Оголошення щодо мого марафону читання ваших творів

Вітаю, мої любі! 

 

Сьогодні прочитав твір панни Ньюбі Райтер «Де трава зеленіша». Це дуже сильна річ. Чесно написана, точна у відчуттях і напрочуд жива. Історія молодої панни, яка зустріла війну переселенкою з Маріуполя в Ірпені, написана простою мовою, але з такою емоційною силою, що читач буквально опиняється всередині подій. Панна Ньюбі Райтер створила справді потужний текст. Щирий уклін авторці за сміливість і чесність.

 

Але мушу сказати і про інше.

 

Ми часто недооцінюємо, що війна зробила з нашою психікою. Я переконаний: практично всі українці сьогодні мають небойовий ПТСР. У тих, хто воює, до нього додається ще й бойовий. Проявляється це дуже по-різному: інколи як черствість, інколи як надмірна чутливість до чужого болю, інколи як зниження емпатії, а інколи — навпаки, як її болісне загострення.

 

У моєму випадку цей досвід накладається ще й на розлад аутистичного спектру. І тому «Де трава зеленіша» вдарив по мені надзвичайно сильно. Настільки, що повернулися панічні атаки, тремтіння рук і світлочутливість.

 

Тож маю прохання до шановної письменницької громади. Якщо ви пропонуєте твори на мій безстроковий марафон читання, будь ласка, поки що не надсилайте тексти про нашу війну — навіть якщо події відбуваються в тилу. Я ще не до кінця пережив і перетравив цей досвід.

 

Дякую за  розуміння.

 

Посилання на сам марафон:

https://booknet.ua/blogs/post/423470

 

7 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Dead Mickey
07.03.2026, 22:42:47

Співчуваю, тримайтеся. Ми - митці - люди дуже сильні ♥️♥️♥️

Андрій Шерстюк
07.03.2026, 22:55:29

Dead Mickey, Дякую, пане. Відпочинок робить дива ;{)

Дуже прикро, що Вам довелось відчути це знову
Скорішого відновлення та душевної рівноваги❤️

Показати 4 відповіді

Андрій Шерстюк, Хахаха))
Даруйте, не планувала богохульства

avatar
Артем Сахарний
07.03.2026, 14:45:12

Болісно це чути =( Хочеться написати співчуваю, але хіба це допоже...

Андрій Шерстюк
07.03.2026, 15:12:22

Артем Сахарний, Допоможе. Дякую. Вже допомогло

avatar
Ріна Март
07.03.2026, 14:11:09

Щиро шкода, що з Вами таке трапилось ❤️ Цілком згодна що у нас усіх ПТСР, до мене останнім часом звертаються мами з дітками, у яких панічні атаки (!!), такого ніколи не було. Нас не готували до війни, тому психіка просто не витримує. Теж поки що не можу нічого ані читати ані дивитись про війну. Сподіваюсь, Ви знаєте як допомагати собі у таких станах ❤️

Показати 3 відповіді
Андрій Шерстюк
07.03.2026, 15:10:55

Ріна Март, ❤️❤️❤️❤️❤️

avatar
Марк Лис
07.03.2026, 14:15:09

Співчуваю

Андрій Шерстюк
07.03.2026, 14:22:49

LibertyFox, Дякую. Проте це не трагедія. Просто життя в усій своїй різноманітності

avatar
Дана Новак
07.03.2026, 13:38:10

О так, читала цей твір, з майже документальною точністю переносить у час на початку війни, тож досить важко було...

Андрій Шерстюк
07.03.2026, 13:41:56

Dana N, Я сам ледь відійшов

Почитайте мою книгу Ліки від сумних думок, і тоді гарний настрій Вам повернеться

Андрій Шерстюк
07.03.2026, 13:16:35

Магістр Анімарум, Додайте її до марафону, і прочитаю

Інші блоги
Знижка -25% на дві романтичні історії!
Друзі, сьогодні діє знижка на мою книгу про фіктивних наречених - "Наречена з минулого"! Сьогодні до півночі ціна буде мінімальною, вже завтра книга стане дорожчою! Тая отримує запрошення на весілля коханого,
Книга із "Райдужні сторінки"
Привіт, сонечка! Хочу повідомити, що сьогодні опубліковано повністю мою книгу "Таємниця "її" ролі" Вона стала учасницею у флешмобі Аріни Лінк "Райдужні сторінки". Запрошую до прочитання! На
Книга із "Райдужні сторінки"
Привіт, сонечка! Хочу повідомити, що сьогодні опубліковано повністю мою книгу "Таємниця "її" ролі" Вона стала учасницею у флешмобі Аріни Лінк "Райдужні сторінки". Запрошую до прочитання!
Інструкція по виживанню в Літнє сонцестояння ✨
Інструкція по виживанню в Літнє сонцестояння ✨ Дехто пише, що я вигорів і мені терміново потрібен відпочинок. Офлайн, тиша, жодних текстів. Вони помиляються... ≧◠ᴥ◠≦ Для мене найкращий релакс — це не просто
Новини, плани, небилиця...
Доброго часу доби, шановне панство. Давно я тут не писала, аж скучила за вами)) Отож, викроїла час та наснагу, щоби поділитися трошки планами, небилицями і важливими новинами. Почну з важливих новин. «Ілюзія ненависті»
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше