Одного разу я пішла на виставку крафтових продуктів. Новомодне слово «крафтовий» значить зроблене своїми руками. При думці що там можуть продавати, фантазія пісовувала домашнє вино і ковбасу. Виявилось, що левова частка продукції це козячі сири.
Ні звісно сама виставка була чудовою, і в домашніх умовах ще роблять непогані копченості, пиво, шоколад і прямо безподібна панеттоне. От в панеттоне я закохалась. Реально, якщо не знаєте що мені подарувати – даруйте панеттоне, точно не прогадаєте. Он і кпила я собі що смачніше.
Але сири…
Ще на підході до столів відчувається характерний козиний запах. У кози є така особенность – вонять. І що ти їй не роби, і корми хоч одними цукерками, вона все одно буде воняти. А коли на одній площі збирається концентрати цих запахів. Абмре стоїть непередаваєме..
І вобще коза зловредне створіння. Навіть у самій смирній «Зорьці» чи «Ласточці» сидить дідько, який підговорює кізочку дати копняка рогами хазяйці у філейну частину нижче спини, чи вибити з рук дійницю. Можете собі уявити ступінь возмущенія, коли ти доїш її доїш, а як дійниця вже повна, вона шварк копитом і прямо туди, в молоко, всією ратицею?
Добре, якщо у тебе є свині до молока ласі. А якщо нема? В сир молочко, в сир. Ні, ну може той сир, що на продажі був, роблять і не так. Але я поняла, що до козячих сирів я, м’яко кажучи, равнодушна з першого взгляда.
І не треба мені розказувать про неоспоріму пользу від тих сирів. По кальцію сир з коров’ячого молока такий самий корисний.
От вам на вскидку пару рецептів.
Твердий сир з свіжого молока. Узяти свіже молоко, довести до кипіння, вичавити туди лимон, і відкинуть на марлю.
Або сир з кисляка. Самий між іншим популярний сир. Він і вареники, і в налісніки, і так поїсти із сметанкою. Секрет вдалого сира в температурному режимі. Ми завжди провіряєм готовність такого сиру пальцем. Як тільки кисляк нагрівся до состоянія, що пальцю дуже гаряче, значить пора отставлять з вогню. Знов таки дать йому трішки відстояться і на марлю.
А от з такого сиру вже можна приготувати плавлений сир. Домашній плавлений сир і поруч з магазинним не стояв.
Я готую плавлений сир з молоком. В 0,5 л. молока покласти 0,5 кг домашнього сиру, нагріти до відділення сироватки, сироватку відцідити через друшляк. В тягучу масу додати 0,5 ч.л. соди, яйце, масла, і поставити на повільний вогонь. Посолити і плавити, до образованія однородної маси.
Дуже люблю додать в такий сир смажені гриби, чи дрібно порізаний кріп. А якщо вкинути шоколаду і цукру буде смачний десерт.
Відредаговано: 15.12.2020