План це, по суті, короткий зміст твору. Його написання дає автору розуміння цілей та задач, впорядковує структуру тексту, зберігає його ритм і темп. Завдяки плану окремі елементи твору краще осмислюються.
В план можна включити короткий опис всіх глав разом з ключовими епізодами, сюжетні повороти, описи героїв, фінал книги.
Та це ж нудно, скажете ви. Ми пишемо практично онлайн і публікуємося, не відходячи від каси! Наші герої живуть своїм життям, вони не потребують жодного плану!
Згодна, так працювати цікаво. Я теж люблю відпускати героїв у вільне плавання, коли кожна дія виникає з попередньої, але… так легко з’їхати з сюжету та навіть скотитися у потік свідомості, який не зацікавить нікого, крім самого автора.
Хоч якісь намітки робити варто. Вони допоможуть уникнути тавтології і ще однієї дуже розповсюдженої помилки, коли письменник захоплюючись описом другорядних персонажів, забуває про головних. В результаті другорядні перехоплюють увагу, сюжет викривляється і провисає, а книга виходить рваною і сумбурною.
Порада! Намічайте майбутні події в кінці готового тексту, а потім просто відповідайте на питання, розкриваючи тему. Такий план можна змінювати, поповнювати і уточнювати по ходу роботи.
Подібна схема не дасть сюжету з'їхати в бік і значно прискорить написання.
***