Народилася Світланка у невеличкому селі.
Тут росла, ходила в школу, зустріла свого Олексу. Покохала.
Але було іще зарано – вона у восьмому, він – щойно у сьомому класі. Довго не обіймались, не цілувались. Ото й тільки, що взявшись за руки, ходили довкола ставка та говорили. Найбільше – про книжки, які вони прочитали разом.
На думку сільських дівчат, дивний він був хлопець, той Альоша. Про це подружки увесь час торочили Світланці. Але їй було все рівно.
- Він - найцікавіша людина в світі, - відповідала особливо настирним - тим, що радили залишити занадто юного, несміливого очкарика та пошукати собі парубка до пари.
Ось так вони і «прогуляли» увесь рік.
А якось навесні Олекса несміло взяв Світланку за руку, підніс до своїх вуст, поцілував.
- Ти ж на мене не сердишся?
- Та з чого б це? – усміхнулася у відповідь. А потім, ухопивши його за шию, припала до вуст. Сама.
- Дякую… - обережно обійняв її за тонкий стан. – Я маю щось тобі сказати… Я люблю тебе, Світланко… і буду любити вічно. Ти для мене одна-єдина.
- І ти для мене теж…
- Знаєш, мені наснився сон, що ми з тобою дійшли до райдуги, і мали пройти крізь неї. Але чомусь не змогли того зробити, як не намагались. От стали – й усе.
- Дивний сон, - усміхнулася Світланка. – І що б то він означав?
- Він про те, що на шляху до нашого щастя ляже якась велика перепона.
- Знаєш, певно, це ти начитався отих своїх книг по ворожінню, а ще - ми забагато читаємо французьких романів.
- Я про те, що мої батьки переїжджають із села, і, звісно, беруть мене з собою.
У Світланки стисло в грудях.
- І куди ж ви їдете?
- Моя бабуся померла, а вона жила далеко звідси, мала великий будинок, власний бізнес… Так ось, тепер все це - татова спадщина.
- А як же я?..
- Ми будемо переписуватися. Аж поки я не закінчу школу, а тоді приїду за тобою, і ми одружимось.
- То це ти щойно зробив мені пропозицію? А де ж каблучка?
Вона думала, що то все жарти. Але Олексій раптом поліз рукою в кишеню та, діставши звідти невеличкий перстень, одів його Світланці на палець.
- Це що, золотий? – здивувалася дівчина, милуючись напроти світла переливами невеличкого зеленого камінця, вправленого у коштовний держачок.
- Так, звісно.
- Але де ти його взяв? І що скажуть твої батьки?
- Я сам заробив гроші на цю каблучку, - без тіні жарту сказав Олексій.
- Як це ти заробив, чим?
- У моєї мами є знайома, вона шиє та продає жіночі шуби. Так от, я виростив кролів, вичинив їх шкурки, та й продав тій жінці. А на отримані гроші купив тобі … обручку. Правда, вона не дуже дорога. Але потім, колись, я куплю тобі багато таких.
- Ой, Олексію… - зашарілася Світланка, роздивляючись свою першу в житті золоту прикрасу. – Може, не треба було б так…
- Ця каблучка нагадуватиме тобі про мене, аби ти дочекалася.
- Гаразд…
А потім Олекса поїхав. А Світланці ж усього чотирнадцять років – вік Джульєтти, ну як же його задовольнитися одними лише листами, та ще каблучкою, що, хоч і золота, та все ж таки ну ніяк не могла замінити собою хлопця.
Ще рік вони листувалися. Замість піти в кіно чи на дискотеку, Світланка читала книги й виконувала домашні завдання.
А на весіллі у двоюрідної сестри познайомилася вона з Михайлом.
І зарікалася ж сама собі, що жоден хлопець не проведе її додому. Ні з ким не розмовляла, ні до кого досі не виявляла симпатій, не відповідала на дурні жарти-залицяння. Аж тут…
- Чому ти не танцюєш? – підійшов до Світлани Михайло, коли вона відверто нудьгувала, сидячи сама-одна у порожньому наметі, де були накриті святкові столи.
- Не хочеться…
- Чуєш? Грає «Дим сигарет с ментолом»? Це моя улюблена пісня, запрошую.
- Я не танцюю.
- А марно. Ходімо? – простягнув руку. - Я ж тебе не з’їм, не бійся… Я теж тут сам, а так – розважимось. До речі, мене звуть Михайлом.
- Я – Світлана.
- А я тебе знаю, і то давно. От як із армії прийшов, то й запримітив. Ти кожного ранку йдеш до школи попід мою хату. І я про тебе розпитував, спостерігав часто…
- Так? Оце дивина, - вона подивилася уважніше на чорнявого невеличкого хлопця, у якого під розщебнутою сорочкою визирала смугаста майка-тільняшка.
- То що, ходімо? Всього один тільки танець. Та й пісня от-от закінчиться.
«А чому б і ні?» - подумала Світланка і, зітхнувши, простягнула йому долоню.
А потім Михайло провів її додому.
Наступного ранку парубок зустрів Світланку біля своїх воріт, коли у білих бантах та фартусі вона йшла на урочисту лінійку з нагоди Останнього дзвоника.
- Привіт, красуне, – привітався і, швидко перестрибнувши низенький похилений тинок, підійшов, простягаючи пишний букет півоній.
- То це ти ТУТ живеш? – Світланка зі співчуттям оглянула перехняблену веранду, білі обдерті стіни хати та крихітні брудні віконечка без штор.
І чому вона ніколи раніше не звертала увагу на те, як виглядав цей двір? І не цікавилася, хто мешкає у цій убогій занедбаній господі.
Раптом, дивлячись у привітне, усміхнене Михайлове обличчя, вона відчула невимовний жаль до цього хлопця, щось аж кольнуло Світланці в грудях. Їй захотілось доторкнутися до його розкуйовдженої чуприни, пришити на старій сорочці ґудзик, що хитався на одній нитці…
- Чув, сьогодні у клубі дискотека, може, прийдеш? Бо я піду.
- Та ні, - розправляючи пальцями мокрі від роси пелюстки квітів, вона згадала про Олексія.
І як же сильно відрізнялися ось ці два хлопці!
Олексій ніколи не дарував мені квітів, - вона зиркнула на каблучку. – Та ми й ніколи з ним не танцювали; він увесь час ходив чистенький, мов пай-хлопчик, батьки були багаті. А цей Михайло… Певно, важко йому буде у житті.
- А може, ще подумаєш?
Світланка побачила, як через двір згорблено прошкандибала Михайлова мати, волочачи відро з водою, недобре глипнула на сина. З дверей показався похмурий чоловік із розкошланим волоссям, щось гукнув хрипкий голосом.
#7850 в Любовні романи
#1929 в Короткий любовний роман
#250 в Історичний любовний роман
Відредаговано: 09.05.2023