Літо час баклажан. Але на вскидку на думку приходе тільки дві поширені страви з цього овоча. Ікра, заморська, диковинна. Яку я взагалі не дуже люблю. І «Тещин язик» - такі рулетки з майонезом і помідором. Це звісно смачно. Але олії на них іде – як на турецьке «імам баялди». До речі в перекладі з турецької назва означає «Імам знепритомнів», це страва з баклажанів і великою кількістю оливкової олії.
У мене натяк на непритомність завжди виказує печінка, видно десь на неї теж давить жаба, що на три баклажани пішла пляшка олії.
Отож предлагаю два альтернативні блюда з баклажанів, які не залишать вас байдужими.
Перше це варіація шакшуки, але по нашому, з некошерною свининкою. Шакшука – яєшня в томатному соусі. Я ж пішла далі. І от.
Берем півкіло фаршу, можна і більше, цибулину, баклажан, перчину, три великі помідори, зубчик часнику – і так, по дрібці: сіль, перець, імбир, куркума, можна трішки кориці. Чим більше спецій тим більше марроканського чи аравійського присмаку в страві буде. Якщо знайдете приправу «Рас-ель-ханут» - додавайте її в страву і не вагайтесь. Не знайдете – кладіть 10 овочів.
Отож. Пів цибулини січемо, часник давимо на часничницю, додаєм фарш, кілька ложок манки, сіль, сушений імбир і мускатний горіх, корицю, все вимішуємо. З фаршу формуємо невеликі, як грецький горіх фрикаделі, і обжарюємо їх з двох боків на сковорідці. Туди ж додаємо залишок цибулі, порізаний баклажан і перчик. Трішки смажимо, заливаємо все натертими на терці помідорами. Додаємо решту спецій – куркуму, духмяні перці, що там у вас ще є. Тільки не кладіть в жодному разі базилік. Навіть дрібка базиліку перетворить вашу шакшуку на болоньєзе. А воно вам треба?
Накриваємо все кришкою і тушим півгодини. В кінці приготування в соус виливаємо яйця. Два-три чи скільки там має бути порцій. Тримаємо під кришкою ще хвилин п’ять, поки не схопиться білок.
Подавати можна з рисом, з макаронами чи з картоплею. Кругленькі тефтельки в густому томатному соусі ідеально підходять до будь-якого пісного гарніру.
Друга страва з баклажан це вже більш турецька варіація.
Треба фарш – двісті грам, великий баклажан без шкірки, цибулина, плавлений сирок, один помідор.
Цибулю смажимо на олії, додаємо порізаний кубиками баклажан, теж трішки обсмажуємо, додаєм фарш, і накриваємо кришкою. Тушим хвилин десять, помішуючи. Потім додаєм порізаний помідор, плавлений сирок, солимо, накриваємо кришкою, і тушкуємо поки сирочок не розчиниться повністю. Виходе густий соус з шматочками м’яса і ніжним вершковим смаком. Гарнір із спагеті доповнює і тішить смакові рецептори. А можна і просто з хлібом їсти таке рагу, вмочуючи шматочки хліба в густу підливку.
Відредаговано: 15.12.2020