Книги про письменство

Добрий вечір, шановні письменники і читачі!

Я тут ходила за покупками до Книгарні Є і придбала дуже цікавеньку книгу з розвитку і удосконалення письменства. Тут своїми порадами діляться відомі автори і читачеві пропонується виконати певні письмові вправи. Інколи ці вправи цікаві, інколи таке собі, але особисто я люблю такі книги!

А потім у мене з'явилася ідея показати вам всі інші книжуньки з розвитку письменства, які в мене є і поцікавитися, які книжуськи такого типу є у вас, любі письменники та письменниці?

Отож, я показую свої, а ви - діліться своїми:))

                 

         

Ще Стівен Кінг, але він у мене на роботі, тому без фото.

​​​​​​

8 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Мельська Наталі
04.11.2025, 14:26:09

Нещодавно придбала "Кради, як митець" трохи продивилась початок, книга обіцяє бути цікавою)

Показати 2 відповіді
Мельська Наталі
04.11.2025, 14:54:57

Night Rain, Я, майже, впевнена в цьому!)

avatar
Ромул Шерідан
03.11.2025, 22:38:13

Дуже цікаві Ви книжки підібрали)

Показати 3 відповіді
Night Rain
04.11.2025, 10:41:48

Ромул Шерідан, Дякую за вітання❤️

avatar
Анна Лір
04.11.2025, 08:17:37

Яка чудова у вас підбірка! ♥️У мене теж є "Як написати книгу", але я, чесно кажучи, трохи розчарована. Здається, укладачі не зовсім правильно визначили, чим ця книга має бути, бо це навряд чи слід позиціонувати як курс з письменницької майстерності, бо книга складається з доволі розрізнених і місцями суперечливих думок різних авторів. Але звісно, щось корисне знайти можна)) А ще в мене є такі книжки: Вільям Зінссер "Текст-пекс-шмекс", Чак Вендіг "250 фішок, що їх має знати письменник", Еліна Слободянюк «Storytelling наше все», Катерина Пилипчук "Як я зробила це. Книга як стартап".

Night Rain
04.11.2025, 10:40:59

Анна Лір, Огоо, скільки всього! Пошукаю ці книги і читатиму, дякую за підказки❤️
Стосовно "Як написати книгу" нічого поки не скажу, бо недавно придбала. Але можливо у кожного автора свій особливий стиль письма і в кожного свої фішки, тому так і виходить суперечливо. Чимось схоже на "Пиши сильно", але в "Пиши сильно " ціна доступніша:)

avatar
Тейлор Грін
04.11.2025, 09:43:12

Я колись на Букнеті придбала "250 фішок, що їх має знати письменник" від Фабули. З гумором, доволі цікава. Також маю «Подорож письменника. Міфологічна структура для письменників» і "Дивопис. Ілюстрований посібник з натхненного письменництва". В останньому багато статей, написаних авторами по конкретній темі.
Моя улюблена цитата звідти (поки що, бо я ще не дочитала):

"Очікування можуть знищити будь-якого митця. Очікування — родич амбіцій, але водночас амбіції — то зовсім інше (бо родич далекий). Амбіції — це бажання бути кращим за інших, бажання порівнювати свої вміння з усім найкращим, що є в історії, бажання створювати абсолютно досконалі естетичні об'єкти. Попри властиві їм небезпеки (зарозумілість, зруйновані дружні й родинні стосунки, ненависть до себе), амбіції можуть зарядити письменника на великі досягнення. А от очікування обтяжливіші. Очікування нашіптують нам на вухо дещо хибне. Голоси амбіцій кажуть: «А спробуй-но стати великим!» Голоси очікування шепочуть: «Мусиш бути великим. Інакше ти — нуль»."

Night Rain
04.11.2025, 10:34:50

Тейлор Грін, Пошукаю ті книги, що ви маєте, гадаю мені сподобаються❤️
Цитата гарна, мені амбіції схожі на перфекціонізм - і там і там треба бути найкращим і творити найкраще.

avatar
Оксана Павелко
03.11.2025, 21:24:44

Про письменнцтво Кінга читала. Саме його посібники я свого часу брала, як настільну книгу))

Показати 2 відповіді
Оксана Павелко
03.11.2025, 22:01:05

Night Rain, І це дійсно так))

avatar
Світлана Бонд
03.11.2025, 21:40:29

Вау, це скарб))
Багато книжок читала на цю тему, але мені вони не допомогали.

Night Rain
03.11.2025, 21:50:20

Світлана Бонд, Значить ви інтуїтивна письменниця - вас і так читають:)

avatar
Крісті Ко
03.11.2025, 21:24:42

В мене немає, таких книг. Немає часу, щоб їх читати. Ви молодець, що вчитесь і читаєте корисні книги. ❤️

Night Rain
03.11.2025, 21:29:09

Крісті Ко, Та тут не так вчитися як самі книги цікаві і дуже цікаво виконувати вправи!
Напевно у вас робота забирає весь вільний час?

avatar
Тая Бровська
03.11.2025, 21:26:32

❤️❤️❤️

Інші блоги
Терміново!
Накидайте посилань на результати флешмобів "оповідання/історія за картинкою".
"Рожевий філіал" відкрито
(загадково посміхається вам) Залітаю на мейнстрім зі своїм першим СЛР “Там, де шепочуть хвилі” (далі просто “Хвилі”). Також заходжу вже вдруге на флешмоб “літні оповідання 500 градусів” і на івент “Курортний
Чи потрібен шокуючий початок?
Вітаннячка, читацька спільното! На днях у Тредсі побачила скрін друкованої книги з першим реченням про "п*ніс старого" і спочатку ледь зі стільця не впала. Типу, це про що??? Але потім там у наступному реченні вже все
Гарні новини для читачів і слухачів!
Сьогодні мене дуже порадували чудовою новиною! Уже зовсім скоро на YouTube-каналі «Книгомандри» вийде озвучка невеликої історії «Карти, кіт і катастрофа». На вас чекає гумористична пригода про події другого
Останній холостяк?
Як ідея?
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше