У мене сьогодні питання і до авторів, і до читачів

Автори, скажіть чесно… наскільки сильно ви прив’язуєтесь до своїх героїв? Особливо до тих, кого за сюжетом доводиться втрачати? ?
Чи було у вас таке, що ви самі сиділи й плакали над власною сценою?


І як читачі реагували потім? Писали гнівні коментарі, просили повернути персонажа, ображалися на фінал? ?

 

А тепер питання до читачів 

Як ви ставитесь до історій, де автор «вбиває» улюблених героїв?
Для вас це сильна драма й емоції чи навпаки — одразу розбите серце й бажання закрити книгу? ?

15 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Соломія Делейн
29.05.2026, 08:22:28

Буває таке❤️ одного разу не змогла місяць писати❤️

avatar
Вень Чжулун
29.05.2026, 08:12:01

Оооой є таке! Працюю над історичним романом - чим більше знаходжу інформації про центрального героя, тим більше ору. Захотіла написати альтернативну версію реальності в якій би у нього було все краще - так шлях до того краще пішов через таке скло! От вона авторська доля...

avatar
Ілля Вінницький
29.05.2026, 04:35:30

При написанні "Іскри підземелля" в третій частині, вбив добряка Пашку. Після того, навіть незнаю на пів року може і більше не міг писати. Момент вийшов дуже емоційним, що самого автора шокував. Навіть думав переписати. Але відмовився. Допомогло те що інші були живі, і чекали продовження.

avatar
Крісті Ко
28.05.2026, 21:09:42

Я пишу фінал так, як відчуваю. Під час написання часто змінється фінал.))

Показати 2 відповіді
Julia Shperova
29.05.2026, 04:20:54

Юлія Чумаченко, 100% вирішують все самі ))

avatar
MargFed
29.05.2026, 00:42:49

Ні до кого не прив'язуюсь. В світі моїх книг всім однакого тяжко:)

Julia Shperova
29.05.2026, 04:20:36

MargFed, Травми, драми й екзистенційні кризи дістаються кожному ?

avatar
Julia Shperova
29.05.2026, 04:19:39

Мені сестра досі не може пробачити загибель одного з героїв. Там багато хто гине, але за нього особливо прикро)) Каже, кожного разу читає і прям хочеться їй мене стукнути :)

А я розумію, що то був вибір героя, він сам обрав собі той шлях. Інакше, історія не була б чесною. Просто якщо намагатися підлаштувати все під ту кінцівку, яка нам бачиться зараз, чи яка більше подобається, то може вийти фіаско. Тому, коли гине персонаж, то мені сумно, але я розумію, що так треба.

avatar
Adelina Adel
28.05.2026, 23:02:30

Якщо я прив'язалась до героя поки читала. Я дуже плачу, але якщо герой поганець то радію)

avatar
Марк Лис
28.05.2026, 21:10:47

Ну інколи бувало сумно, звичайно...
Деяких відчував так, ніби сам був на їхньому місці...
Але час лікує))

Юлія Чумаченко
28.05.2026, 22:57:59

Марк Лис, мені здається, це і є магія хороших історій ✨
Коли настільки занурюєшся в героїв, що проживаєш разом із ними частинку життя :")

Вони мені всі, як рідні, тож їх біль, під час написання стає моїм❤️

Юлія Чумаченко
28.05.2026, 22:57:37

Кайла Броді-Тернер, оце ви зараз дуже точно сказали ❤️
У якийсь момент вони стають настільки рідними, що кожна їхня втрата відчувається майже реальною…

avatar
Анастасія Газе
28.05.2026, 20:48:56

Я один раз в голові таку сцену з вбивством ГГ прожила, розридалася, вирішила відкласти))) Але ж все залежить лише від вас, як від автора

Показати 3 відповіді
Юлія Чумаченко
28.05.2026, 22:56:22

Анастасія Газе, ахах, мені здається, автори драм — це просто окремий вид людей :D
Ми всі трошки психи по-своєму — самі вигадуємо героїв, самі до них прив’язуємось, а потім самі ж їм ламаємо життя ♡

Пишеш і плачеш. Бо все пропускаєш через себе. І так... Довелося повернути персонажа. Його смерть ніхто не хотів бачити

Юлія Чумаченко
28.05.2026, 22:55:11

Катерина Винокурова, оце, мабуть, найболючіше — коли читачі теж не готові відпускати персонажа…
Але це й показує, наскільки сильно ви змогли його оживити для людей ✨

avatar
Пацюк Червоній
28.05.2026, 21:43:32

Ох, боюся, що доведеться мені одного з героїв мого детективу вбити.

Юлія Чумаченко
28.05.2026, 22:53:58

Пацюк Червоній, ох, тепер мені вже страшно за ваших героїв :D
Але мені здається, якщо автор вагається перед такою сценою — значить персонаж справді вийшов живим ♡

avatar
Агнія Бурне
28.05.2026, 21:04:41

Привязуюся до своїх героїв рівно до тих пір, поки пишу історію. Втрачати ключових обожнюю. Часто трабли в моїх героїв зʼявляються тільки від мого поточного зіпсованого настрою. Цікаво потім вибудовувати сюжет після того, освіжає)))

Юлія Чумаченко
28.05.2026, 21:06:15

Агнія Бурне, Оце, до речі, дуже життєво
Бо іноді герої реально починають страждати разом із автором ✨
А потім сидиш і думаєш: «ну і як тепер це все емоційне лихо логічно розгрібати?» ♡

avatar
Юлія Сахно
28.05.2026, 20:42:57

Ой, що це за спойлери такі :D
Я тепер ще більше хочу дочитати до цього моменту ♡

Обожнюю ваші книги, чесно. У них завжди стільки атмосфери, болю й чогось дуже живого ✨
І я дуже сподіваюсь, що ваші історії знайдуть ще більше читачів, бо вони дійсно цього варті ♡

Юлія Чумаченко
28.05.2026, 20:43:46

Юлія Сахно, Дякую вам велике ❤
Мені неймовірно приємно читати такі слова. Чесно, іноді здається, що я занадто сильно проживаю свої історії разом із героями, тому дуже щаслива, що це відчувається й читачам ✨

avatar
Містер Чілл
28.05.2026, 20:36:24

Я проживаю історії своїх персонажів. Думаю, це достатньо красномовно говорить про те, наскільки я привязуюсь до них... ❤️✨❤️

Юлія Чумаченко
28.05.2026, 20:38:27

Містер Чілл, Ох, як же я вас розумію… ?
Я тільки сьогодні дописала одну з фінальних сцен своєї книги — і сиділа плакала разом із героями. Найстрашніше в написанні драм, мабуть, не самі смерті чи біль, а момент, коли ти розумієш: цих героїв доведеться відпустити. Іноді — зламати. Іноді — покарати. Іноді — забрати назавжди… ?

І найгірше, що я знаю: це точно не останній герой, через якого я так ридатиму :((

Інші блоги
Суперзнижка - Кохана Демона!
Дівчата, не пропустіть гарячу знижку на повний текст! Владний, жорсткий, небезпечний, сам собі влада та закон. Такому не відмовляють. Ніколи! А вона ризикнула. Бо заручена з іншим і їй байдуже на його владу та гроші. Але його
Важливо!
Друзі, вибачте за пропущені дні без нових розділів до "Небезпечних чоловіків для чужинки"❤️ Дякую всім, хто чекає на продовження і залишається зі мною та героями цієї історії. Щоб надолужити пропущене, сьогодні
Заміна обкладинки
Пані та панове! Дорогі читачі! Тепер я зрозуміла, які обкладинки тепер в тренді... І нарешті: 1 Було І нарешті остаточний вибір: Як вам?
Флешмоб ❤️мелодія Кохання❤️ Моя нота
Вітаю, друзі! Я щаслива долучитися до найчуттєвішого флешмобу «Мелодія кохання» і щиро вдячна за його організацію двом прекрасним авторкам Крісті Ко ❤️ та Тетяна Степанкевич ❤️ Для кожного воно звучить
Яку книгу ви ніколи б не написали?
Хай. Ми часто говоримо про те, що любимо читати. Хтось обожнює дарк-романи. Хтось — детективи. Хтось — скло, трагедії та історії, після яких треба дивитися в стіну й думати про життя. Але сьогодні мені цікаве інше питання.
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше