Чорний кіт є героєм забобонів, заледве не одним із найпоширеніших. І чому так сталося? Давайте розбиратись.
Як пише інтернет, у фольклорі різних культур різне ставлення до чорних кішок.
Шотландці вважають, що поява дивної чорної кішки біля будинку символізує благополуччя.
Чорні кішки виступають символом удачі також у решті територій Британії та в Японії. Крім того, вважається, що господиня чорного кота матиме багато шанувальників.
Натомість у західній історії чорні пухнастики часто розглядались як символ злих прикмет, зокрема вважалися фамільярами відьом, тому у великій частині Європи чорна кішка є символом нещастя, особливо, якщо переходить людині дорогу - це вважається знаком невдач і смерті.Найбільше котам попсували імідж під час Молоту Відьом, адже коти жили заледве не у кожної знахарки, яку звинувачували у зв'язку із сатаною. Ну а якщо кіт чорний, то він неодмінно демонічний.
У кельтській міфології фея (за деякими версіями - відьма) на ім'я Кат-Ші приймає форму чорного кота.
На мою думку, немало проблем у чорного кота і через оцю фею. Фейрі, вони ж народ Ші, особливо з так званого Неблагого Двору, що підкоряється Королеві Меб, а не Оберону та Титанії (які керують Благим Двором), геть недружні до соціуму.
Ну, як вам сказати, загалом усі феї трохи "притрушені" у плані людей і не дуже їх люблять, обожнюють робити шкоду та підміняти дітей. Але якщо Благий Двір знаходиться у залізних рукавицях дисципліни, то Неблагий - опортуністи та опозиціонери, які не погребують втнути щось капосне, тому фея у вигляді чорної кішки точно могла бути джерелом попсутого іміджу чорних коте.
Згадки про Кат-Ші (гельск. Cat Sith, ірл. Cat Sidhe, в новій орфографії ірл. Cat Sí) зустрічаються в шотландському фольклорі (рідше в ірландському). Чарівне створіння, яке виглядає як великий чорний кіт (розміром з собаку) з великими вусами, що хвацько стирчать у сторони, великою білою плямою на грудях і довгою вигнутою спиною. За легендами, Кат-Ші мешкає в горах Шотландії. Досі невідомо, чи фея то, чи відьма, що змінила облік. Кажуть, що Кат-Ші можна викликати під час Тагейрма - магічного заклинання - з метою попросити в неї виконати бажання (хоча це не джин; і взагалі просити щось у сутностей - така собі ідея, бо дуже багато неочікуваних побічних ефектів може вилізти боком опісля)...
Жителі Шотландії не довіряли Кат-Ші. Вони вважали, що вона може вкрасти душу людини, перш ніж та потрапить до богів після поховання. Через це мерців тримали в окремій кімнаті без свічок, так як Кат-Ші приваблює тепло, а люди всіляко намагалися відвернути її увагу іграми, загадками та музикою, поки не настане час поховання. Цей сюжет дещо ріднить цю фейрі із японськими бакенеко і некомата.
У деяких оповідках про Кат-Ші висловлюються здогадки, що вона насправді є відьмою, яка здатна перетворитися на кішку і назад вісім разів, однак, щойно перетвориться у дев'яте, то вже назавжди залишиться кішкою.
Втім, приставка Ші говорить на користь феї. І, судячи з усього, дане створіння недалеко пішло від своєї колеги Бан Ші, маючи у своєму складі деструктивні, можливо - некротичні у тому числі резонанси.
Як бачимо, демонічні котики існують в легендах різних народів, що говорить про багатогранність прояву цих духовних істот.
(с) рерайт з Нету і мої матеріали