Завтра фінал

Я дописала книгу. І трохи хочу вам про це розповісти...

Ось і завершилася історія, яка жила в мені майже місяць — "Де живе тиша...".https://booknet.ua/book/de-zhive-tisha-b439545 Це не просто роман, це шлях, який я пройшла разом зі своїми героями, і сьогодні хочу поділитися з вами частинкою закулісся.

Звідки взялась ідея?

Після складної, важкої теми війни https://booknet.ua/book/dva-zhittya-b439034 дуже хотілось написати щось ніжне, світле, таке, що не кричить, а шепоче. Для мене спокій завжди асоціювався з водою, з акваріумом. Я їх обожнюю — можу годинами спостерігати за підводним життям. Але ні, ця книга — не про мене і не про моє кохання (хоч, можливо, колись я розповім і його).

Саме з любові до підводного світу і з'явилась Софія — тендітна, тиха, глибока. А ще весь цей час мене супроводжувала пісня Скрябіна "Мовчати". Так у моїй уяві й виникло те саме місце тиші... А далі вже якось усе пішло: сюжет, атмосфера, навіть фігурка русалки в акваріумі — з’явились самі, ніби чекали свого часу.

Як це було?

Скажу чесно — важко. Я дуже добре знала, яким буде фінал, але шлях до нього іноді губився. Бували дні, коли я тільки обдумувала одну сцену. А потім — сідала й за ніч писала три-чотири глави. Потім знову пауза. Найважче мені дались останні три розділи — я йшла до них довго. А потім — за один день вони народилися самі.

Було бажання додати ще одну сцену на завершення… Але коли почала її писати — зрозуміла: вона зайва. Тиша має звучати правильно. Думаю, ви здогадались, про що я…

Завтра фінал цієї історії.

І наостанок

Звісно, я розумію — текст місцями сирий, можливо, потребує шліфування. Але загалом я собою задоволена. Мені сподобалась ця історія — проста, життєва, щира.

А вам?
Мені дуже цікаво, чи змогла ця тиша доторкнутись і до вашого серця.

2 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Вітаю, тепер обов'язково дочитаю)))

avatar
Ромул Шерідан
07.08.2025, 09:37:57

Це прекрасна історія. Хотів би додати — світла. Але не знаю, що там у фіналі. Дуже цікаво. Невже без Хепі Енду?

Яніна Фенікс
07.08.2025, 11:57:49

Romul Sheridan, Дякую, що читаєте. Завтра вже будете знати фінал.

Інші блоги
Час бути неідеальними!
Ви теж помітили, як сильно нас останнім часом змушують бути «кращою версією себе»? Вставати о 5 ранку, купувати конструктори для «внутрішньої дитини», розпродавати все життя, щоб стати мінімалістом... Це не інструкції,
Подяка підписникам.
УВАГА - СПОЙЛЕР Сьогодні кількість моїх підписників сягнула 400. Для когось цифра невелика, а для мене це шлях у більше ніж рік. І тепер я точно знаю, що мої книги цікаві, їх люблять, читають і чекають на новинки. Тому я
Прощання...
Нарешті з’являється Кіраха, і я дивуюся, побачивши її заплакані очі. Вона шкодує про те, що я відлітаю? Чи про те, що сталося між нами вранці? Скоріше друге. Стискаю щелепи до болю та гарчу. Дівчина не дивиться на мене,
Андрій дізнався правду про Кузю
Вітаю, любі букнетівці!❤️ Оновлення Попелюшки уже у ваших книжечках: —Як спав? — Нік виповзає з-за рогу будинку. — Як після заручин, — пирхаю. — Жаба не заважала? — усміхається він. — У цьому домі
Увага, новинка!
Любі читачі, вашій увазі оповідання «Розлом Морського Диявола. Перша жертва». (в процесі публікації) Цей твір передує великій книзі, яка закриє питання, що імовірно, з'являться після прочитання :) П'ятеро
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше