Старість треба поважати. І взагалі ... Можеш допомогти - допоможи. Одного разу хтось допоможе тобі.
Нахилившись, я підхопила футлярчик і, наздогнавши її, простягнула зі словами:
- У вас випало.
- Ох, - видихнула вона, і пальці з біло-золотим манікюром м'яко його взяли. - Дякую, люба. Ви мене врятували!
- Так прям, - трохи зніяковіла я.
У неї виявився дуже уважний погляд, такий ... інтелігентно-пронизливий. Дивиться - і як рентгеном просвічує. Очі, правда, карі, дуже красиві. Мабуть, в молодості дама була дивовижно гарна на вроду.
- Дякую, - повторила вона і посміхнулася сонячно так, тепло, ніби рідна бабуся.
- Завжди будь ласка, - відповіла я, мимоволі посміхнувшись теж.
- Вітка! - крикнула Саша, замахав мені рукою і вказавши на сріблясту «шкоду».
Я побігла до неї, відчуваючи, що мені дивляться в спину. Да уж, другий раз за день така ситуація. Те падаючі чоловіки, то втрачають фітюльки бабусі. І Сашка з Віталіком, однаково похмуро чекали мене в машині.
Таксист попався з мовчазних. А ще - дуже швидко їздив. Тому біля будинку Сашки ми опинилися в гранично короткі терміни.
- Діти там дах не хапають? - обережно запитала я, згадуючи малолітніх бандитів.
- Наш дах давно написав записку, що поїхала, кохає-обожнює і повернеться ... якщо захоче, - сказала Сашка, коли ми вже стояли біля каси, і нам пробивали товар.
Справа в тому, що дітей у неї троє. Оля, Еля та Толя. Шести, п'яти і трьох років відповідно. Діти різних батьків і однієї матері. Всі - біляві янголята з невинними блакитними оченятами, в які дивишся і розумієш, що щастя є. Рівне до тих пір, поки це щастя не схопило іграшку і не стукнуло тебе по лобі. У три пари рук. Незважаючи на те, що трійця Чубач регулярно один одного тузила, вирішуючи найголовніше питання, хто улюблений у мами і чиї іграшки краще, жили вони дуже дружно і злагоджено. Якщо ворог - лупити разом. Якщо комусь щось не подарували - знову ж лупити разом... дарувальника. Маму вони обожнювали. Мене, до речі, теж. Ну а Віталік був просто номер один в списку дитячих забаганок.
Треба віддати йому належне, він жодного разу нікого не подряпав і дуже терпимо ставився до тягання своєї чималої тушки по всій квартирі. Діти від вимушеної покірності кота приходили в дикий захват і кожен раз намагалися поцупити зі столу «щось смачненьке для Віталіка».
Віталік у цей час жер м'ясо і рибу, якими Чубач-мати щедро його розгодовувала, і перебував на сьомому небі від щастя.
Ми піднялися на ліфті на сімнадцятий поверх. Мою лимонна валіза вже не була настільки веселого відтінку, бо встигла намокнути та вимазатися. Навіть крізь плівку, якою я її заздалегідь обмотала. Ось що вічно засмучує! Намагаєшся бути акуратною, передбачливою, навіть включаєш режим «яжедівчинка» щодо речей, але ... Обов'язково на твоєму шляху зустрінеться калюжа. Або яма. Або бруківка, покрита тонким шаром присохлого бруду. Загалом... обов'язково щось буде. У підсумку прийдеш брудна, розпатлана та страшна. Що не втратиш, те забудеш. Що не заплануєш - все зірветься.
- Віта-а-а! - заволав у один голос загін білявих янголят і кинувся до мене.
Присівши, я згребла в оберемок всіх дітей разом. Від них пахло ваніллю, булочками і ще чимось дуже смачним. Сашка весь час пече на замовлення, тому інших запахів тут бутине може.
Після радісного вітання діти вмить переключилися на Віталіка, вхопили переноску і потягли її в кімнату. Віталік не пручався і насолоджувався увагою.
- Ну все, пропав кіт, - зауважила Сашка, знімаючи куртку і відправляючи її на вішалку.
- Йому корисно, - також зауважила я.
- Зате, може, Ярика прожене, - філософськи промовила вона. - Так, я - ставити чайник, а ти знаєш, куди подіти речі.
- Ага, - кивнула я, розібравшись з верхнім одягом і діловито відтягуючи свій скарб у вітальню.
Сашків диван буде порозкішніш за моє ліжко вдома. Тому умовами я цілком задоволена. Навіть при наявності трьох шебутних дітей. І взагалі подруга - людина з величезним серцем. Завжди знаходить для мене місце, в будь-який час та в будь-якому стані.
Шкода ось тільки з чоловіками їй не щастить. Вищезгаданий Ярик - батько Олі. Високий, плечистий, нордичний красень. За ним бігали майже всі представниці прекрасної статі минулої Сашкової роботи. Але красень звернув увагу тільки на неї. І начебто спочатку навіть все ладилося, все було добре... Однак пристрасть до зміни жінок і жага постійного захоплення в очах все нових і нових трепетних ланей зробили свою справу. Сашка, звичайно, місцями лань. І струнка, і ноги довгі, і пластика що треба. Навіть погляд вміє іноді робити боязко-ласкавим, а очі - бездонно-привабливими. Тільки... міг хто-то косо подивитися в її сторону, як з надр лані вилазить сухорлявий носоріг і починає вбивати. Відчувши носорога на собі, Ярик розумно змився, хоч і клявся, что він наліво не ходив та кохав лише Сашку. Може вони б розібралась де та є правда, але у Ярика була ще одна вада – бажання усе контролювати. І це Сашка прощати не захотіла. На тому й розійшлись, Ярик залишив житлоплощу колишнім дружині і дитині. Тепер він буде робити періодичні спроби повернутися. Що саме його сюди вабить - загадка. Сашка ставить на квартиру, а я - на Сашку. Бо рідкісного мужика не злякають троє дітей, двоє з яких не його.
#1773 в Любовні романи
#861 в Сучасний любовний роман
#401 в Короткий любовний роман
Відредаговано: 06.10.2019