Моя непопулярна думка

Інстаграм – це, по суті, той самий колишній ВК. Соціальна мережа, на яку ми гаємо дорогоцінний час свого життя.

Я недавно випадково-невипадково натрапила на свою стару сторінку у ВК. Я її погортала, поностальгувала, згадуючи події минулого – те своє, старе, життя.

 І ось уже, коли я збиралася закрити браузер й більше ніколи туди не зазирати – мій погляд зачепився за кількість вподобайок. А їх було там небагато – від трьох-чотирьох до тридцяти максимум(і то через те, що я була на фото з кимось і підписники цієї особи приходили з її сторінки на мою і теж лайкали наше спільне фото). Так от, я замислилася над цими 3-15-ма вподобайками. Це були основні люди в моєму житті на той час: друзі – перерахувати на пальцях однієї руки; родичі; знайомі, одногрупники. Більше 15-ти вподобайок були поставлені з кількох причин: або «за компанію»(друзі друзів, як я вже писала вище), або «так треба»(одногрупники, старі друзі, які були в підписниках споконвіку і відписуватися було ніяково), або «хай буде»(якісь «зальотні» кадри).

  І ось я дивлюся на одну з фотографій і згадую: я тоді підбирала правильне освітлення для фото і зробила їх досить багато, щоб обрати один, найкращий, знімок, з найвигіднішим, на мою думку ракурсом(тепер я розумію, що всім іншим так начхати було на той ракурсJ); я довго думала, який підпис додати до фото і більше п′яти хвилин шукала підходящу за настроєм і атмосферою пісню. В результаті…щоб що? Щоб поділитися частинкою своєї душі в такій модерній творчості, а цього навіть ніхто не оцінив? Хоча ні, оцінило – аж 14 людей оцінило( в середньому). І то не факт, що всі вони спіймали мій вайб, а не просто ставили сердечко для годиться. Особливо шкода за пости, в яких було по три вподобайки, бо зазвичай це було поширення чогось, що глибоко мене зачіпає і є віддзеркаленням мого внутрішнього світу: осінні пейзажі, хороші книги, котики, філософські роздуми про життя, осінь, хороші книги і котиків(жартую…чи ні)…

  Словом, я ділилася частинкою того, з чого складалася я сама, що є моїм нутром. І не лише цим. Я ділилася своїм часом та зусиллями, докладеними до створення посту. А тепер ці старі пости залишаються висіти там, наче кістяки привидів минулого серед терен безмежного простору всесвітньої павутини. Всіма забуті, всіма покинуті та нікому не потрібні.

   Якби я була розумніша, то зробила б висновок ще тоді – ті, хто не розділяв мої вподобання – не розділять їх ніколи і за браком спільного ми розійдемося різними життєвими шляхами. Але сумно не це. Сумно те, що той час, який я витратила на створення нікому не потрібного «контенту», куди я вкладала частинку своєї душі – його мені ніхто не поверне.

P.S. Трохи сухих цифр. Якщо 1 пост займає 10-15 хв(вибір фото, вигадування вичурного підпису до нього, обирання музики) і робити мінімум 1 пост в день, то в рік це виходить 61-91 витрачені години, або – 2.5-3.5 дні.

Цікаво так інколи порозмірковувати, на що я витрачаю своє життя і що це мені дає…

1 коментар

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Анна Лір
01.11.2025, 17:35:13

Розумію ваше розчарування. Сторінку ВК я видалила у 2022 році, і взагалі вже давно не викладаю нікуди власні фото, а в Інстаграмі в мене лише комахи)))

Night Rain
01.11.2025, 17:40:05

Анна Лір, Дякую за розуміння❤❤❤
Добре, що у вас немає цих пожирачів часу;)) І найзлішого та найпідступнішого серед них - Тік Току:))

Інші блоги
Терміново!
Накидайте посилань на результати флешмобів "оповідання/історія за картинкою".
"Рожевий філіал" відкрито
(загадково посміхається вам) Залітаю на мейнстрім зі своїм першим СЛР “Там, де шепочуть хвилі” (далі просто “Хвилі”). Також заходжу вже вдруге на флешмоб “літні оповідання 500 градусів” і на івент “Курортний
Чи потрібен шокуючий початок?
Вітаннячка, читацька спільното! На днях у Тредсі побачила скрін друкованої книги з першим реченням про "п*ніс старого" і спочатку ледь зі стільця не впала. Типу, це про що??? Але потім там у наступному реченні вже все
Гарні новини для читачів і слухачів!
Сьогодні мене дуже порадували чудовою новиною! Уже зовсім скоро на YouTube-каналі «Книгомандри» вийде озвучка невеликої історії «Карти, кіт і катастрофа». На вас чекає гумористична пригода про події другого
Останній холостяк?
Як ідея?
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше