Як Супердрюню звірятка й колеги рятували

Привіт, мої любі. Привіт, мої золоті.

Пробачте, що довго не писав. Просто не міг. Справді.

Коли я задумував цей блог, чесно вірив, що зможу виділяти на нього хоча б один день на тиждень. Але, як з’ясувалося, я трохи переоцінив власні сили.

Мені й досі кортить знайомити вас із моїм Дніпром, із дніпрянами — реальними й вигаданими, з містом, яке живе в мені. Але є одне «але».

Я взявся за дуже важку справу — роман «Три гудки Петровки». І в якийсь момент вийшло так, що все моє життя стало на паузу. Я або думаю про нього, або щось планую, або пишу, або відходжу від письма, не ворушачись обличчям у подушку.

Я майже не спілкуюся з рідними й друзями. Нічого не читаю — навіть новин. Не дивлюся кіно, не гуляю з собаками. Готую їжу раз на добу, чим однаково дратую дружину Сєню, вівчарика Матіса, рет-тер’єрку Дейзі й двох киць-сестричок — Нічку та Зіроньку.

І проблема не в лінощах. І не в прокрастинації.

Проблема — в задумі. У тих умовах, у які я сам себе загнав.

У романі 11 головних героїв. І всі вони — ненадійні оповідачі. Я маю пропускати крізь себе одинадцять спотворених світів, тримати в голові одинадцять брехонь, десятки разів на день «надягати» на себе різні голоси. А оскільки весь роман написаний від першої особи, іноді я буквально гублю себе.

Це ніби оперувати Гумбертом — але в одинадцятому ступені.

Цієї ночі мене розбудив Матіс. Він заштовхав морду під ковдру й знайшов мою долоню.

— Пішли покуримо, — каже.

І тихо поплентався на кухню.

— Сєню не розбуди, — кинув уже біля дверей.

Я встав. Світла не було. Взяв телефон як ліхтарик — і пішов на кухню.

А там на мене чекали мої звірячі присяжні. Стілець стоїть по центру, на столі — Нічка із Зіронькою. Матіс і Дейзі сидять на підлозі: він — праворуч, вона — ліворуч. Я вмикаю акумуляторну лампу.

— Запали, — каже Зіронька. — І холодного чаю випий. Як ти любиш. Прийди до тями. Ми ж не звірі.

Ком у горлі.

Я запалюю. Роблю ковток. І шкірою відчуваю, як чотири пари очей уважно мене розглядають.

— Допрацювався? — питає Нічка.

— Судячи з того, що я з вами розмовляю, вам краще знати, — намагаюся бути дипломатичним.

— СуперДрюню, так не можна, — Матіс кладе лапу мені на руку. — Учора, коли ти писав главу трикстера, ти скакав на Дейзі…

— …що кількість щурів, яких я ловлю, не відповідає назві породи, — підхоплює Дейзі. — Що породу треба було назвати компостер’єр. І що мені варто піти працювати в трамвай компостувати квитки. Це образливо.

— Хоч і смішно, — додає Нічка.

— Якщо ти ще щось скажеш про місію моєї породи, — каже Матіс, — я відповім, що єдиний баран, якого я випасаю, — це ти.

— Справедливо, — погоджується Дейзі.

— Я… вибач, — кажу я. — Мені, певно, терміново потрібна допомога.

— Авжеж, — треться об руку Нічка. — Але ми тебе знаємо. До лікаря ти не підеш. Гідних психологів у Дніпрі — як пальців на руках у інваліда-сапера. Тож ти, як завжди, сам собі терапевт.

— Тому ми хочемо, — додає Матіс, — щоб ти спитав у колег. Може, хтось уже проходив через таке перевантаження. І знає, як із цього виходять.

І ось я тут.

Розкажіть, будь ласка, про власний досвід.

Чи доводилося вам стикатися з повною дезорієнтацією, апатією, станом, коли кілька діб ти просто не функціонуєш? Коли єдине, що можеш, — лежати?

Як ви повертали себе в робочий стан?

Буду дуже вдячний.

P.S. На всяк випадок: глюків я ще не ловив.

2 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Jane Doe
23.12.2025, 20:35:14

Не маю готового рецепта. Але маю досвід, коли «лежати й нічого не могти» — це теж процес. Потім поволі повертається ритм. Не одразу. Не красиво. Але повертається.

Андрій Шерстюк
23.12.2025, 20:47:53

Jane Doe, Дякую за пораду. Лежати і нічого не думати - це цілком робоча стратегія. Тільки мій Аспергер цього не розуміє. В нього плани, ритуали, дедлайни.

Втім я вам щиро вдячний. Чесно

avatar
Morwenna Moon
23.12.2025, 18:33:18

Ох, шось Ви на себе взвалили таку ношу...

Показати 4 відповіді
Morwenna Moon
23.12.2025, 20:21:52

Андрій Шерстюк, Ні, я завжди пишу лише стільки, скільки мені хочеться, навіть якщо це й цілий день займає, але то таке бажання. В мене або легко йде, або я відкладаю.

Інші блоги
Знижка -25% на дві романтичні історії!
Друзі, сьогодні діє знижка на мою книгу про фіктивних наречених - "Наречена з минулого"! Сьогодні до півночі ціна буде мінімальною, вже завтра книга стане дорожчою! Тая отримує запрошення на весілля коханого,
Книга із "Райдужні сторінки"
Привіт, сонечка! Хочу повідомити, що сьогодні опубліковано повністю мою книгу "Таємниця "її" ролі" Вона стала учасницею у флешмобі Аріни Лінк "Райдужні сторінки". Запрошую до прочитання! На
Книга із "Райдужні сторінки"
Привіт, сонечка! Хочу повідомити, що сьогодні опубліковано повністю мою книгу "Таємниця "її" ролі" Вона стала учасницею у флешмобі Аріни Лінк "Райдужні сторінки". Запрошую до прочитання!
Інструкція по виживанню в Літнє сонцестояння ✨
Інструкція по виживанню в Літнє сонцестояння ✨ Дехто пише, що я вигорів і мені терміново потрібен відпочинок. Офлайн, тиша, жодних текстів. Вони помиляються... ≧◠ᴥ◠≦ Для мене найкращий релакс — це не просто
Новини, плани, небилиця...
Доброго часу доби, шановне панство. Давно я тут не писала, аж скучила за вами)) Отож, викроїла час та наснагу, щоби поділитися трошки планами, небилицями і важливими новинами. Почну з важливих новин. «Ілюзія ненависті»
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше