Дана продовжує й далі белькотіти про те, як змінилася школа, як давно вона тут не була. Хоча це неправда. Вона просто заговорює хіміку зуби. Мені вона казала, що минулого місяця заходила до нашої класної керівниці. Але за ці побрихеньки я її хвалю. Виручила мене. Поки русява розумниця говорить, мені залишається лише німувати та дивитись, то собі під ноги, то зважуватись зійтися у двобої з темними очима, котрі я обожнюю вже хтозна-як відколи.
Слава ж теж час від часу кидає на мене погляд, продовжуючи підтримувати розмову із Даною. Вже куди більш стримано. Моє щастя, що він вже не прагне тими поглядами загризти мене, як песик їжачка, як це було під час мого представлення... Проте час від часу його вуста сіпаються. І брови, і крильця носа. Таке враження, наче він розгубився й ніяк не може віднайти рівновагу та вгамувати себе. І де ж бездоганна витримка Алхіміка? Де його незворушність, беземоційний щит?
Він не очікував тут мене побачити. Ба більше дізнатися, хто я насправді. Це вразило його. Саме тому мій широкоплечий помітно нервує. Його рухи стали рвучкими, а вимовлені висловлювання позбавлені властивої йому цинічності та змістовності. Видно, що йому важко зібрати до купи свої думки. Мабуть, саме тому він поспішає попрощатись:
— Дано, був радий з тобою погомоніти. Однак там вже напевно зібралися усі. Там, і вас чекають, і мене... Ходімо в приміщення школи. Якщо матимете бажання, то після свого зібрання заходьте до мене. Кабінет хімії досі там, де й був. Між іншим, а ваш кабінет історії перенесли на перший поверх і поміняли з класом Марини Володимирівни.
— Це там, де був клас молодшої школи? Пам'ятаю. Дякую! Мстиславе Сергійовичу, а це у вас пляма чи що? У мене є серветки, які видаляють такі плями. Якщо вони свіжі. Вона свіжа? — дякує Дана й встромляє свого носа в свою сумочку, а ще туди, куди не слід.
Слава коситься на мене й усміхається одним кутиком своїх чутливих губ.
– Свіжа. Цього разу від кави.
На щастя, до значення слів Клопотенко-Абрамова не чіпляється. Вона дає диво-серветку вчителю, а потім згадує про мене та змушує пройти до школи, залишивши позаду Мстислава.
— Алхімік залишився таким же красунчиком! Ти помітила? Він що, зовсім не старіє? — шепоче мені дівчина за хвилину, щойно ми залишаємось одні.
– То все хімія. Він, як знавець науки, знає, як омолодити себе, — сміюся, згадавши один момент із нашої пристрасної зустрічі. Однією із. Тоді Слава жартома казав, що як справжній хімік він вміє зупиняти час і відкладає своє старіння, застосовуючи певні знання, тому може рухатись, як молодик і завжди зможе..
— О, поглянь! Оксана Іванівна, здрастуйте! — вигук Дани змушує винурнути зі спогадів.
Класна керівниця, не надто старша за Славу, вітає нас. Відзначаю подумки, що вона з роками лише гарнішає. Її макіяжі стали ще більш бездоганнішими. Вона що, колить ботокс? Навзаєм жінка теж дивується моїй появі та засипає мене компліментами. Потім веде нас до класу, де вже зібрались, майже всі. Всього нас нарахувалось тут восьмеро. Піддубного серед однокласників не виявляється. Отже мені тоді в кав'ярні здалося, що то був він...
Відчуття, немов я не у своїй тарілці, зовсім скоро минає. Я починаю поводити себе більш природньо. Вірогідно, тому що жодного кривдника, котрий би насміхався з мене у дитинстві, немає серед присутніх. І нехай люди, що зібралися, теж колись сміялися з мене, бувши дітьми, але зараз вони кидають на мене захопливі погляди, тож я відчуваю себе наче зіркою. Я здивувала всіх своєю появою та виглядом.
Так вечір і йде. Кожний розповідає про себе, згадує дитинство, Оксана Іванівна гортає презентацію на ноутбуці, яку транслює з допомогою проектора на дошку. Там вона зібрала світлини та інші цікавинки про пам'ятні моменти класу. Я усміхаюся слухаючи її, але...
Але мені важко зосередитися. Моя увага щоразу втікає із цього кабінету. Кудись туди, де зараз Слава. Я досі не відійшла від новини, що то був він. Я вдруге облила його напоєм! Це ж треба! Ну чому це був саме він?
Ловлю себе на думці, що він змінився. Він мені нагрубив, коли я його облила. А потім отой його вираз обличчя й розгубленність... Стало цікаво, про що він зараз думає. Чи вертається думками до мене, чи вже й забув? Стає ще більше соромно за себе... Мабуть, я йому огидна. Неуважна, брехлива... Вирішую після зібрання якомога швидше покинути школу... Та чи вийде?
Насміявшись і наговорившись, білява Оленка Петренко, подруга Дани, котра спеціально приїхала з Європи сюди, щоб підтримати ініціаторку зібрання, висуває пропозицію:
— Гей, народ! Хто як дивиться, щоб тепер висунутись до якось затишної забігайлівки? Я бачила поблизу піцерія є й вона працює допізна.
Звісна річ, русява ініціаторка її підтримує:
— Чудово! Ну ж бо народ — ходімо! І Оксану Іванівну беремо!.. І ще одне! Там ми бачили Мстислава Сергійовича. Може й його захопимо з нами? Або хоча б запропонуємо йому. Якщо його вихованці до такого не докумекають. Гуртом веселіше!
— Хіміка? Вай! Сто років його не бачила. Цікаво, він і досі показує свої досліди? Я б не проти ще раз побачити його "шоу". До того ж, у нас мало хлопчиків, треба щоб він розбавив колектив... А ще можна запросити Аліну Олегівну, нашу англійку! Я бачила вона теж є тут, бо затрималась після уроків. Кличмо всіх, хто тут вільний!
Такий хід думок однокласниць мені не дуже подобається. Тому, поки всі збираються та вмовляють Оксану Іванівну приєднатись до гурту, вирішую непомітно чкурнути геть. Колись мені це вдавалося робити.
Та де там! Тож колись було, коли я була сірою мишкою. А зараз, як сказала Оленка — я перша модниця Харкова. Вона навіть пообіцяла прийти до мене у бутік придбати щось, дізнавшись від Дани, що я торгую брендовими речами.
— Ясміно, а ти куди мчиш? Мстислава Сергійовича побігла гукати?
Здалося, що мене спіймали на гарячому, тому тепер дулю з маком мені, а не викрутитись. Але я ж не тільки змінилась зовні — я ще й стала мудрішою.
— Так. Піду покличу. Подивимось, чи погодиться.
#2379 в Любовні романи
#1134 в Сучасний любовний роман
#380 в Сучасна проза
Відредаговано: 24.11.2024