Рецензія

Що ж, я не дуже полюбляю робити рецензії, але тут окремий випадок. Постараюсь без спойлерів.

«Керування зоряною ескалацією», автор Мytr.

Почну напевно з того, що я нічого не очікував від книги, я просто захотів почитати в своє задоволення. І перше, що помітив – доволі прописаний головний герой. Ще з першого розділом нас знайомлять з хлопцем на ім’я Монк, який закінчує крутезну зоряну академію. А все для того, щоб отримати омріяний шлях до зірок. Але життя привносить свої корективи: ні направлення, ні можливості самому знайти роботи, а тільки безвихідь. І рішення… наче контракт з Дияволом.

Що окремо сподобалось - герой не здавався. Майже за всю книгу (що є, 19 розділів), він не опускає руки і рухається далі, плескається та намагається вибратись з того болота, куди його затягнуло. Чи хоча б лягти в багнюку так, щоб зручніше було.

Я не буду прописувати весь його шлях, від кадета академії до впевненого в своїх силах спейсадміна (айтішник, енікейщик, технік?), а потім вже невезучого шпигуна, та можу поміти його розвиток. Як чоловіка та як спеціаліста.

Взагалі, прослідковуючи сюжет, зрозумів, що це більше схоже на пролог до чогось більшого. Ви знаєте ці історії, де за величним адміралом флоту чи капітаном корабля існує його історія, де все починалось з крутіння гайок на старому кораблі? Ось це щось схоже по духу. Тим паче, мати такий колоритний кораблик Нова, який працює на лайці і безумстві.

Автор взагалі любить прописувати деталі в персонажах та в середовищі де відбувається дія. А вторинні герої прямо вирізняються і не є картонними, як масовка для героя. Та інколи ці подробиці гальмують динаміки, проте перед очима розкривається вся сцена, як задумано автором. Чи буває таке, що вторинні герої стають цікавішими за головного героя і це зіштовхує з думкою: а хто тут все ж таки головний герой?

Хоча про сам всесвіт не розповідають одразу, поступово ти збираєш по частинам, що таке Республіка, що таке Домініон, що сталося з Террою (Землею) і багато дрібних деталей, які розсипані по всій книзі. Кому треба – зрозуміє, а кому ні – просто пропустить. Це рішення дуже непогане.

Похвалили, а тепер буду посварити ж треба. ПОМИЛКИ. Їх дуже багато, треба займатися вичиткою, при цьому більшість це прості одруковки. Ще в мене багато питань, чому не можна написати «четвертого дня» чи «ліфт номер чотири», а пишеться «4го дня», «ліфт номер 4».

А ще… де КОСМОС БЛЯХА?! Мій космолюб зіштовхнувся з соціальною фантастикою, де більше спираються на стосунки, відносини і розвиток, ніж на космічні бої, дослідження і т.д.. І це боляче. Герой по більшій часті проводить чи ковиряючи техніку, чи тренуючись (примусово), чи розмовляє. Єдина надія, що це дійсно, як пролог до чогось масштабного.

Якщо ж ви готові, розслабитись і отримати задоволення від розвитку персонажа та його історії, а також світу навколо нього – прошу до прочитання. Та й судячи з назви книги, нас чекає щось неймовірних масштабів.

5 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Mytr
08.08.2025, 09:29:16

Дякую за класну рецензію)
все по ділу й навіть лайтово))

Mytr, Головне - не зупиняйтесь писати далі)

avatar
Лана Рей
06.08.2025, 15:07:53

Гарна рецензія ❤️

Лана Рей, Дякую)

avatar
Дієз Алго
06.08.2025, 15:12:49

Гарна рецензія - дає зрозуміти, що за твір і водночас немає спойлеру

Дієз Алго, Ух як я старався, бо було бажання написати зайвого)

avatar
Олеся Глазунова
06.08.2025, 15:35:22

Дякую!
Дуже гарна рецензія.
Сподобалася подача та мотивує прочитати твір

Олеся Глазунова, Дякую!

avatar
Ромул Шерідан
06.08.2025, 14:33:31

Дуже цікаво)

Інші блоги
Презентація героїв «хижачки для мисливця»
Ви шукаєте атмосферну готичну, гостросюжетну історію з колоритними персонажами та незабутньою хімією? Де є палка ненависть, що або перетворюється на кохання, або спалює заживо? Де дружба починається з брехні, а потім
Відгук-рецензія на твір Олени Мисак "Спіраль"
По домовленності з авторкою невеличкий відгук на трилер "Спіраль". Текст мені здався таким, що має чудові ознаки сучасної творчості, я б його назвав представником міметичного цифрового мінімалізму. Того, що намагаються
Давно не робила знижок на ці книги - щасливий день
Привіт, любі Спокусники! Давно я не робила знижок на ці дві спокусливі книги… сьогодні щасливий день) “Вечірка для боса” 20% На розкішному вечорі в масках вона проводить ніч пристрасті зі своїм босом
Зустрічайте новинку про гарячих братів
Любі друзі я от також вирішила податися на конкурс букнету. Й презентую вам новинку. Молодіжна проза про студентів, лекції й звісно ж перше кохання. Роман Любовний переполох або закохана не в того брата⚡️⚡️⚡️ &
мускус і мʼята
Оновлення вже на сайті, буду вдячна за прочитання та коментарі) — Що з тобою, в біса, не так? — голос прозвучав хрипкіше, ніж я планувала. Довелося ковтнути й повторити вже тихіше: — Влад… Я вперто дивилася
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше