Я не те щоб не любила вітчима, ні... Вітчим, насправді, як не дивно, завжди захищав мене перед матір'ю, коли справа стосувалася музики. Саме завдяки йому я взагалі змогла нею займатися.
Вони з мамою почали зустрічатися вже через півроку після того, як вона розлучилася з батьком. Уже в той час я цікавилася своїм брелоком і саме тоді вітчим розповів мені, маленькій чотирирічній дівчинці, що цей брелок — мініатюрна скрипочка, королева всіх інструментів.
Мені дуже сподобалася історія про інструмент-королеву і тому я сказала, що мрію потримати справжню королеву на ручках.
В таємниці від мами, тато повів мене на прослуховування в музичну школу і з тих пір я і скрипка стали нерозлучними.
Я усміхнулася, згадуючи як мене похвалили на тому першому прослуховуванні. Мені сказали, що я «дуже музична», і у мене «є талант, тому мені точно потрібно займатися і, якщо все піде добре, можна буде пробувати йти в середню спеціалізовану музичну школу і вже там продовжити свій шлях становлення як музиканта.»
Тоді ми в таємниці від матері ходили займатися скрипкою цілих два місяці і тільки потім, коли вітчим купив мені зовсім маленьку скрипочку розміром 1/8, ми зізналися мамі.
Це не було традиційним зізнанням... Ми просто посадили її на диван, а я, вбравшись в свою улюблену пишну сукню, вийшла грати свій перший домашній концерт...
Я грала пісеньки на одній струні щипком (коли замість смичка використовується піцекатто — техніка щипання струни пальчиком) і пісеньки зі смичком на двох «відкритих» струнах (без їх затиску пальчиками) — пісенька на струнах «соль» і «ре», і ще одна на струнах «ля» і «мі».
Тоді мати побачила, як горіли мої очі і швидко здалася, хоча коли я просила її купити скрипочку до цього, вона чомусь була категорично проти….
— Я знаю, що він любить мене, — відповіла я матері після невеликої паузи. — І він теж знає, які почуття я маю до нього.
— Але ти перестала йому про це говорити,— трохи засмучено сказала мати. — Раніше ти називала його татом, пам'ятаєш? Він був такий щасливий... Донечко, він так старається заради вас з Мариною... І це при тому, що ви обидві ніяк не знайдете себе, при тому, що ви обидві живете в якихось своїх світах, хоча вже і час подорослішати.
— Прошу, тільки не починай знову, — втомлено сказала я. — Я не кину музику, ти ж знаєш.
— Але ти так нічого і не добилася в цій сфері... До консерваторії тебе не візьмуть, бо в школі ти не змогла стати хоч однією з кращих на відділенні. Може, це все ж не твоє? — вона поклала руку мені на плече. — Ще не пізно почати готуватися до вступу у гуманітарній інститут... Тобі так легко даються мови, ти, особливо не займаючись, вільно говориш англійською і вже на побутовому рівні знаєш японську. Ти можеш отримати пристойну освіту і добре заробляти.
— Музика — це моє, — я подивилася їй в очі. — Мені краще знати, що моє, а що — ні.
— Ну а як же Богдан? — раптом перевела тему мама. — Ти ж знаєш, він — серйозний хлопець, і якщо ти його кохаєш, то...
— То що? — перебила я її. — Я повинна ставати тим, ким не є? Я повинна займатися тим, про що можна буде хвалитися друзям і знайомим? Ні, — я встала з дивана. — Я не буду витрачати своє життя на те, чого від мене хочуть оточуючі. Я сама буду обирати свій шлях.
— Але хіба ти сама його вибрала? — мати теж встала. — Ти всього-навсього ганяєшся за привидами минулого...
Раптово по всій квартирі пролунав гучний неприємний звук — це був дверний дзвінок.
Мама зітхнула і все ж вийшла з кімнати.
Через пару секунд я почула п'яненький голосок своєї зведеної молодшої сестри:
— ... Ну здрастє, матуся! Повчати мене не треба! Винна-погана... Знаємо, проходили. Я піду спати, поговоримо завтра!
Голоси матері я так і не почула, але ось голос сестри... Вже через півхвилини та буквально ввірвалася в кімнату і сіла на свій диван.
— Ксю, будь другом, загаси світло! Я хочу спати….— сонно промовила Марина.
— Мені потрібно займатися — в п'ятницю концерт...
— Все одно музика це не твоє, в чому сенс? — сонно запитала сестра. — У тебе немає таланту, зовсім...
— З чого ти...
— Твоя мама завжди це говорить, хіба ні? — вона підняла на мене свої п’яні блакитні очі.
— У чужому оці і порошинку бачиш, а в своєму колоди не помічаєш... — сумно сказала я.
— Сама ти колода ... — вже крізь сон промовила моя сестра.
Я зітхнула, встала зі свого дивана, стягнула з нього плед і вкрила молодшу, а потім теж лягла.
Завтра буде новий день.
Я зможу, я впораюся і доведу, що я чогось-таки варта. Нехай, у мене не все виходить, але... В цьому році, закінчивши спеціалізовану школу, я вже точно пройду вступний іспит до консерваторії. І тоді вони всі побачать, що я роблю це не дарма... Що в мене є здібності.
Я повинна стати музикантом... Мама думає, що я практично нічого не пам'ятаю, але... Мій батько теж грав на скрипці. І не просто грав — звук його скрипки був приголомшливий, я пам'ятаю цей звук, ніби чула його вчора! Він був концертмейстером цілого оркестру. А концертмейстером ставлять тільки першу скрипку — кращого скрипаля з усіх. На нього всі рівнялися, а я... Я буду як він. Я доведу, що моя гра — це не якесь збиткове хобі і за нею моє майбутнє. Тоді навіть Богдан згадає, що любив мою скрипку, і ми нарешті будемо разом.
#284 в Сучасна проза
#2012 в Любовні романи
#975 в Сучасний любовний роман
Відредаговано: 29.05.2022