ШІ. Завершальний акцент.

Поки ідуть дискусії про етичність, практичність або навіть доцільність використання всюди ШІ спішу вас запевнити, що в світі нічого не змінилося. Нічогісінько. Взагалі. Коцептуально.
Можна спробувати залаякати всіх фактом того, що ШІ проник у всі інші сфери, але хоч творчість - вона завжди стояла неприступною фортецею.

Для адептів ефективності. ШІ ефективніше.
Ті можливості, що вже зараз надає платна підписка чи клієнт, дають умовний 60% відсотковий за якістю продукт. Ні, це ще не хоч 90% але автор який його використовує вже бачить доцільність в коректуванні ніж написанні з чистого листа. Ті автори, які взагалі не бачать різницю якості, відповідно їм навіть пояснювати нічого не потрібно. Але ті, хто шарить уже зараз може переробляти продукт настільки, що там уже не відрізниш чиїх рук то справа. Їм завжди буде простіше правити ніж вигадувати та і писати вони будуть значно більше. Це дасть змогу не працювати більше але випускати мінімум на 50% більше продукту.

Але що насправді є концептуальним?
Наше відношення і чесність.
Для когось це завжди було і буде непотрібними обмеженнями.

Загалом дійсно, ШІ може дати можливість створення продукту нової якості, раніше недосяжної виключно авторськими можливостями. І я тут нікого не засуджую.
З іншого боку, сам системний підхід, бачення, спосіб мислення і виходу із складних ситуацій продумування втрачається.
Втрачається ваш унікальний шарм та почерк, хочете - втрачається той унікальний потік графоманства, ваш зв'язок з вигаданим світом і фантазією, що тепер заміщається рамками уже заданих констуркцій.

Насправді я не настільки скептичний і вважаю, що вихід на ті 90% якості уже не за горами, хоча там ніколи не буде більше.

Для мене важливіший сам аспект чесності з собою. Скажете це дрібниці? Ні.

Будьте чесними. Будьте точними і відкритими.
Що це дасть?

Дасть не втратити себе. Себе істинного і неповторного.
Це не потрібно маркетологам, це не потрібно читачам, це не потрібно в кінці-кінців тим, хто хоче заробляти чи хоче визнання будь-якою ціною.

Це потрібно Особистостям з великої літери. Спавжнім Авторам.
Будьте собою. Те, що хтось бачить недоліком чи слабкістю насправді є найбільшою силою.
Але до неї доростають не всі.

Все випущене вами в світ повертається. Випускайте свої мрії, своє бачення, будьте насамперед чесними з собою.
І не зліться на інших, хто своїми руками поховав власні амбіції.
Той, хто живе кількома обличчями рано чи пізно почне сумніватися в тому, яке з них справжнє.
Не втрачайте себе і дайте світу можливість вас віднайти. Вас справжнього.

1 коментар

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Олеся Глазунова
25.06.2026, 22:15:34

Кількість не завжди якість.
Одноманітність швидко набридає. ШІ не створює, а копіює. ШІ видає найпередбачуваніший варіант. Гладко, без сюрпризів та роялей в кущах.
Але кожному своє.

Zinkevych Ihor
25.06.2026, 23:42:51

Олеся Глазунова, Так, ШІ знайде свою нішу, але справжнім авторам це не має завадити)

Інші блоги
Дотик весни. Спалах кохання. Знижка.
Привіт, мої любі! Сьогодні протягом доби діятиме знижка на весняну книгу ДОТИК ВЕСНИ. СПАЛАХ КОХАННЯ. тобто на роман, який розповідає про чарівний час весни. Про те, як чудово кохати саме тоді коли природа починає оживати,
Флешмоб ❤️мелодія Кохання❤️ Моя нота
Вітаю, друзі! Я щаслива долучитися до найчуттєвішого флешмобу «Мелодія кохання» і щиро вдячна за його організацію двом прекрасним авторкам Крісті Ко ❤️ та Тетяна Степанкевич ❤️ Для кожного воно звучить
Автори як актори
Відомо, що є два типи акторів : ті, які грають самих себе в різних обставинах і ті, які грають різні характери. Перші більш впізнавані і культові, тому що глядач "підсідає" на харизму певного типу і саме цей типаж шукає
Відповідь від Штучного Інтелекту
Вадим Сухобрус прокоментував попередній запис "Цікаво, щоб він відповів..." І ось що він відповів: Дорогий Авторе, Дякую за твій другий лист. Він звучить як продовження щирої розмови, де вже менше страху й
✨️❤️знижка на спекотний дарк роман — без гальм❤️✨️
Привітики☺️✨️ Мої любі, сьогодні діє знижка на спекотний дарк роман Залежність Ворона❤️ Якщо ви любите владних кримінальних босів із добре підвішеним (в усіх сенсах) язиком, ласкаво прошу до книги) До речі, вона
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше