Бути некомерційним автором - мій свідомий вибір

Мої вітаннячка, читацька спільното!

Бачу, що зараз з'явилося багато "письменників" (лапки через невідповідність цьому званню), у яких при появі ШІ різко відкрилася письменницька чакра і вони, написавши першу книгу, штурмують видавництва, а також намагаються якомога швидше отримати комерційний статус на читацьких платформах і почати заробляти на своїй творчості.

Не засуджую авторів, які своїми стараннями роками набирали аудиторію і заробляють гроші на своєму таланті. Але під час опитувань у Тредсі "Для чого Ви пишете" - більшість відповідей така: "Для себе", "Щоб поділитися зі світом своєю творчістю", і зовсім мало таких: "Для того, щоб заробити."

А чи дійсно комерційні автори пишуть для себе? Чи не залежать вони постійно від думок своїх читачів? Чи є у них творча свобода? Цікаво було б почути думку саме авторів, які заробляють на Букнеті.

Що ж до мене, я свідомо вирішила не бути комерційним автором. Я не подаюся у видавництва, не намагаюся накрутити собі тут підписників. Не слідую трендам про любов мільйонерів, мажорів та альф. А пишу лише те, що сама б читала. За статистикою я вже давно не спостерігаю, та й не потрібно мені це. Я просто хочу писати. Писати те, що у мене давно накопичилося в голові. Не для того, щоб стати наступним Кінгом чи Роулінг - таланту в мене все одно не вистачить. Не для заробітків своїм словом - бо не хочу стати заручницею лише одного жанру. А просто писати про все, що наболіло. Про стосунки, життєві негаразди, іноді про війну, іноді просто про якихось нехороших дядьок. І відчувати при цьому повну творчу свободу. Якщо моя писанина ще комусь і відгукнеться - взагалі буде супер. Якщо ні - теж не біда) На те я й інтроверт, щоб мати таке ставлення до письменництва.

Що думаєте за заробіток письменництвом? Чи не обмежує він творчу свободу? Подискутуємо у коментарях! Заходьте на вогник)

 

3 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ромул Шерідан
22.06.2026, 13:32:23

У Вас прекрасна "писанина" і я залюбки читаю)) А щодо решти — не знаю. Здається, можна все ж стати комерційним автором без того, щоб слідувати певним кліше. Я так вважаю, слідкуючи деякими авторами на Букнеті. Втім, повністю поділяю Ваше "писати для душі". І... це мене здивувало, що у Вас не ком. Я щось думав, що є. Тож, не хай буде)))

avatar
Кіт Анатолій
22.06.2026, 12:54:20

Я ставлюсь до цього філософськи, тому й не вбачаю щоб щось писати з цього приводу. Я й задумане не встигаю писати ⁠ (⁠≧⁠▽⁠≦⁠)

avatar
Мілана Залісна
22.06.2026, 12:49:05

Знаєте, дивний пост) Починається з «не засуджую», а далі цілий абзац про те, що комерційні автори без свободи й залежні від читача. Так не буває — або не засуджуєте, або отакі питання ставите. І «свідомо вирішила не бути комерційною» звучить красиво рівно доти, доки воно справді вибір, а не обставини. Писати для себе — це чудово й без шпильок у бік решти

Інші блоги
Наближення штору! Наступна частина незабаром!
Я швидко витираю обличчя долонями й намагаюся зібрати думки докупи. - Містере Револд… Голос звучить хрипко після сліз, але він усе одно чує. Відривається від екрана й переводить на мене погляд. - Я хотіла попросити
За воротами
Сьогодні о 18:00 виходить Глава 18 книги "Хоругва Землі" Ворота залишилися позаду. Попереду — земля, яка давно перестала бути звичною. Місце, де минуле все ще нагадує про себе, а кожен новий крок змушує уважніше
⚜️ Між двома подихами ✨ світлопис☺️
✨Доброї ночі, творча спільното!✨ Нові глави вже на сайті! Але день для нашого картографа не був надто легшим за ніч на дивовижній Вежі Морського Світла в Ард-Лірі. Крутити увесь час динамо — не дуже
Спойлер до нового розділу…
– Це твоя провина, – хрипко, зриваючись на шепіт, вимовила вона, дивлячись йому прямо в душу. – Це ти... це ти зробив. Це ти кинув мене, коли ти більше за все на світі був мені потрібен… Сем відчула, як
✤ От вам і імператорська родина! ✤
--- Або якась її частина...) Привіт всім! От і продовження мого "слеш" роману Сад для білого птаха. Теодор відтерпів поїздку з Марін Ефост і пішов у залу засідань. А там у нас.... Далі він перейшов у велику
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше