Реєстрація

Довідка для автора

Багато корисного у Youtube Школа Букнет

Що таке Букнет для письменника (професійного чи початківця)

Як продавати свої книги на Букнет

Реєстрація та вибір псевдоніма

Редагування профілю. Вибір псевдоніма

Створення і видалення твору. Завантаження

Вибір жанрів

Вікові обмеження, визначення віку користувачів Букнет

Додавання і редагування тексту твору

Управління частинами твору. Управління розташуванням книг на сторінці

Зовнішній вигляд вашої сторінки для читачів і для вас

Статуси книг

Оновлення творів. Додавання до Бібліотеки. Відстеження автора

Реклама

Блоги

Конкурси

Поради авторам

Принципи роботи Букнет

Букнет – це насамперед ресурс безкоштовного самвидаву. Саме численність безкоштовних текстів приваблює читачів, частина яких у подальшому буде купувати передплату на вашу нову книгу, а також купувати готові електронні книги.

Букнет пропонує авторам три основних напрямки роботи:

 • безкоштовний самвидав (в процесі і завершені книги)

 • платна передплата на нову книгу, що публікується

 • продаж завершених книг

Як продавати книги на Букнет

На Букнет автор може отримати статус комерційного автора і відкрити платну передплату на свій новий твір, а слідом за цим почати продаж своїх книг. Однак треба розуміти, що перш ніж відкривати продаж, необхідно мати групу постійних читачів. Букнет, як і ви, зацікавлений у відкритті передплат і продажів, але досвід показує, що лише 1-10% з усієї кількості читачів готові оплачувати електронні книги.

На сторінці статистики ви можете бачити, як читають частини вашого твору. Якщо першу частину прочитує 100 чоловік, а до останньої добирається 5-10, то це означає, що у вас буде 1-2 покупця. Розпочавши продаж своїх творів передчасно (до набуття стабільної популярності), ви заробите копійки, і при цьому втратите тисячі “безкоштовних” читачів, багато з яких згодом стали б оплачувати ваші книги, якщо б продаж не була відкрита занадто рано. 

Саме тому Букнет встановив однакові для усіх авторів правила отримання комерційного статусу.

Для підписання с нами договору вам треба цілком опублікувати на Букнет хоча б один безкоштовний твір розміром не менше 300 тис. знаків з пробілами. Крім того, вашу авторську сторінку повинні відстежувати не менше 100 читачів, а хоча б один твір повинен мати достатню кількість регулярних читачів (зараз 75 читачів, що регулярно читають твір). Після цього ви зможете отримати комерційний статус і відкрити передплату на свою нову книгу.

Передплата на книгу у процесі публікації

Твір за передплатою - це текст, який автор викладає поступово, по мірі його створення, але за те, що читачі читають усі оновлення вони платять вартість книги авансом.. У середньому передплата може тривати 2-3 місяці. Як тільки твір викладено повністю, передплата завершується. Після цього можлива продаж закінченого твору.

Передплата відкривається тільки на раніше ніде не опубліковані повністю твори.

Передплата надається після детального вивчення тесксту з боку Букнет, і Адміністрація залишає за собою право відмовити автору в передплаті.

Якщо у вас відкрита передплата, то читачі безкоштовно бачать деякі частини твору. Щоб прочитати інші частини тексту, доступ до них потрібно одноразово оплатити. Більш докладні інструкції по передплаті знаходяться на сторінці довідки в комерційному кабінеті.

Продаж закінчених творів

Ви можете продавати на Букнет свої електронні книги.

Більш докладні інструкції з продажу завершених книг знаходяться на сторінці довідки в комерційному кабінеті.

 

Реєстрація та вибір псевдоніма

Зареєструватися на Букнет або увійти в свій профіль ви можете через ваш аккаунт в соцмережах або за номером телефону. Для цього скористайтеся відповідними кнопками.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У випадку реєстрації через соцмережу ваш псевдонім та зображення будуть автоматично завантажені з вашого профілю соцмережі. Надалі ви зможете змінити їх. Псевдонім можна поміняти при публікації першого твору (кнопка "Додати твiр" в особистому профілі).

У разі реєстрації за номером телефону необхідно заповнити форму реєстрації або повернутися до реєстрації через соцмережу:

Увага! Точно зазначте свій вік. Користувач несе відповідальність за достовірність наданої ним інформації.

Після реєстрації на Букнет з'явиться ваш обліковий запис (“профіль”), у правій частині якого ви побачите елементи керування особистим кабінетом.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кнопка "Редагувати профіль" веде на сторінку редагування профілю та особистих даних. Тут ви можете змінити фон своєї особистої сторінки на Букнет, завантажити новий малюнок для аватару, додати інформацію про себе.

Аватар

У формі завантаження аватара за допомогою рухомої рамки ви можете вибрати частину малюнка для аватара (160х160 пкс):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Редагування профілю

У нижній частині форми редагування профілю можна поміняти пароль, е-мейл та іншу інформацію. Обов'язково вкажіть актуальний е-мейл, який знадобиться вам для відновлення доступу до профілю в разі його втрати.

Новий користувач одержує статус "читача". Щоб перейти в статус "автора", необхідно натиснути на кнопку "Додати твiр" і почати розміщувати на Букнет свою першу книгу.

Вибір псевдоніма

Під час отримання статусу "автора" ви зможете обрати свій літературний псевдонім на Букнет. Для цього вам потрібно почати публікувати на Букнет свій перший твір. Після натиснення кнопки "Додати твір" відкривається вікно вибору псевдоніма. Надалі літературний псевдонім на Букнет самостійно змінити не можна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після фіксації літературного псевдоніма, ваш нікнейм на Букнет зміниться:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Створення і видалення твору

Дуже зручно подивитись коротке відео про публікацю книги у Youtube посиланная на відео

Натисніть кнопку "Додати твір" у вашому кабінеті. 

Відкриється сторінка створення і редагування інформації про твір. Тут необхідно завантажити обкладинку твору, додати його назву, вибрати один або два жанри, до яких належить твір, теги ("в тексті є..." - ключові теми, яким присвячено твір). Обов'язково вибирайте правильний жанр вашого твору. Введення правильних тегів може вплинути на популярність твору.

Якщо ви вже створювали "Цикли", то можете прикріпити твір до циклу. Цикли створюються на сторінці створення циклів, кнопка якої з'являється у особистому кабінеті після публікації автором першого твору.

Обкладинки книг дуже важливі. Розмір обкладинки на сайті Букнет — 220 на 320 пікселів. Навіть дивовижно написана історія втратить своїх потенційних читачів, якщо вона матиме непривабливу обкладинку. Також пам’ятайте, що читачі можуть переглядати Букнет зі своїх мобільних пристроїв. Тож текст на обкладинках має бути чітким і достатньо великим. Якщо вам потрібна обкладинка, ви можете спробувати знайти професіоналів*, які вам допоможуть, або ви можете спробувати зробити це самостійно. Є багато хороших сервісів, які дозволяють вам це робити безкоштовно. Від привабливості вашої обкладинки залежить успіх вашого твору на Букнет. Твори без обкладинок не потрапляють в віджети Букнет. 

При створенні обкладинок корисно подивитись урок "Школи Букнет" - "Навіщо потрібна гарна обкладинка для книги", який створений спыльно з автором Букнет, Дар'єю Новицькою.

* автори Букнет, які можуть допомогти у створенні обкладинок

Asteriya

Radianta

Вікторія Задорська

Дар'я Новицька

Rinka Asaeva

Ана-Марія Еріш

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У нижній частині сторінки інформації про твір є поля для анотації твору та лінку на буктрейлер. Якщо у вас є буктрейлер твору, ви можете розмістити його на YouTube і поставити лінк на нього. Чому важлива гарна анотація до книжки, в якому вигляді вона потрібна і яку роль відіграє на Букнет, ви можете дізнатися з нашого відео "Для чого потрібна анотація i як її написати"  в Школі Букнет на YouTube.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Щоб видалити твір, потрібно зайти на його сторінку через кнопку "Мої твори" в особистому кабінеті. Виберіть вкладку "Інформація про твір",  та знайдіть внизу сторінки опцію зміни статусу книги. Виберіть статус видалення.

Завантаження твору читачем у вигляді файлу

Ви можете дозволити завантаження свого тексту у як файл, встановивши відповідну галочку під час створення чи редагування твору.

 

Вибір жанрів

Модератори не рідко отримують скарги читачів на те, що автори дуже неточно вказують жанри своїх книг, що збиває читачів з пантелику і сильно ускладнює їм вибір книг для читання.

Так книга про магічну академію, де основний сюжет - це романтичні відносини попаданки з нашого світу та бойового мага, може поміщатися автором у жанр бойового фентезі. Або, наприклад, у наукову фантастику потрапляє твір з перевертнями, наявність яких у книзі робить її частиною жанру "міське фентезі" або "містика", але ніяк не фантастики. Так само взаємовиключними жанрами є, наприклад, еротика та підліткова проза (навіть з погляду законодавства).

Ну а якщо книга – детектив, то в ній головний сюжет будується довкола розслідування злочину, а не пошуку, хто надіслав любовну записку студентці на лекції в університеті.

Якщо читачі звернуться зі скаргами на жанр вашої книги, або модератор самостійно зверне увагу на те, що жанр явно не відповідає анотації і тому, про що йдеться у розповіді, то модерація видалятиме такий жанр у книги, і в неї залишиться один жанр.

Велике прохання вивчити питання, чи справді ваші книги відносяться до жанрів, які ви обираєте для них, або, можливо, варто об'єктивніше оцінити тематику кожної книги і підправити жанрову приналежність.

 

Вікові обмеження, визначення віку користувачів Букнет

Важливо! Вибір жанру "еротика" автоматично додає твору ценз "18+", після чого до цієї книги будуть мати доступ тільки зареєстровані користувачі Букнет старше вісімнадцяти років. Це ж стосується і деяких тегів.

Якщо у творі, незалежно від його жанру, є не призначені для неповнолітніх сцени, автор зобов'язаний поставити ценз 18+. В іншому випадку твір може бути заблоковано модерацією. Автор може самостійно встановити вікове обмеження, відзначивши галочкою опцію "18+". 

Детальніше про вимоги до творів у Правилах публікації авторського контенту
 

Додавання і редагування тексту твору

Після збереження інформації про твір відкриється сторінка створення його тексту.

Для додавання тексту скористайтеся кнопкою "Додати частину". Найкраще завантажувати свої твори на Букнет з програми Word, де текст розбитий на абзаци стандартним методом (тобто натисканням на клавішу Enter). У цьому випадку Букнет найбільш коректно конвертує текст для читання.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Після натиснення на кнопку "Додати частину" відкриється сторінка завантаження тексту твору. Ця сторінка складається з наступних елементів:

 1. Форма для додавання назви частини твору або твору цілком.

 2. Форма для додавання тексту твору.

 3. Опція "Опублікувати".

 4. Кнопка "Завершити".


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ви можете публікувати короткі твори, що складаються з однієї частини, або довгі твори з багатьма частинами. Якщо ваш твір складається з однієї частини, в полі назви частини розмістіть назву всього твору. Якщо ваш твір складається з багатьох частин, у полі назви частини розмістіть назву тієї частини, яку публікуєте зараз.

Увага! Не забудьте позначити “галочкою” опцію "Опублікувати" під вікном для тексту, інакше читачі не побачать ваш твір. У цьому випадку вiн залишиться на Букнет у формі чернетки, до якої має доступ тільки її автор. 

Управління частинами твору

Після завантаження частини твору ви побачите цю частину на сторінці твору. Редагувати та видаляти глави можливо після наведення курсору на три крапки праворуч від глави і вибору відповідної опції.

Змінити їх розташування ви можете, якщо натисните на стрілочки ліворуч від частини і перетягнете цю частину на інше місце.

Управління розташуванням книг на сторінці

Якщо ви додали на Букнет кілька своїх творів, читачі побачать їх на вашій авторській сторінці. У стрічці своїх книг ви також можете легко змінювати їх взаємне розташовування тим ж способом за допомогою стрілочок біля напису "переміщення". 

Зовнішній вигляд вашої сторінки для читачів і для вас

Якщо ви хочете побачити свою сторінку так, як її бачать читачі (і скопіювати її URL-адресу, щоб поширювати лінк на свою сторінку в соцмережах), натисніть на кнопку "Моя сторінка" в меню особистого кабінету. Якщо ви хочете редагувати свій твір або опублікувати нові твори, натисніть на кнопку "Мої твори" в меню особистого кабінету. 

Статуси книг

Спочатку твір на Букнет має статус "В процесі". В цьому випадку вказана дата останнього редагування твору.

"Завершено" означає, що твір було дописано.

Статус "Заморожено" призначається автоматично в разі, якщо книга оновлювалася менше ніж на 5000 знаків за 60 днів. Статус зникне, якщо книга буде оновлена автором. Також статус "Заморожено" своєму твору може призначити автор.

Якщо ви розмістили книгу, яку не збираєтеся публікувати на Букнет повністю, то обов'язково призначте для цієї книги статус "Фрагмент для ознайомлення". Будь ласка, поважайте своїх читачів! У разі призначення книзі неправомірного статусу (наприклад, у неповного твору, який викладено в якості "Фрагмент для ознайомлення", стоїть статус "Завершено"), така книга буде заблокована модерацією.

Увага! Якщо ви відредагуєте завершений твір, то його статус автоматично зміниться на "В процесі". У цьому випадку потрібно просто заново виставити статус "Завершено". 

Оновлення творів. Як твори потрапляють в стрічку оновлень

Всі нові твори потрапляють в стрічку новинок (загальну і за жанрами). Ті твори, у яких є обкладинка, потрапляють також в віджети "гарячі новинки" та "новинки жанру".

При оновленні книги понад 20 тисяч знаків, книга оновлюється в стрічці.

Додавання до Бібліотеки

Пропонуйте вашим читачем додавати ваші твори в їх Бібліотеки Букнет (кнопка "Додати в бібліотеку" є на всіх сторінках книг). Будь-який читач, який додав твір в Бібліотеку, бачить всi оновлення даного твору. Крім того, у разі оновлення твору більше ніж на 20 тисяч знаків, читач отримує автоматичні повідомлення про це.

Відстеження автора

Пропонуйте вашим читачам відстежувати вас (кнопка "Відстежувати автора" є на сторінці кожного автора). Читачі, які відстежують вас, отримують автоматичні повідомлення про ваші нові твори і записи у вашому блозі. 

Реклама Букнет

Букнет постійно рекламує своїх авторів у соцмережах і пошукових системах. Якщо ви побачили різке збільшення кількості читачів одного з ваших творів, то, цілком імовірно, що наш менеджер з реклами включив ваше рекламне просування.

Реклама на сторонніх ресурсах

Автор може організувати платну або безкоштовну рекламу на сторонніх онлайн-ресурсах, в соцмережах або сайтах. Хочемо попередити, що в цьому випадку краще рекламувати свою книгу тільки серед читачів книг саме того жанру, до якого вона належить. В іншому випадку (при більш широкій вибірці) відсоток переходів на книгу за рекламним посиланням помітно зменшується. 

Блоги. Правила ведення блогів

Публікація записів у блогах доступна авторам, які публікують книги на Букнет.

Букнет є літературною онлайн-платформою, блоги якої призначені виключно для спілкування авторів з читачами на літературні теми.

У блогах Букнет дозволяються:

- анонси та описи літературних подій в Україні;

- анонси нових публікацій на Букнет;

- конкурси та розіграші призів на Букнет;

- розповідi авторiв про свої творчі плани;

- анонси авторських зустрічей з читачами, публікацій ваших книг на папері та опис інших події, пов'язаних виключно з вашою літературною творчістю.

Записи блогів і коментарі на іншi теми будуть видалятися модерацією. Автори таких коментарів та блогів можуть бути позбавлені можливості коментування на певний час. 

У блогах заборонено:

 • обговорювати інші електронні видавництва та ресурси;
 • анонсувати події, конкурси або власні публікації на інших онлайн-майданчиках;
 • пряме обговорення авторами творчості інших авторів;
 • обговорення політики та роботи функціонала порталу (для цього існує форма зворотнього зв’язку, прохання писати через неї), дій модерації та адміністрації порталу;
 • розіграші промокодів з мотивацією читачів виконувати певні дії на сайті. Подробиці тут.

Усі ці теми не цікаві читачам, блоги створено для спілкування авторів з читачами.

У випадку обговорення цих тем, Модерація Букнет обмежить вас у створенні блогів на 7 діб. При порушенні правил вдруге, це обмеження може стати постійним. Це стосується і коментарів.

Шановні автори! У блогах не заборонені рецензії на книги інших авторів, та якщо ці рецензії стосуватимуться особистості автора, вони можуть бути видалені Модерацією.  

 

Літературні конкурси

 1. Букнет постійно проводить різноманітні конкурси. Призом у багатьох конкурсах є публікація книг-переможців на папері. Участь у конкурсі завжди привертає до книги додаткових читачів. Будь-який автор може подати свою книгу на конкурс. Для цього необхідно:

 2. Зайти на сторінку конкурсу.

 3. Прочитати правила цього конкурсу.

 4. Якщо у вас на Букнет опублікований твір, який підходить під умови конкурсу, натиснути на кнопку "Додати книгу на конкурс".

 5. Вибрати назву свого твору з випадаючого списку та подати його на конкурс.

 6. Після проходження модерації ваш твір стане доступним в конкурсній стрічці.

Поради авторам

Ви можете знайти корисні поради авторам за цим посиланням.

Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше