Роздуми письменниці

У мене сьогодні питання саме до більш досвідчених авторів на Booknet

Як ви прийшли до свого комерційного статусу?
Що було найважчим на початку?
І яку головну пораду ви могли б дати авторам, які тільки починають або вже впевнено йдуть до цієї мети?

Дуже цікаво дізнатися:
- за який період ви вийшли на перші хороші результати;
- що найбільше допомогло вам вирости тут;
- чи були моменти, коли хотілося все кинути;
- як ви знаходили своїх читачів;
- і що, на вашу думку, справді «працює» на Букнет зараз?

Мені здається, такі коментарі можуть дуже підтримати новачків і тих, хто зараз старається, але ще не бачить великих результатів ..

Тому буде дуже круто, якщо ви поділитеся своїм досвідом під постом ..

13 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Вікторія Вецька
08.06.2026, 11:22:49

Для відкриття комерційного статусу потрібно не так багато: цікавий сюжет, щоденні короткі оновлення (проди) та регулярне просування книги в соціальних мережах.

Стейсі Мур
08.06.2026, 22:17:04

Вікторія Вецька, Так, соц. мережі зараз - це вагома частина нашого життя.

avatar
Грудна Жаба
08.06.2026, 19:50:11


Є надьожний рецепт.
Ось рецепт: однією рукою пишиш, другою тримаєш широко кишеню.
Гроші падають.
Якшо падає багато, то зараніє нада приготовить лопату і лантух.
Успєх обєспєчен, єслі робить то все 3 рази в день вмєсто єди, послє полнолунія, коли Вєнєра буде в домі Тєльца і повернеця до Марса ліцом.

Стейсі Мур
08.06.2026, 22:14:26

Грудна Жаба, Цікавий коментар, підняли мені настрій.

avatar
Рита Адлер
18.05.2026, 23:03:40

Я прийшла на Букнет виключно із метою заробити хоча б на каву. І вже другий мій роман швидко пішов у підписку (перший за умовами завжди безкоштовний). Моменти усе покинути постійно - як чорне й біле :))) останні мої книги не досягають рівня комерційності, тож я пишу, вони висять ще місяць-два (деякі вже півроку) - і я їх видаляю. Щось пишу нове, завершую - і не маючи статусу комерційного, знову видаляю. Ось так і рухаюся.

Стейсі Мур
20.05.2026, 23:29:23

Рита Адлер, Мені здається, у багатьох авторів ці «гойдалки» — вже як частина життя.

avatar
Анастасія Газе
17.05.2026, 08:03:50

Я пишу чисто для власного задоволення, але тема дійсно цікава. Посиджу в куточку почитаю, як то людям взагалі вдається.

Стейсі Мур
18.05.2026, 03:12:42

Анастасія Газе, Оце, до речі, найздоровіша позиція.
Коли пишеш для себе — немає зайвого тиску, і процес реально приносить задоволення.

avatar
Марі-Анна Харт
17.05.2026, 08:53:00

Комерційний статус я отримала досить швидко. У той період писала одразу кілька книг одночасно й активно викладала нові розділи — інколи навіть двічі на день. Також використовувала платну рекламу в TikTok для залучення аудиторії.
Втім, відкрити передплату мені так і не вдалося: жодна з книг після отримання комерційного статусу не набрала необхідних 120 читачів. Згодом я вирішила зробити невелику паузу на кілька місяців, але в результаті вона затягнулася майже на рік.

Стейсі Мур
18.05.2026, 03:11:30

Марі-Анна Харт, Пауза теж інколи потрібна, навіть якщо вона затягується — головне, що досвід уже є..
У мене також була пауза на платформі десь на чотири місяці.. бо було емоційне вигорання.. і мені потрібен був цей час для відновлення.

Я думаю, що треба писати для себе, а то вже бонуси)

Стейсі Мур
18.05.2026, 03:08:05

Василенко Сергій, Є в цьому велика правда.

avatar
Щастя
17.05.2026, 09:25:41

Також цікаво почитати. Хоча знаю, що це дуже важко.

Стейсі Мур
18.05.2026, 03:04:54

Щастя, Дуже важко на початку творчого шляху, головне себе дисциплінувати .

avatar
Хелена Ніка
17.05.2026, 16:44:12

Так ,писати для себе потрібно,не заради конкурсу чи чужого схвалення,це звичайно моя особиста думка ,особливо коли у тебе в цьому є талант і велике бажання, вразити не когось, а особисто рости у цьому напрямку , а читач обов'язково оцінить твій посил і книга сподобається і буде корисна і цікава для кожного)

Стейсі Мур
18.05.2026, 03:02:08

Хелена Ніка, Так, повністю згодна.
Коли пишеш лише заради трендів, конкурсів чи чиєїсь уваги — це дуже відчувається. А от коли автор реально горить своєю історією, вкладає душу й сам росте разом із книгою — читач це теж відчуває.
Мені здається, найкращі історії народжуються саме тоді, коли автор пише те, що самому хочеться прожити емоційно. І тоді вже обов’язково знайдуться люди, яких ця книга зачепить.

avatar
Аманда Рід
17.05.2026, 17:54:22

Припинити взаємопідписку між авторами та штампування будь-яких блогів, бо останнім часом блоги так зніцинилися, що читачі просто пропускають їх. Перестати писати авторам під книгами, бо автор — не ваша аудиторія. Ваша аудиторія — читач.
Давати розділи кожного дня — сформувати певний графік. Викладати опівночі, або до ранкової кави, або пізня вечірня прода і нарешті зрозуміти який контент подобається читачу. Бестселер — не просто віджет, а пряма підказка які книги обирають для читання і переважно це розважальний, легкий контент!

Показати 2 відповіді
Стейсі Мур
18.05.2026, 02:57:57

Аманда Рід, Щоденні проди — чиста правда. Читач любить стабільність. Коли знає, що ввечері чи зранку буде новий розділ, то реально чекає книгу.
Ну і бестселери дійсно багато показують. Можна скільки завгодно казати, що «легкі» книги — не те, але люди приходять на платформу в першу чергу за емоціями й відпочинком. І це нормально.

avatar
Олена Ранцева
17.05.2026, 01:25:46

Я комерційний статус отримала, але передоплату ще не відкрила. Головне:
- регулярність, глави мають виходити максимум раз у 2 дні, а краще кожного
- писати блоги, але не сухі, а вкладати у них себе, не лінуватися читати і коментувати чужі блоги
- розвивати особистий бренд у соцмережах, бо часто йдуть читати автора, а не саму книгу

Показати 3 відповіді
Стейсі Мур
17.05.2026, 02:29:28

Олена Ранцева, Ого, це дуже круто. Особливо момент з озвучкою — це вже прям показник, що історія реально зайшла людям.
І так, коли починається реакція читачів, воно вже зовсім по-іншому відчувається..

avatar
Юлія Хемс
17.05.2026, 01:08:09

Я торік прагнула отримати комерційний статус і заробляти гроші на творчості. Не вийшло. Зате зберегла свою психіку від емоційного перевантаження.

Стейсі Мур
17.05.2026, 01:11:31

Юлія Хемс, Це теж дуже важливий результат. Комерційний статус — не єдина мірка успіху, і те, що ви зберегли себе й свій стан, інколи значно цінніше.

Інші блоги
Золоті фантазії
Елевонда. Рада приєднатися до чудового флешмобу Золоті фантазії, організований талановитою авторкою Віккі Грант. Фантазія – це найбільш дивовижне, що існує в нашій реальності. Вона дозволяє побувати
Невеличке продовження Затемнення
Ну, зовсім невеличке)) Після завершення Дзена я писав, що в цій серії планується ще кілька оповідань, і це - перше з них. Воно, власне, про Дзена і Тріну - коли вони вже в усталених стосунках і на новому місці. Твір невеличкий,
Нічого собі... Сама від них в шоці...
Ось і все… — Непогане вийшло прощання… — хрипко кажу, підводячись і поправляючи одяг. — Сподіваюся, я був не гіршим за Дмитріуса, — додаю з гіркотою, намагаючись не дивитися на таке бажане тіло дівчини. Тепер
Знижка -25% на "Дитину для колишнього"!
Друзі, сьогодні діє знижка на мій бестселер - "Дитина для колишнього"! Тут дуже незвичайні герої, зворушливі почуття і часом аж хочеться дати героям прочухана за те, що вони такі нездогадливі) Різниці
Рецензія. Сергій Більцан "Темні історії Малефича"
За домовленістю з автором, мій відгук-рецензія на твір Сергія Більцана "Темні історії Малефича". Коротко про сюжет. Перед нами розгортається історія молодого правоохоронця, якого життєвий конфлікт закидає у закрите,
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше