Персонаж

Привітики любі!

Я знову до вас зі своїми проблемами…

Мені здається, що майже кожен автор стикався з таким.

Ця проблема — прив’язаність до персонажа, який для розвитку історії має померти. Той самий персонаж, чия смерть на очах головного героя повинна додати йому запалу ставати сильнішим, підсилити внутрішній конфлікт і бажання помсти. Але в якийсь момент приходить усвідомлення, що тобі зовсім не хочеться, щоб він помирав.

Ти починаєш прокручувати в голові події, якими можна було б замінити цю смерть, але тоді доведеться повністю змінювати перебіг книги. Гаразд, можна переписати події, але тоді розвиток головного героя просто стоятиме на місці, і врешті-решт вам все одно доведеться його вбити.

Напевно, єдиний вихід — нічого не змінювати, а просто вбити його і потім три дні плакати в подушку через те, що той персонаж був неймовірно крутим.

6 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Марк Лис
14.03.2026, 14:12:31

Я нещодавно чув гарний жарт:

" — Як гадаєш, а чи варто мені вбити головного персонажа, щоб історія у книзі набула новий обертів та інтересів?

— Вау! А що ти пишеш?

— Автобіографію!"

А так... Ну, персонажі це ж інструмент. І якщо потрібно пожертвувати інструментом, щоб зробити іншого персонажа кращим — це треба робити...

Показати 2 відповіді
Марк Лис
14.03.2026, 14:55:32

Філія Аденаве, Я бачу, що Ви людина емпатична, і мені шкода, що в цьому світі у Вас добре серце, але...

Ні. Персонажі - літери на папері. (В нашому випадку пікселі на екрані).
Кожна книга переслідує ту чи іншу мету. Гарна книга ще й переслідує ідею!
І от персонажі - це інструменти, які рухають сюжет до моменту, коли розкриється мета чи ідея.

Наприклад, якщо я хочу донести до людей важкість життя людей з інвалідністю - я візьму якусь абстрактну Поліну і запхну її у такі суворі обставини, що будуть гарно висвітлювати ставлення суспільства до подібних людей.

Ті, хто читає - живі люди, що дихають і дивляться на мої речення. Вони поглинають досвід, який я показую через цю Поліну.
Ті, люди, хто наповнив збірний образ Поліни - живі люди. Що відчувають та проходять через усе це.

А от сама Поліна - її не існує і вона нічого не відчуває. І слугує лише "мішенню" для знущань, щоб висвітлити знущання, які проходять інші.

А щодо "відчуває". То знову ж таки... Відчувати що та до чого\кого? До Поліни співчуття 0, зеро. Як можна співчувати чомусь неіснуючому? А от реальні люди, що стоять за її образом - їм так, їм я співчуваю, бо вони реальні і живі.

avatar
Вень Чжулун
14.03.2026, 14:38:04

Розумію вас!...

Філія Аденаве
14.03.2026, 14:47:23

Вень Чжулун, :(

avatar
Ірина Скрипник
14.03.2026, 13:31:41

Ніколи не плакала в подушку через своїх героїв

Показати 3 відповіді
Філія Аденаве
14.03.2026, 14:16:48

Ірина Скрипник, Окей :)

avatar
Оксана Павелко
14.03.2026, 13:55:16

☺️❤️❤️❤️⭐

Філія Аденаве
14.03.2026, 14:02:58

Оксана Павелко, ❤️❤️❤️

avatar
Іванна Роман
14.03.2026, 13:32:48

Я пишу автобіографічні книги
Ніколи не задумовувалася над тим, що може бути хід таких подій... це зворушливо...

Філія Аденаве
14.03.2026, 14:02:41

Іванна Роман, Таке трапляється не з кожним, у блозі я трохи перебільшила.

avatar
Іванна Роман
14.03.2026, 13:31:50

Це так чутливо...

Філія Аденаве
14.03.2026, 14:01:12

Іванна Роман, Це так сумно...

Інші блоги
Фінішна пряма «ляльковода» і моя дилема
«Ляльковод» добігає кінця (у всякому випадку в мене в чернетках)— лишилося дописати пару глав до фіналу. Не можу вирішити, що робити зі Ставросом Зорбасом. У нього є потенціал. Відправити його на ешафот і поставити
І знову Знижки та подяка за бест для Приборкувачки
Спочатку хочу подякувати всім за бестселер для ПРИБОРКУВАЧКИ ПРОКЛЯТЬ! Моя величезна подяка всім, хто підтримував книгу від самого старту! Всім, хто приєднався і хто купував! Дякую!!! І запрошую до книги, хто ще не приєднався:
Графік виходу Одного ритму на двох та подяки
Шось сьогодні жарко, тому я швидко й по ділу ;))) По-перше, хочу сказати всім просто величезне спасибі! Лайки, коментарі, додавання книги «Один ритм на двох» в бібліотеку, така підтримка на старті — це щось неймовірне. Я
Знайомтеся — Евелін.
Вона — втілення витонченого підступу, крижаної краси та абсолютної влади. Сім років тому саме вона зачинила пастку навколо Кларка, забравши його суть. І ось тепер, коли в місті назріває розкол, Евелін повертається, щоб
Чого ж хоче Боярський?!
Всім привіт! Запрошую до нового розділу, роману "Танго для мажора". ✨✨✨ — Відійди! — І тобі привіт, міс Непокора. — фиркає з іронією він. — Невже далеко зібралася? — глузує він. — Якнайдалі від
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше