Продумайте світ у якому відбуватиметься дія. Бажано зробити це в найдрібніших деталях.
Якщо це вигаданий паралельний вимір або інша планета, зверніть увагу на те, які фізичні закони там діють, які розумні істоти мешкають, як виглядає флора і фауна. Географічні подробиці зроблять ваш світ цікавішим.
Продумайте соціальний устрій суспільства, яке мешкає у вашому світі, його мову, традиції, закони, релігійні вірування. Якщо соціумів кілька, вкажіть на різницю між ними.
Читачу цікаво буде дізнатися і про культурні особливості ваших героїв - одяг, мистецтво, кулінарні традиції. Додадуть барв пісні, легенди, пророцтва. Та навіть вигадані вами лайка та приказки прикрасять твір!
Приклад того, що необхідно врахувати, створюючи вигаданий світ, ви можете знайти у мене на сторінці в книзі “Путівник по світу Таріон”.
Не забувайте, що світ, навіть вигаданий, має виглядати правдоподібно.
Незвичайні анатомічні і фізіологічні особливості мешканців, безумовно, приваблюють читача, але вони мають бути виправданими. І взагалі, якісне обґрунтування будь чого - це запорука вашого успіху.
Якщо ви пишете історичне фентезі про наш світ, раджу за основу брати земні історичні реалії, бо інакше можна заплутатись у тому, що могло, а чого не могло бути в ті часи. Не полінуйтесь і загляніть зайвий раз у Вікіпедію. Думка "та навіщо так напрягатися, адже все це вигадки" тут не проходить, бо якщо ви пишете роман над яким не варто напрягатися, то він не вартий і того, щоб його читати.
Якщо ж раптом ваш історичний роман взагалі не фентезі, то він повинен мати під собою міцну основу з ваших знань. Роман в якому дія відбувається "колись там, давно", але не згадується жодної історичної особи і не наводиться жодної історичної події, не є історичним.
Порада! Якщо ви беретеся за історію, не полінуйтеся вивчити тему, бо власна некомпетентність це зовсім не те, що автор повинен демонструвати читачам. Те саме стосується і фантастики, і сучасних творів.
***