Рецензія серцем.

Рецензія на твір Світлани Бонд «Сонце, річка та зоряні ночі»
https://booknet.ua/book/sonce-rchka-ta-zoryan-noch-b437301

Авторка у своєму творі запрошує читача в особливий період життя — до дитячого літнього табору. Справжня дружба, перші почуття, пригоди, нові зустрічі та знайомства... Так багато всього!

Для себе я відзначила кілька сюжетних ліній:

  1. Стосунки матері й сина — дуже тонко вплетені протягом усієї книги. Делікатно, але з важливим посилом.
  2. Пригоди численних персонажів, як головних, так і другорядних, роблять книгу живою та правдоподібною. Дискотеки, змагання, конкурси — усе це занурює в атмосферу літнього табору. Особливо цікавими для мене стали персонажі братів-близнюків і їхній похід до дідуся. Ця сцена мене по-справжньому зворушила.
  3. І, звісно, любовна лінія Ярослава і Юлії. Авторка майстерно показує зародження першого справжнього кохання і поняття відповідальності за іншу людину. Справжність і щирість цієї історії вражає. Шибеник і бешкетник поступово сам хоче змінитися, подорослішати — не через тиск ззовні, а з власного бажання. А сцени стрільби з лука викликали в мене асоціацію з Робіном Гудом і Маріанною на сучасний лад.

Я шукала легку, світлу, позитивну й трохи наївну книжку — і саме таку й знайшла. Справжня сучасна любовна проза, написана живою, образною мовою. Окремо зацікавила обкладинка — вона стала для мене справжнім «гачком».

Єдине, що викликало внутрішнє застереження — 14-й розділ. Для мене особисто він випав із загального стилю твору, здався зайвим. Два-три речення з натяком були б, на мою думку, більш витонченими, ніж опис ночі між Яріком і Мілою. На тлі зустрічей Ярослава та Юлі, які звучали для мене виразніше й сильніше, ця сцена виглядала непотрібною. Лише  зараз пишучи цю рецензію, я зрозуміла, що можливо, авторка зробила це навмисно — саме для створення контрасту. Але в момент читання це був епізод, коли мені справді захотілося відкласти книгу. Продовжила лише завдяки участі в марафоні: https://booknet.ua/blogs/post/363457

За моїми особистими критеріями, книзі пасувала б позначка 18+: куріння, алкоголь, нерозбірливе сексуальне життя тощо. Це не є недоліком, радше — перевагою. Бо це  якісна література.

Книга настільки захоплива, що мені захотілося продовження. Наприклад: Юлія й Ярік через п’ять років. Чи переросло це в справжнє кохання, чи з часом згасли емоції першого почуття? Дещо відкритий фінал розбурхав мою уяву — я б із задоволенням прочитала далі.

Однозначно рекомендую до прочитання.

5 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Єва Ромік
27.07.2025, 21:23:14

Гадаю, це рецензія не лише серцем, а ще й головою )) Дякую за відверту думку.

Показати 15 відповідей
Ромул Шерідан
28.07.2025, 03:42:42

Janina Feniks, В книзі рецензій вже є))

avatar
Тетяна Гищак
27.07.2025, 22:29:23

Щодо цигарок і випивки завжди стоїть ділема. 18+ ставити не можна, бо читацька аудиторія 12+. А не писати - означає відійти від реальності.
Проте є золота середина - можна писати, але так, щоб було видно, що автор це не схвалює.

avatar
Світлана Бонд
27.07.2025, 21:29:15

Дуже дякую за відгук. Щодо 14-го розділу ви маєте рацію. Думаю, потрібно написати ще більш нейтрально.
Мітку 18+ зазвичай ставлять, якщо є постільні сцени з зайвими подробицями, а куріння та алкоголь туди не потрапляють. Хоча правила змінюються, хто знає((

Показати 2 відповіді
Світлана Бонд
27.07.2025, 21:42:18

Janina Feniks, Ні-ні, все чудово. Я вже побігла видаляти зайве в тій сцені:D
Дякую

avatar
Ромул Шерідан
27.07.2025, 21:25:55

Дуже гарно Ви описали. Стало цікаво прочитати цю історію..)

avatar
Ася Рей
27.07.2025, 21:17:58

Вау ♥️♥️♥️

Інші блоги
Старт передплати на "Маму за контрактом"! 
Гаїна мріє стати відомою письменницею, і орендує будинок, щоб працювати над книгою. Але справжній власник будинку гадки не має про появу квартирантки, тож їй доведеться стати нянею для його сина... Запрошую до нової
Культурний Шок Для Мажора 
Ну що, наш золотий хлопчик офіційно вийшов із зони комфорту. Причому зробив це максимально різко, без попереджень і без свого фірмового Cristal. Хто вже встиг прочитати новий розділ «Викрасти сина мільярдера», той зрозуміє,
✿ Сором'язлива квіточка і Чеширський кіт (візуал)
♥️ Сьогодні додалося ще три розділи до оповідання «Я (не) спік інгліш». Загалом шість, а це вже половина. ♥️ Вирішила показати вам героїв та їхню першу зустріч. ✿✿✿ Ніжна і сором’язлива квіточка
Стоп... а де мій "Секс"?
Маленьке технічне оголошення!!! Якщо раптом відкриєте бібліотеку й подумаєте: «Стоп... а де мій "Секс"?» Не панікуйте. Це все ще він. Просто трохи... оновився) Я змінила обкладинки обох частин, тому
В декого добре поставлений командний голос...
Я зайве розговорився і, здається, налякав Вікторію. Використовую стовідсотковий варіант відновити довірливу атмосферу — згадую Шерхана. Демонстративно відкриваю на смартфоні додаток відеоспостереження і дивлюся,
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше