-Дурепа! Божевільна! Неадекватна! Ненавиджу! Зачинившись в своїй кімнаті проголосила Соломія. – Думала особливий, як там мама казала: « - Ой доню ну немає на цьому світі таких ідеальних, як в твоїх книжечках. », а от чого це я так переймаюсь? Яке мені діло до нього. Це ж треба декілька днів місця собі не знаходити, думати як підійти…. Якби я йому подобалась сам би прийшов… ну і що, що не запрошувала захотів придумав би привід. А так… все… досить…. Краще книгу піду почитаю чи щось приготую, чи приберу, до бабусі схожу… панічно, міряючи кроками кімнату, роздумувала в голос дівчина.
Що правда в цей день вона так і нічого не зробила з запланованого. Усе валилось з рук, а серце переповнювала злість та образа. Це її дивувало. Чому злість? А головне до кого? До себе? Чомусь вона не могла викинути з голови Браяна, щораз більше заплутуючись у собі і своїх почуттях до приходу мами з роботи вона виснажила себе морально питаннями на які ще не скоро дізнається відповідь.
Як добре, що вона прийшла. Стало затишно, а чашка гарячого трав’яного чаю з медом привело дівчину до тями. Соломія знала, що мама ні про шо не питатиме, просто сяде поруч, подасть чашку і покладе руку на плече. Мама завжди знала, як підбадьорити, що сказати. Сьогодні не стало вийнятком.
-Доню може поїдеш до Мишка на тиждень? Несподівано сказала мама.
-Мам це ж дорого, ти що? Здивовано сказала Соломія.
-Та був би тобі подарунок на день народження.
-Ні мам ви і так важко з татом працюєте. Якщо чесно в мене не через відсутність Мишка поганий настрій.
-Знаю доню, тому і пропоную поїздку, ти б трохи відволіклась.
-Знаєш? Що ти знаєш мам?
-Я все знаю, навіть коли ти нічого не розповідаєш я всеодно знаю, що ти закох….кх… відірвалась від книг.
-Я закохалась??? Нервово засміялась вона. -Може ти ще знаєш в кого?
-Доню.
-Ну добре закохалась, але це не важливо, більше не важливо. Сумно видихнула Соломія.
-Я вважаю, що твої почуття завжди важливі, а особливо коли вони взаємні.
-Мам ти навіть не знаєш про кого йдеться, а стверджуєш про взаємність.
-Ну я про Браяна, такий розумний та ввічливий парубок.
-Мам як.. це… ну аааа…. Тільки й вимовила дівчина, закривши обличчя долонями.
-Він вчора заходив до мене на роботу, брав книги. Трішки поговорили, а коли твоє ім’я вимовляв то аж очі світились. Так, що заспокойся і не переймайся, ви просто ще не вмієте робити кроки один одному на зустріч. Але це не вирок. Ти наче мир для його серця.
&&&
З п’ятого разу допетравши як працює гугл Браян вирішив спробувати розібратись на місці. Виявилось визначити вік дерева і просто і складно водночас. З купи варіантів і порад найчастіше і більш менш дієвими на думку самого юного любителя флори і фауни було 5 способів:
ЗБІР ІНФОРМАЦІЇ. Це може бути опитування місцевих жителів, які, напевно, знають, коли було посаджене дерево, або ж точно знають, що воно росло в цьому місці, коли ще їхні дідусь чи бабуся були маленькими( можна вже зробити якийсь висновок про вік дерева). Або ж інший спосіб - вивчення документів і фото. Це можуть бути вирізки з газет, домашні фотоальбоми.
Не варіант. Це типу, що стояти коло дуба і запитувати скільки йому років у перехожих, яких зазвичай мало в місцях скупчення дерев.
ПІДРАХУНОК МУТОВОК. Що це? Простіше кажучи, необхідно порахувати кількість ярусів гілок дерева, які розташовуються по колу стовбура. До підрахованої кількості, необхідно додати цифру три, оскільки дуб тільки на третій рік починає формувати гілки, які утворюють річне коло. Складені цифри і є вік дерева.
Це начепто і самий простий варіант, але Браян не дуже дружив з математикою, тим паче зелене густе листя явно не в поміч.
ВИМІРЯТИ ОКРУЖНІСТЬ СТОВБУРА. В пригоді може стати звичайний сантиметр. Заміри проводять на відстані 1,3м від землі. Далі отримане число потрібно поділити на середню швидкість приросту 1.9-2.5см.Такий спосіб дає похибку в 10-15%.
Знову математика…. Ну що за день.
ВИКОРИСТАННЯ БУРА ПРЕССЛЕРА. Менш лояльний спосіб, адже бур на відстані 1,3 м від землі поступово вкручують в стовбур, потім після отримання деревини її оглядають на предмет річних кілець. Хоча цей метод і завдає шкоду дереву, дуб має хорошу здатність до самовідновлення, тому місце забору зразка незабаром заросте.
Так як дерева в вимірі Хлопця були священними, він і уявити не міг як з коїти таке….
ПІДРАХУНОК РІЧНИХ КІЛЕЦЬ. Цей спосіб підходить тільки для спиляних вже дерев. Але він також не дає 100% достовірності, адже в силу певних обставин( погодні умови, хвороби дерева та інше) дерево може і не утворити кільце в один рік. В цілому одне кільце на стовбурі свідчить про один рік життя даного дерева.
Не підходить. І все.
Браян зрозумів, що нічого не зрозумів, але взявши з собою різні вимірювальні інструменти, а ще блокнот, ручку і телефон він зачинив двері і попрямував до місця, в якому, як він думав, ростуть дуби. Але помилився. Там росло, що завгодно, але ні одного дуба. Провівши декілька годин в безрезультатних пошуках, і втративши всю надію відшукати потрібне дерево, Браян дістав майже розряжений телефон і набрав номер який наче вріз йому в пам'ять.