Чи сумісні література та патріотизм?
Передивляючись твори, викладені на цій платформі, помітив, що тема патріотизму, боротьби українців за незалежність, тема нинішньої війни зі східним сусідом, який анексував та окупував частину території України, майже не освітлюється. Любов-кохання, вурдалаки-вампіри - присутні в достатній кількості, а вищезгадана тема - ні. Чому? Хіба від цього не залежить, чи будуть українці в майбутньому говорити-писати на своїй мові, чи повільно асімілюються й невдовзі зовсім зникнуть? Хіба не цим повинні займатися письменники - відстоювати свою мову, свою землю? Чи у присутніх - "моя хата скраю?"
Й користуючись нагодою вітаю всіх, хто вірить в Україну, з Днем Незалежності.!
З Днем Незалежності,
Вітаю Україно! Вставай!
Борися до кінця!
За мирне, світле, чисте небо,
Та вільне краще майбуття!.
Не забуваймо тих Героїв,
Котрі пішли у Небеса,
Тих, що рятують Україну,
ціною власного життя!
6 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиТут мало подібних творів, бо їм не просто вписатися у правила цієї платформи. Особисто мені трапилося було прочитати одне оповідання про АТО, яке майже одразу було видалене адміністрацією. Я вже не пригадую імені автора і назви, але, гадаю, твір видалили, бо він зображував терористів з негативної точки зору і тим самим розпалював відчутя ненависті до тих, хто нині контролює непідвладні Україні її території.
Написав оце речення і здалося, що воно абсурдне. Але більш логічного пояснення я не придумав.
Лія Щеглова , Але в анотації до твору вказано, що йдеться про війну. Тож навіть не знаю що сказати. :-) :-) :-)
З Днем Незалежності України! На вулицях Маріуполя можна долучитися до поціновувачів української поезії. Певно, й на "ЛітНет" стане більше патріотично спрямованих творів. https://vchasnoua.com/donbass/55857-foto-mariupol-v-tekste-v-sotsseti-pokazali-stikhi-izvestnykh-ukrainskikh-poetov-napisannye-na-zdaniyakh-prifrontovogo-goroda І не можу не згадати про розмальовані тетраподи. http://www.verbytskyi.in.ua/mariupol-misto-silnix-lyudej/ https://www.prostir.ua/?focus=anatolij-butenko-nasha-kintseva-meta-stvorennya-ukrajinskoho-tsentru-kultury-v-mariupoli
Alex Itogo, Дякую!!!)))Зі святом!!!
Не всім дано писати про війну. Але в розділі «історичні романи » достатньо широко освітлені певні події в Україні в різні часи. Я зокрема теж пишу в жанрі історичного любовного роману, намагаючись таким чином в легкій формі донести читачам історію нашої країни, побут українців.
Анна Пахомова, Інколи навіть заздрю тим, у кого вистачає терпіння копатися в архівах, щоб писати історичні повісті-романи. Тож дяка вам!
А про війну краще писати тим, хто дійсно про неї знає - хто, як не вони повинні розповісти про неї.
Незрозуміло (мені) сильний вплив на зміст творів мають конкурси.
От люди і підлаштовуються під тематику конкурсів.
Чому? Хочуть на папір попасти? Якесь застаріле мислення. Хто той папір читає?
Але вплив конкурсів на тематику творів є фактом.
Думаю, якби адміністрація (чи хто там) оголосила конкурс на патріотичну тематику, то картина була б зовсім іншою.
Alex Itogo, Спонсорувати такий конкурс (і друк) могли б і якісь некомерційні структури (державні, громадські, спонсори, меценати...).
Але й письменникам не треба ганятись за модою і успіхом тут і зараз.
А творити розумне, добре, вічне.
Для західняків ан мас війна "десь там". А східняки - назагал російськомовні, проблеми солов'їної для нас далеко не першочергові. Та й ще маса нюансів. Наприклад, УБД навряд чи щось напишуть українською, а не-УБД навряд чи напишуть про БД не дурню.
Імхо.
Алекс, не всі східняки російськомовні, знаю багатьох, навіть з Донецька, що українською не гірше галичан розмовляють. а щодо твоів про війну на цьому ресурсі - сумніваюся, бо вже чув про випадки видалення оповідань такого штибу. Хотілося б, щоб я помилявся, але...
побачимо.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати