Момент, коли автор втомлюється від власної історії

У мене буває стан, про який не прийнято говорити.

На початку книги я пишу натхненно. Горю історією. Живу нею.

Кожна сцена — як подих.

А потім я раптом втрачаю цю золоту нитку.

Я сідаю писати — і можу продовжувати текст технічно.

Слова є. Події є.

Але душі немає.

І це страшне відчуття, коли ти читаєш написане і розумієш:

воно правильне… але пусте.

Я розумію, що книгу треба закінчити.

Знаю, що дисципліна важлива.

Але ще знаю: насильно витиснутий текст читач завжди відчуває.

І в такі моменти я вчуся не ламати себе.

Не ненавидіти історію.

Не змушувати натхнення працювати по графіку.

Просто потрібна пауза,перезавантаження.

У вас буває так? 

9 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Ірина Скрипник
07.02.2026, 13:26:32

Ні

Показати 4 відповіді
Ева Вітер
08.02.2026, 16:20:35

Ірина Скрипник, Так я теж не починаю писати,якщо не впевнена. До чого тут впевненість?

avatar
Вікторі Драгон
07.02.2026, 14:46:11

Розумію Вас, і так, буває щей часто . В такі моменти, я просто " відкладаю перо " і живу своє просте земне життя. Я не хочу робити щось через силу, адже тоді є ймовірність, що можу зненавидіти те чим займаюсь. Не знаю, як інші автори мають графіки викладки, для мене це взагалі дикість. В основному це - вийде коли вийде. Може бути навіть таке, що текст готовий і навіть відредагований, але - АЛЕ немає ніякого бажання його викладати тому, що коли я це роблю я його читаю з захватом, а якщо до цього немає настрою, то взагалі навіщо все це ?

Показати 2 відповіді
Вікторі Драгон
08.02.2026, 15:27:23

Ева Вітер, ☺️♥️

Як я вас розумію...
Бувають такі моменти.
Але даю собі трохи відпочити. Знову ловлю момент натхнення і повертаюся з новими силами.
Бажаю вам меньше такого "стану" і більше приємних емоцій від власної творчості ♥️

Ева Вітер
08.02.2026, 14:20:34

Катерина Винокурова, Щиро дякую,і взаємно бажаю,що б натхнення не покидало вас,і завжди були хороші читачі)

Я з цим станом борюся написанням інших коротких історій. Допомагає.
На днях допишу «Територіальний імператив», чим підкреслю лор всесвіту моїх творів, і повернусь до «Усіх граней самобичування».
А як натхнення не повернеться, то візьмусь за ще одне оповідання — «Ювенальну ентропію».

Ева Вітер
08.02.2026, 14:19:24

Ростислав Щуренко, Потрібно спробувати собі так, відволіктись іншими історіями.

avatar
Очерет
07.02.2026, 14:24:13

Буває. Рідко, але буває. Пауза зазвичай допомагає, якщо під час неї відволіктись на щось геть інше й дати собі час подумати.

Ева Вітер
08.02.2026, 14:13:38

Очерет, Підтримую вашу думку

avatar
Оксана Дичка
07.02.2026, 14:43:44

Ну я також свого часу с таким стикалася,коли власна поточна історія набридає і проривається нова ідея,але ти наполегливо продовжуєш з себе вичавлювати розділ за розділом, та я намагалася відганяти думку починати нове, і вперто ледь не "заклеювала тріщини скотчем" щоб воно не лізло передчасно))

Ева Вітер
08.02.2026, 14:13:17

Оксана Дичка, Це дуже важко, я теж так робила і мені не сподобалось.

avatar
Ромул Шерідан
07.02.2026, 15:29:27

Письмо не завжди натхнення, а й наполеглива праця. Ї є моменти коли муза не тримає за руку. Але тоді варто йти самому. Дійти.

Ева Вітер
08.02.2026, 14:09:34

Ромул Шерідан, Це важко без натхнення закінчувати, так це можливо, але тоді доведеться прикласти багато зусиль)

avatar
Торія Ліра
07.02.2026, 18:13:27

Треба іноді зробити паузу щоб відпочити а потім вже прийде сам натхнення)

Ева Вітер
08.02.2026, 14:07:53

Торія Ліра, Підтримую)

avatar
ЛЄНУАР ЛЮМ’ЄР
07.02.2026, 15:33:57

Натхнення, на жаль, примарне та примхливе, я не вірю в нього ✍️ а от рутинна, монотонна, вперта праця народжує справжні шедеври ♥️☘️❤☕♡♥︎❤✿☁❣

Інші блоги
Увага, Старт 28.06: «аудит для боса-ескортника»
Любі мої читачі!❤️❤️❤️ Нарешті цей день настав. Занотуйте собі дату: 28 червня ми з вами вирушаємо у нову, шалену, пристрасну та комічну пригоду! Ви так довго просили, і я просто не могла вам відмовити. Пам’ятаєте нашого
Андрій дізнався правду про Кузю
Вітаю, любі букнетівці!❤️ Оновлення Попелюшки уже у ваших книжечках: —Як спав? — Нік виповзає з-за рогу будинку. — Як після заручин, — пирхаю. — Жаба не заважала? — усміхається він. — У цьому домі
Конкурсна книга ⭐️
Привіт, любі ❤️ Вчора мою книгу "НІЧ, ЩО ПОДАРУВАЛА МЕНІ ТЕБЕ" прийняли на конкурс:) Тож я дуже вдячна всім, хто читає і підтримує мене, як автора ❤️ Покажу вам трохи візуалізації до нового розділу ⭐️ Оліаія
А ви вже з нами?)
– До речі, дякую, що врятував моє обличчя, – промовив я, не зводячи очей з дверей спальні, де лежала непритомна Аманда. Кутик рота трохи сіпнувся у посмішці: – Якби крісло сіло прямо перед лакеями, я знов з володаря
⭐підтримка для моїх авторів та їх перший флешмоб ⭐
Привіт, мої любі читачі та колеги!⭐ Сьогодні у мене особлива місія. Я завжди намагаюся підтримувати авторів, які вміють креативити, мислити неординарно та створювати незабутні світи. Мої улюблені письменниці — Торія
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше