Якби я був видавцем!
На порталі, як вам усім відомо, зараз проводиться два конкурси. Про "Попелюшку" промовчу, бо і об'єм творів завеликий, та й мильні опери не притягують мене, а от про "Міські легенди" хотілося сказати декілька слів.
На жаль, сам участі в конкурсі не приймаю, але якби я був у складі комісії, що відбирає твори до майбутньої збірки, то свій перелік (~ 10 оповідань) запропонував би.
Отже, щоб довго не розбазікувати, мої вподобання:
1. Хапаючись за повітря О.Похмурий - мій фаворит - і за стилем і за граматикою і за вмінням утримувати читача біля себе.
2. Гра в демона ПерсеФона - питання є щодо оформлення тексту (орфографія, пунктуація), а от вмінням викликати відразу та жах цей твір ділить перше місце з наступним. Підтесати, підфарбувати й буде лялька))
3. Чокнутий Канабіоїд - як пишуть в одному з відгуків "Це ж наскільки треба мати таку збочену фантазію!" Тож для жахів - саме те))
4.Загублений простір Ірина Пасько - як таких, тут жахів я не знайшов, але сам текст змусив відчути нестерпну депресію, тож ледь дочитав його - може це і є справжні жахи? Ще порадувала мова твору -5+++))
5.Місцевий Сергій Ігнацевич - цей та наступні декілька творів я б назвав елегантними, але не злими жахами. Перш за все порадували мова та стиль. Є питання до сюжету, але, як говорять:"Все вже давно написано до нас!"
6.Сестринська любов СЕСТРИ Сіденко - якщо відверто, їхня "Доля" мені сподобалася більше (читав!), але вона до конкурсу не пройшла.(( Мова гарна, стиль простий, читабельний, а от сюжет не новий))
7. Мефістофель і велосипед Віктор Полянко - наступні два твори я б не назвав жахами, тому що окрім стилю, в обох перевагою є гумор, що мені імпонує. Тому вони тут. Є ще деякі питання до сюжету, втім все одно я б їх у збірку додав.
8. Скам`янілості Оля Зінченко - сюжет простий, майже не страшний, а от стиль зачарував. Автору непогано б далося розповідати казки))
9.Копійка Ганс - саме оповідання не дуже сподобалося, але додав його сюди, бо інший твір автора "Крематорій" чомусь вразив - отам є і сюжет (хоч трохи й кострубатий) і стиль гарний. Тож, можливо завдяки "Копійці" і він знайде свого читача поза порталом))
10. _____
Відверто: прочитав не всі твори - деякі відразу ж не пішли й не став себе силувати, деякі відштовхували безграмотністю, а до деяких ще не встиг дістатися. Тому далі список може й продовжу (якщо допис не видалять - кажуть тут таке практикують))
Якщо у вас є свої вподобання, з радістю передивлюся їх. Пишіть, які твори й чому заслуговують, на вашу думку, бути надрукованими.
Дякую.
7 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯке цікаве обговорення.)
Я прочитала 108 творів. Не буду говорити про вже згадані й ділитися думкою щодо них. Не в усьому вона збігається і з думкою топік-стартера, і з думками коментаторів. Але, можливо, когось зацікавлять ще роботи.
Отже, з іншого найбільше мене вразило "Побачення з велетнями" - як на мене, надзвичайно елегантна притча, хоч там немає жодних жахів. Приблизно в цю ж пачку "Сни одного містечка" - без жахів, але дуже атмосферно, хоч фінал застрімкий. "Авторський проект" чорнушний, колорит 90-х такий аж підкреслено гидкий (і це радше плюс), і, коли в'їжджаєш, що там насправді трапилося, переживаєш лайт-варіант "жаху біля холодильника".
"Середня школа № 17" мені сподобалася тим, як чітко й розмірено, без перескоків, автор доніс свою ідею. + Місцями справді трохи моторошно. До пачки творів, які обіграють штам "школа з секретом" - "Повернення" (Ковтуненко). Не можу сказати, що ух, але як анімешку глянула))
Є ще "Звичайній кошмар", не можу сказати, що аж сподобалося все суцільно, але там є кілька сцен, які натисли мені на якісь тригери - було страшнувато.
Цикл про гусятинських відьмаків просто жанровий і симпатичний, але про "Будні", як на мене, найвдаліший твір.
Ірина Пасько, дякую, що приєдналися))
Я поки подужав лише 40 оповідань, тому не складу загального рейтингу, але з прочитаних (за браком часу надавав перевагу меншим за обсягом) мені найбільше сподобалися такі (за алфавітом):
"Бабусине прокляття", Неа Декватна
"Мисливець за привидами", Оксана Калина
"Незнайомка", Рута
"Ніхто тебе не підірве", Рудий Кіт
"Питання віри", Eugenie Bart
"Подвійник", Айя Нея
"Сині та зелені", Анна Колесова
"Цирк", Aillin Ai
Віктор Полянко, До речі, мені теж "Сині та зелені" сподобалися, дякую))
Поки свіже в пам'яті. Власне, прочитала все ще малувато, з огляду на кількість робіт. Коментувала лише те, що мене вразило з гарного боку. Незалежно від того, що я там писала.
Тож, таки вже можу виділити кілька робіт. До речі, перелік автора блогу не впливав на вибір читання. Обирала навмання, а згодом виявила, що дещо співпало.
Тож
1. Це загублений простір - за атмосферність.
2. Домовик - за жахи, я таки їх побачила у конкурсі.
3. Мефістофель і велосипед - тут скажімо за те що перше з того, що я в приниципі могла назвати гідним, хоча там є до чого доколупатися. Ну і насмішив)
4. Не можу не відмітити Чокнутого, бо там професійність з усіх боків. Страшно не було, скоріше огидно, тому лайк я ще не ставила, міркую.
Насправді, я сподіваюся, що з того обсягу там є ще багато чого гідного, але ж переглянути все - то нереально.
Але, дуже багато відверто слабких робіт. Я закривала оповідання, щойно бачила там типографічні, орфографічні помилки, невірно оформлені діалоги. Вважаю то неповагою до читача, а як хтось мене не поважає, я його не читаю.
FanderlingART, Щодо помилок організатори мають іншу думку: "Журі конкурсу звертає увагу на популярність авторської сторінки на Litnet, відгуки та оцінки читачів не менше, ніж на літературно-художні достоїнства твору. Адже з текстом у видавництві у будь-якому випадку проводиться редакторська і коректорська праця, але якщо оповiдання не захоплюють читачів, не викликають у них живий відгук, то і збiрка може продаватися не надто добре."
Мабудь це вплинуло на авторів, щодо орфографії і т.д.
Рекомендую почитати тут "Гладіатор". Автор otto planetta.
Дуже талановитий письменник. Такі закручує фрази зі слів...
Читав тут кількох, які люблять крутити зі слів всяку фігню, що не має жодного сенсу.
Але в цього автора мало не кожна фраза - шедевр. Фрази мають сенс, але сформульовані дуже смішно.
Через таку перенасищеність шедеврами читається твір важкувато, треба звикнути до стилю.
Читати треба повільно, смакуючи кожну фразу.
Сюжет простенький, але мова ну дуже смішна.
Можливо автору треба розбавляти трохи свої твори звичайними фразами, щоб легше читалось.
Бо фраз-шедеврів на десятки ільфів-петрових...
Анатоль, навіщо - а раптом хтось зацікавиться (не подобається мені напис - коментар зітерто))
Прочитала поки що не так багато з конкурсу, в тому числі і дещо з того, що називав автор посту. Але, на жаль, поки що мене з прочитанного нічого не вразило. От взагалі ніяк. І хорору там особливого я не побачила.
Називати, що читала не стану, аби не ображати авторів.
Alex Itogo, 12 ще не прочитала ))) та в мене ще є час. Відпишуся)))
Доброго дня! В мене теж сформувалася своя десятка, відверто кажучи, не все змогла прочитати, забракло часу. Найбільше враження справив Канабоїд, попри мій коментар, його "Чокнутий", а саме враження від твору досі яскраві. Ще є 9 фаворитів, але я всім щиро бажаю перемоги. Вам дякую за увагу до мого твору, і чому ви не видавець?
Alex Itogo, Сама дивуюсь)))
З тих що прочитала, я б виділила
1. "Чокнутий" Канабіоїд
2. "Like від колишньої" Stambol
3. "Подвійник" Айя Нея
Мія Грано, дякую!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати