Вітаю вас! Прочитавши книгу ви дізналися про емоції більше, ніж 90% людей навколо. Тепер ви знаєте що таке емоції, для чого вони потрібні, які бувають і як їх розрізняти.
Ці знання — важливий крок, проте це лише перший крок, якщо ви хочете реально покращити якість свого життя. Оскільки наші результати залежать не від того, що ми знаємо, а перш за все від того, як ми діємо.
А те, як ми діємо, залежить від того, чи перетворилися знання у навик і звичку, тобто чи можемо ми їх вільно застосовувати у повсякденних ситуаціях.
Найголовніший навик для якості життя і результатів
Найголовніший навик, який визначає якість нашого життя, – це вміння керувати своїм емоційним станом. Результати у будь якій сфері – професійна реалізація, стосунки, самопочуття, рівень енергіі – це прямий наслідок нашого навику керувати собою.
Від нього залежить як ви будете себе відчувати і як будете діяти в ситуаціях стресу, конфлікту, коли щось не виходить чи йде не по плану. Доведете до кінця те що почали, чи покинете на півдорозі? Використаєте можливість чи побоїтеся що не вийде? Відстоїте ваші інтереси чи погодитесь на другий сорт?
Успіх або невдача — це сума десятків і сотень маленьких виборів, які ми повторюємо щодня. Із них складаються великі результати і загалом наше життя.
А ці маленькі вибори залежать від нашого уміння керувати собою і своїм станом.
Зовнішнє – це завжди відображення внутрішнього
Ми можемо ефективно керувати тим що назовні, лише коли можемо керувати самими собою. Наші зовнішні результати – дзеркало внутрішнього стану.
Коли всередині негативні емоції, ми маємо негативний результат і назовні. Коли ми на підйомі – одразу змінюються і наші результати.
Наприклад, якщо знаходимося в апатії чи депресії, то не має значення наскільки ми розумні чи професійні, — ми просто не здатні ефективно діяти та реалізувати свій потенціал у такому стані.
Не має значення, які навколо нас можливості, якщо ми боїмося провалу, критики чи відчуваємо невпевненість — ми просто не будемо «бачити» такі можливості, або будемо кидати їх на півдорозі.
Якщо нас з’їдає тривога — ми не зможемо насолоджуватись життям, навіть коли все добре.
Якщо ми накопичили гнів і образи — будемо відчувати себе жертвою обставин та несправедливості. А жертва не може бути успішною – ні в професії, ні в стосунках. Бо світ дуже не любить, коли із ним розмовляють мовою претензій.
Якщо ми не вміємо справлятися зі стресом, то рано чи пізно вигоримо, будемо мати супротив та прокрастинацію.
Ви можете бачити це на власному досвіді:
Наприклад, згадайте день із вашого життя, коли ви були продуктивні, енергійні, з натхненням робили те що для вас важливо. Коли ви легко справлялися зі складнощами чи проблемами. Коли ви за день зробили стільки важливих справ, скільки не зробили за попередні тижні.
Коли увечері відчували втому, але це була приємна втома, із посмішкою, бо ви були задоволені собою, своїм днем.
В якому стані ви тоді були протягом дня?
Скоріш за все ви були на емоційному підйомі — відчували впевненість, натхнення, інтерес, бажання і готовність діяти, задоволення від процесу і від результату ваших дій.
Саме ваш стан був причиною того, що ви були продуктивні і впевнені, діяли незважаючи на складнощі, не відкладали важливі справи, отримували задоволення від цього.
Ви навіть могли отримувати задоволення, вирішуючи складні питання чи долаючи перешкоди. А отримані результати в свою чергу підкріплювали і покращували ваш стан.
Тому в кінці дня ви мали прекрасні результати і хороший настрій.
А тепер згадайте інший день:
Наприклад, коли не дуже добре себе почували. Коли все «валилося із рук» і йшло не по плану. Коли нічого не хотілося робити, а звичайні маленькі складнощі здавалися великими проблемами.
Коли і зустріч пішла не так, і важливі документи десь забули, і кава розлилася, і посварилися із другом чи коханим через якусь дрібницю — все неначе спеціально відбувається так, щоб вам зіпсувати настрій.
Коли ви не могли сфокусуватися і перескакували із однієї справи на іншу. Коли навіть від зробленого не відчували задоволення.
В якому стані ви були у той день?
Скоріш за все, ви почувалися невпевнено, пригнічено, критикували і злилися на себе та інших, відчували тривогу і розчарування що нічого не виходить. Були розфокусовані, всередині була мішанина із думок і емоцій. Пригніченість від потоку із яким не можете впоратись.
Увечері, скоріш за все, ви були втомлені і незадоволені.
Ми звикли думати, що наш стан – наслідок зовнішніх подій. Насправді наш стан є первинним. Коли ми на підйомі, то можемо самі створювати бажані нам обставини і результати.
А коли ми пригнічені та емоційно виснажені, тоді найменші складнощі здаються нездоланними перешкодами.
Головне, що у першому випадку ми проживаємо безцінні дні нашого життя в радості і задоволенні, а у другому випадку ми нещасливі.
Як змінилося б ваше життя, якби ви могли керувати своїм станом за власним бажанням?
А тепер уявіть, як би змінилося ваше життя, якби ви мали навик керувати своїм станом, і могли перемикатися із негативного у продуктивний стан за власним бажанням.
Як би змінилися стосунки? Як би ви могли реалізуватися професійно? Як би це вплинуло на заробіток? На самопочуття?
Ми маємо інструкції по користуванню до всієї техніки, що є у нашому домі. Але не маємо такої інструкції до найголовнішого, що є у нас — до себе!
Ми надто залежні від обставин, думок інших людей, страхів і сумнівів. Дозволяємо тиснути на свої емоційні кнопки усім навколо, замість того щоб самим вибирати свій стан.
Відредаговано: 09.01.2024