Нова рецензія

Як виявляється, я вже третя, хто пише рецензію на цей твір «Кіт Шредінгера»  https://booknet.ua/book/kt-shredngera-b425981  в рамках марафону https://booknet.ua/blogs/post/363457

Буде однозначно важко. Але я спробую.
Почну з назви — це те, що мене зацікавило при обранні твору. Автор в назві вже заклав глибокий сенс цього твору. (Обожнюю котів у будь-яких станах.)Та відсил до експерименту.
З перших рядків тексту захоплює і тримає в напрузі до останнього слова. І моя думка, коли я побачила кінець твору, була: невже це все? Я хочу ще.
Але повернімося до початку. Дві реальності, що зіштовхнулися. Реальність телевізора і реальність за вікном — це і є для мене експеримент Шредінґера.
“Я цього не бачу — значить, його не існує.” “Я це побачив — але маю знайти причину, що переконає мене, що воно не існує.” Це шлях, який обирає дід Семен.
Чомусь мені це перегукнулося з дуже частим атеїстичним сприйняттям Бога: “Я Його не бачу — отже, Його не існує.”
І, о диво, теоретик-фізик сусід виявляється віруючим і приймає нову реальність, що, можливо, і рятує йому життя.
Образ кота ( для мене кішки ), це образ-символ, який матеріалізувався з нашого прагнення все ще достукатись, допомогти зрозуміти і побачити правду. І ми всі в цьому прагненні — живі і мертві одночасно.
Окрема дяка за мову написання і цей контраст. Він безцінний. “Няв” ніколи не стане “мяу”.
Хоча твір і невеликий, він має всі необхідні складові, що робить його цілісним. Хотілося б більше такої літератури з глибоким сенсом, над якою будеш сидіти і роздумувати.
Ну і, мабуть, це знову не рецензія, а те, як я відчула цей твір серцем.

 

4 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Анжеліка Вереск
29.07.2025, 08:56:01

Дякую за гарний відгук!❤️❤️❤️

avatar
Тетяна Гищак
29.07.2025, 06:54:18

Дякую за відгук!
Спроби достукатися вже марні. Скоріше російськи коти занявкають і Ібрагіми стануть думати українською, ніж наші земляки, що потрапили під вплив російської пропаганди, змінять свою реальність. Аби була така квантова ракета, що вправляє мізки. Але, нажаль, поки що то тільки із серії фантастики.

Ромул Шерідан
29.07.2025, 08:53:24

Тетяна Гищак, От, це Ви в саме яблучко! Я думав також про це не один раз))

avatar
Ромул Шерідан
29.07.2025, 08:52:25

Дуже гарно! Особливо мені льстить остання фраза;)

avatar
Лана Рей
29.07.2025, 08:48:11

Чудова рецензія. ❤️

Інші блоги
Час бути неідеальними!
Ви теж помітили, як сильно нас останнім часом змушують бути «кращою версією себе»? Вставати о 5 ранку, купувати конструктори для «внутрішньої дитини», розпродавати все життя, щоб стати мінімалістом... Це не інструкції,
Подяка підписникам.
УВАГА - СПОЙЛЕР Сьогодні кількість моїх підписників сягнула 400. Для когось цифра невелика, а для мене це шлях у більше ніж рік. І тепер я точно знаю, що мої книги цікаві, їх люблять, читають і чекають на новинки. Тому я
Прощання...
Нарешті з’являється Кіраха, і я дивуюся, побачивши її заплакані очі. Вона шкодує про те, що я відлітаю? Чи про те, що сталося між нами вранці? Скоріше друге. Стискаю щелепи до болю та гарчу. Дівчина не дивиться на мене,
Андрій дізнався правду про Кузю
Вітаю, любі букнетівці!❤️ Оновлення Попелюшки уже у ваших книжечках: —Як спав? — Нік виповзає з-за рогу будинку. — Як після заручин, — пирхаю. — Жаба не заважала? — усміхається він. — У цьому домі
Увага, новинка!
Любі читачі, вашій увазі оповідання «Розлом Морського Диявола. Перша жертва». (в процесі публікації) Цей твір передує великій книзі, яка закриє питання, що імовірно, з'являться після прочитання :) П'ятеро
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше