Мовознавчий інтерактив

Хочу запропонувати інтерактив для тих, хто хоче поліпшити свої знання української мови і якість своїх робіт. Адже письменники повинні писати грамотно, і не кажіть, що це робота коректора та редактора. Якщо через слово помилки, то такий твір навіть на розгляд не візьмуть.

Тож сьогодні найпоширеніша ситуація: розділові знаки у прямій мові. Я пропоную кілька прикладів, де ви у коментарях ставите розділові знаки. Через день-два я викладу правильні відповіді.

Тож, поїхали! Долучайтеся, це цікаво!

1. Дивуюсь, радію, у серця питаю Скажи, віще серце, чи скоро світ буде?

2. Хто творить розумну і добру людину — найкращий майстер таке було рішення стариків.

3. Іди, доню каже мати не вік дівувати.

4. Воскресни, Україно! пристрасно молив Я. Гоян Воскресни в козацьких степах під своїм високим блакитним небозводом...

5. Я чув про це сказав він і додав А хто не чув...

6. Добре виявляє наше ставлення до паліїв війни вираз Хто взяв меч, від меча і загине хоч меч аж ніяк не є зброєю сучасних бійців.

І, хоч більшість побоялася брати участь у такого роду активності, я, як і обіцяла, публікую правильні відповіді аби ви могли перевірити самі себе.

  1. Дивуюсь, радію, у серця питаю: «Скажи, віще серце, чи скоро світ буде?».
  2. «Хто творить розумну і добру людину — найкращий майстер», — таке було рішення стариків.
  3. «Іди, доню, — каже мати, — не вік дівувати»
  4. «Воскресни, Україно! — пристрасно молив Я. Гоян. — Воскресни в козацьких степах під своїм високим блакитним небозводом...»
  5. «Я чув про це, — сказав він і додав: — А хто не чув...»
  6. Добре виявляє наше ставлення до паліїв війни вираз: «Хто взяв меч, від меча і загине», хоч меч аж ніяк не є зброєю сучасних бійців.

4 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Інка Вікторова
20.01.2019, 17:22:46

Заразнавіть в сучасних друкованих книжках рідко зустрічається пряма мова з лапками...

Показати 3 відповіді
Ірина Ярошенко
20.01.2019, 20:52:22

Інка Вікторова, І це добре, на те і був розрахунок)

avatar
Буяна Іррай
18.01.2019, 11:25:56

1. Дивуюсь, радію, у серця питаю: "Скажи, віще серце, чи скоро світ буде?"
2." Хто творить розумну і добру людину — найкращий майстер", - таке було рішення стариків.
3. "Іди, доню, - каже мати, - не вік дівувати."
4. "Воскресни, Україно! - пристрасно молив Я. Гоян. - Воскресни в козацьких степах під своїм високим блакитним небозводом..."
5. ." Я чув про це, - сказав він і додав: - А хто не чув..."
6. Добре виявляє наше ставлення до паліїв війни вираз: " Хто взяв меч, від меча і загине хоч меч аж ніяк не є зброєю сучасних бійців."
Здається так.))

Показати 9 відповідей
Буяна Іррай
20.01.2019, 12:35:48

Ірина Ярошенко, Дякую за вправи. Трішки пригадала пряму мову. Хоча, як бачу, в мене все нормально) В 6 речені, була не уважна, та й таке)

avatar
Таня Саміло
18.01.2019, 09:49:40

Чудова тема, Ірино! Я маю проблеми з прямою мовою, як новоспечений автор, який давно закінчив школу. Шукала в інтернеті правила написання, дивлюсь у книжках... Ви напевно помітили це у моєму творі. Надіюсь, що не я спонукала створити таке навчання)).

Це те, що я думаю. Не підглядала в інтернеті, писала, як вважала, що воно правильно:
1. Дивуюсь, радію, у серця питаю, — Скажи, віще серце, чи скоро світ буде?

2. — Хто творить розумну і добру людину — найкращий майстер, — таке було рішення стариків.

3. — Іди, доню,— каже мати,— не вік дівувати.

4. — Воскресни, Україно! — пристрасно молив Я. Гоян. — Воскресни в козацьких степах під своїм високим блакитним небозводом...

5. — Я чув про це, — сказав він і додав, — А хто не чув...

6. Добре виявляє наше ставлення до паліїв війни вираз — "Хто взяв меч, від меча і загине хоч меч аж ніяк не є зброєю сучасних бійців."

Показати 3 відповіді
Ірина Ярошенко
20.01.2019, 12:30:31

Таня Саміло, Відповіді шукайте під завданням

avatar
Олена Когут
18.01.2019, 10:30:44

Круто!!! Ще треба інтерактив з кличним відмінком) , бо трохи хромає))) Тату, мамо, Ігоре, і т.д.

Показати 3 відповіді
Ірина Ярошенко
18.01.2019, 10:55:52


Olena Kogut
, Сподіваюся на це.

Інші блоги
Новини, плани, небилиця...
Доброго часу доби, шановне панство. Давно я тут не писала, аж скучила за вами)) Отож, викроїла час та наснагу, щоби поділитися трошки планами, небилицями і важливими новинами. Почну з важливих новин. «Ілюзія ненависті»
Угода підписана. Попереду весілля...
Вітаю. Запрошую до оновлення! ✨✨✨ — Я за кавою... Кидаю і, забравши свою руку, таки йду до автомата, де саме забирає свою каву білявка в дуже короткій сукні. І це не дивно, бо по обіді жарить безбожно. Саме обираю
Знижка на "Сім'я для донечки" і не лише...
Всім привіт! Друзі, сьогодні знижки: ♥️«Сім'я для донечки» Ярослав думав, що просто їде оглянути будинок, який дістався йому в спадщину. Він не знав, що там на нього чекає маленька племінниця і жінка, яка
Ніжність зі знижкою!❤️
Привіт, мої хороші!) Ох, яку я вам пропоную сьогодні історію… Вибухову, яскраву, грайливу, сповнену гумору та кохання!♥️ …Дощ, калюжі, дівчина, що поспішає на співбесіду. І він… мчить, як лось по кукурудзі, на
❣️❣️❣️ ділимося творчістю❣️❣️❣️ 
Привіт усім. ✨✨✨ Я тут гортаю сторінки нашого сайту і вражена тим, скільки талановитих людей зібралося навколо наших історій. Мені хочеться, щоб ми стали трохи ближчими одне до одного. Буду рада бачити вас серед своїх
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше