Чи є шанс вижити після кінця світу?

У книзі, над якою я зараз працюю, людство переживає глобальну катастрофу.

Уламки падають на Землю, небо закриває пил, температура знижується, починаються урагани й землетруси.

І часто виникає питання: чи взагалі могло б людство вижити після такого?

На мою думку — так, могло б.

Найімовірніше, великі міста були б сильно зруйновані. Частина електростанцій перестала б працювати. Атмосфера на певний час потемнішала б через пил, а температура на планеті могла б помітно знизитися.

До цього додалися б урагани, зливи, землетруси та проблеми з радіацією в місцях пошкоджених атомних електростанцій.

Вижити в таких умовах, швидше за все, можна було б лише в підготовлених укриттях.

Саме тому в моїй книзі ключову роль відіграє підземний комплекс, де тисячі людей намагаються не просто вижити, а створити нове суспільство.

Бо після будь-якої катастрофи головне питання навіть не в тому, як пережити перші дні.

А в тому, яким стане світ після цього.

Саме з таких роздумів і народився світ цієї книги.

3 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ірина Скрипник
10.03.2026, 13:36:33

В грі, яку я зараз проходжу, люди почали будувати міста між хмарами, коли зрозуміли, що планета більше не годиться для життя. Тримають їх там різні штуки на дизелі, а між містами пересуваються на дирижаблі. Таке от поєднання стім/дизель/кіберпанку.

Андрій Казкар
10.03.2026, 14:00:50

Ірина Скрипник, Сама по собі ідея літаючих островів та міст не нова. А от щоб на дизелі, такого ще не чув :)

avatar
Очерет
10.03.2026, 12:35:46

Шанс вижити є завжди, але найбільше шансів - у циніків та мізантропів. Бо ці подумають в першу чергу про себе))
п.с. тарганів, щурів та DOS не рахуємо - ці виживуть в будь-якому випадку.

Показати 2 відповіді
Очерет
10.03.2026, 13:36:56

Андрій Казкар, Це дійсно таке собі життя, але хто так живе у повсякденності - тому і після катастрофи так буде нормально. Скоріш за все.

avatar
Андрій Казкар
10.03.2026, 12:26:05

А як ви думаєте чесно — що було б найскладнішим для людей після глобальної катастрофи?
— нестача їжі
— холод і клімат
— руйнування інфраструктури
— поведінка самих людей
Цікаво почитати ваші думки.

Показати 2 відповіді
Андрій Казкар
10.03.2026, 12:58:18

LibertyFox, Ну щодо «усе» дозволю собі не погодитися :)
Ми такі істоти, що таргани та щури дохнуть від заздрощів, дивлячись, як ми можемо пристосуватися.
А от нормально жити, то так потрібно багато чого.
Але як на мене, найскладніше залишитися саме людиною. Ось це й насправді складно.

Інші блоги
Рецензія. Сергій Більцан "Темні історії Малефича"
За домовленістю з автором, мій відгук-рецензія на твір Сергія Більцана "Темні історії Малефича". Коротко про сюжет. Перед нами розгортається історія молодого правоохоронця, якого життєвий конфлікт закидає у закрите,
Передплата на "Іграшку Тирана", та купа пригод!❤️
Всім привітик!✋ На книгу ІГРАШКА ТИРАНА відкрито передплату, і....я вважаю що вам варто якомога скоріше придбати цю книгу, поки вона коштує так дешево.❗Адже це буде величезна (планується БІЛЬШЕ НІЖ СТАНДАРТНІ 150 СТОРІНОК)
Токсичність у всіх її проявах...
Багато мене питались: чому я вирішила написати трохи дитячу історію кохання) Скажу Вам чесно, що перш ніж найти своє, треба пройти трохи "дивні" стосунки, щоб цінувати по-справжному... Отож, зануюрюємось у світ "токсіків"
Продовження історії✨
Вітаю✨ Новий розділ опубліковано! Щиро дякую Асі Рей ❤️❤️❤️ Події набувають більшого напруження, Єва зробила хід і чекає відповіді від Аліси.
Коли реальність — це лише знімальний майданчик.
Деякі ранки починаються з кави. Ранок Кіри починається з протистояння з 95-річним «демоном» у під’їзді та спроб пояснити, чому її «іноземний» співмешканець ніколи не з’являється на людях. У новому епізоді
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше