Додано
05.06.18 11:18:43
Щодо розвитку україномовної літератури
Україномовна література шалено потребує розвитку!
У нас просто пустеля у літературі, порівняно навіть з усіма сусідами.
Особливо, з Росією. Вони знають, наскільки потужний інструмент виховання нації - книги. А ми - дещо забули.
Проте, розвиваємось у правильному напрямку.
Наприклад, у нас з'явився Litnet Україна.
Це платформа, поширена у багатох країнах. І чудовий інструмент для письменника, редактора, видавця, і читача.
Тож я закликаю вас, друзі:
Заходьте на Litnet
Читайте твори українських авторів
Оцінюйте
Коментуйте
Поширюйте
Починайте писати самі!
Від цього, в числі іншого, залежить майбутнє нації!
Олесь Друкач
22
відслідковують
Інші блоги
Знижки на всі ці історії!!! Хочу тебе покарати Я вагітна від свого опікуна. Гірше людини немає. Він - монстр. Від нього не сховатися ... І він мене знайшов. Тільки він не знає, що він стане батьком. І я зроблю все, щоб врятувати
Слава Україні! Ви мене здивувалиJ) Так-так, ви. Мої читачі. Коли я давала присвяту своїм пташечкам на початку книги «Вектор ризику», то звісно очікувала фідбеку, бо трохи не вірила, що зможу
Дуже солодка знижка на історію!) Сім'я у спадок До появи ЦЬОГО чоловіка у моєму житті все було тихо, розмірено, розплановано. Я повільно, але впевнено йшла до своєї цілі. І я явно не очікувала, що як тільки ВІН увірветься
Всім привіт. Публікація 25 глави переноситься на післяобід. В якості компенсації ділюся бомбезною візуалізацією. Як ви зрозуміли, буде досить спекотно))) Цього разу від імені Олівки.
Вітаю всіх, друзі! Вирішив переглянути структуру нашого твору і дещо трохи змінив! А саме додав нові перші два розділи, через що всі інші теж змістилися на два вперед! Ці перші два розділи розкривають сюжет лише поверхнево,
8 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиШановні, скажу стисло: коли не має попиту, пропозиція нікому не потрібна. Книги як будь-який продукт мают бути востребовані, якщо їми не цікавляться, ніхто не буде заінтересований займатися та просувати.
В Україні друкують багато книжок (і друк дешевший ніж в Росії), але ті, які купують. Наприклад: дитячі, класику и т. п.
Нові, маловідомі автори мало кого цікавлять
Литнет тому наглядний приклад (в російскій версії)
Эльга Кроу , друковані книжки нині роскіш. На російськомовному ринку електронка має велику популярність и приносить авторам непогані прибутки.
В мене є версія. Здається, що в Україні друкують мало вітчизняних авторів через те, о більшість художніх книг для підліткового і шкільного віку. Ми випадаємо з цільової аудиторії)
Daniel Woolf , Я б від себе додав з цього приводу таке. окрім утисків української літератури та знищення нашої мистецької еліти, що було у давньому і нещодавньому минулому, були й інші додаткові чинники, що сприяли піднесенню російськомовної літератури.
1. Багато світової класики, дефіцитної як на той час, у СРСР друкували поряд - у Молдавії, або у азійських республіках. Це штучно стимулювало зацікавлення у тубільців саме російською мовою. Бо читали позбавлену радянської ідеології літературу.
2. Під час "перебудови" росіяни першими почали друкувати усіляку "неканонічну" та раніше заборонену літературу у створених видавничих "кооперативах". А потім, після 1991 р., держава створила пільгові умови для російського книговидання. І до нас плинула ціла хвиля - цунамі - російськомовних книжок, причому, досить якісних за змістом та оформленням. Наші видавці тих пільг не мали, тож про яку конкуренцію може йти мова?
3. Не забуваймо, скільки наших заробітчан працювало і працює на Росії. Що вони там читають? Звісно, що не Осьмачку, і не Багряного з Андруховичем. А Акуніна, Маринину, Донцову та інших.
А якщо це ще й друкована література - то взагалі чудово! Одна справа - забувати читати українською, а інша - забувати читати справжні книжки. Можливо, архаїчно для ХХІ століття, проте не менш важливо, як на мене.
Для розвитку літератури як індустрії потрібні гроші. Я не кажу навіть про друковані видання, навіть ось цей ресурс він, в першу чергу, про гроші а не розвиток літератури як такої. З цього всього питання - а чи достатньо людей, готових платити щоб читати українською???
Дрешпак Максим, Побачимо. А раптом.
Немає поки що гонорарної публiкацiї. Без неї це все прожектьорство.
Володимир Сіверський, дуже дякую!)
терпіння і наполегливість - наше все)
Особисто я, як побачила, що тепер в нас з'явився цей сайт - просто не тямила себе від щастя. Нарешті! Нарешті!. Тепер треба тільки популяризувати його))
Вікторія Задорська, Цілком згоден ;)
Якщо вважаєте, що в розвитку українського книгодрукування - пустеля, то ласкаво просимо на Книжковий Арсенал)
Раніше я обходив чи не п'ять-шість книгарень, щоб знайти цікавеньку книгу українською. А тепер кишені пусті, а я навіть не придбав третини книг котрі запали до душі.
Уявити не міг, що українською будуть навіть комікси на вибір.
Хазяин, нужно боль-ь-ь-ше золата! (с)
Олександр Ластовецький , Такі заходи скоріше індикатор розвитку літератури в країні ніж єдине місце де її анонсують.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати