"Дев'ять лілей" рецензія

 Вітаю, друзі!
   Сьогодні до вашої уваги рецензія на твір Олесь Король «Дев’ять лілей» в рамках марафону Тетяни Гищак.

   Скажу чесно, такого марафону особистих викликів у мене давно не було. Але Єва не сцикло, тому літр кави, глибокий вдих – і я пишу свій відгук.

   «Дев’ять лілей» – твір, що балансує між добрим задумом і сирим виконанням. У центрі сюжету – маленьке містечко, де відбувається серія таємничих смертей. В ці перепетії втрапляють герої Софія і її хлопець Денис, які приїздять туди у справах. І все б нічого, якби (а я реально поверталася назад, думаючи, що щось проґавила) історія цих героїв не почалася в іншому творі.

    «Дев’ять лілей» – частина циклу. Якщо ви не читали попередні частини, то буде важко вникнути одразу в суть. Авторка намагається коротко передати події минулого, але в результаті все стає ще більш плутаним.  Мене буквально закрутило флешбеками. Образи героїв змазані – важко скласти собі більш-менш чіткий портрет.

  Тому, передусім, книга справляє враження недопрацьованої: структура подій розмита, текст рясніє орфографічними й стилістичними помилками, росіянізмами (це я не враховую одруки) Деякі речення побудовані неправильно, а за відсутності пунктуації, часто губиться сенс. Складається враження, що вичитка відсутня – або авторка навмисне відмовилася від неї, або просто залишила текст «як є».  Це сильно псує враження навіть на рівні базового читання.

   Якщо порівнювати читання з прогулянкою в лісі, то це не легка хода серед дерев, а продирання крізь хащі.
  Серед сильних сторін твору, на мою думку є те, що авторка змішує трилер, любовну драму і елементи містики. Ідея цікава, свіжа і потенційно сильна. В деяких моментах відчувається напруга, гідна жанру.

   Є елемент несподіваного фіналу. Хоча, як на мене, авторці варто було б тримати образ Орини Власівни в рамках «майже непорочної і благочестивої» до самого кінця. Момент, де вона спокійно дивиться, як її синові робить мінет інший хлопець, все зіпсував.

   Сама назва «Дев’ять лілей» звучить красиво, загадково, з натяком на символізм. Одразу виникають асоціації з чимось ніжним і водночас трагічним. У контексті трилера чи містичної драми – це працює. Але назва обіцяє більше, ніж дає сам текст. Вона задає тон поетичної глибини, а всередині ми отримуємо сирий матеріал із порушеною мовною культурою.

  Таким чином: «Дев’ять лілей» – це не роман, а, скоріше, чернетка потенційно цікавої історії. Ідея є, атмосфера намацується, але все тримається на ламкому скелеті недопрацьованості. Твір потребує серйозної редакторської роботи, глибокої вичитки й, можливо, переосмислення певних моментів.

  Тому, бажаю авторці сили, терпіння і натхнення, бо цей задум заслуговує на шанс.

 

6 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Нарешті відгук без недоречних прикрас, з дотриманням вимог марафону. Лайк)

Єва Лі
27.07.2025, 22:00:00

Діана Козловська, Дякую.

avatar
Єва Ромік
27.07.2025, 20:36:10

Дякую за відвертість. Все дуже коректно. Сподіваюсь ваша праця принесе користь.

Єва Лі
27.07.2025, 21:33:12

Єва Ромік, Дякую, Єво.

avatar
Тетяна Гищак
27.07.2025, 18:42:49

Вам вдалося розгромити твір в пух і прах, максимально дотримуючись правил дипломатичного етикету.
Красава))

Показати 3 відповіді
Єва Лі
27.07.2025, 21:32:09

Тетяна Гищак, Життя навчило не лупити в лоб прямим текстом, а обирати і фільтрувати слова, бо люди, зазвичай, не люблять правду. Та "той, хто сварить – не завжди твій ворог, а той, хто хвалить – не завжди твій друг"

avatar
Мрія Чарівна
27.07.2025, 18:05:44

Дякую за рецензію ☺️

Єва Лі
27.07.2025, 18:11:03

Чарівна Мрія, ❤❤❤

avatar
Олесь Король
27.07.2025, 17:39:48

Дякую. Так. Згодна твір сирий і можливо колись займуся ним.

Показати 4 відповіді
Олесь Король
27.07.2025, 18:05:02

Єва Лі, Дякую, що хоч так)))

avatar
Ірина Скрипник
27.07.2025, 17:39:05

Дякую за працю ❤️

Єва Лі
27.07.2025, 17:41:18

Ірина Скрипник, ❤❤❤

Інші блоги
Автори як актори
Відомо, що є два типи акторів : ті, які грають самих себе в різних обставинах і ті, які грають різні характери. Перші більш впізнавані і культові, тому що глядач "підсідає" на харизму певного типу і саме цей типаж шукає
"Король без минулого" вже у продажу!
Вітаю, шановні читачі! Дилогія "Не її король, не його королева" нарешті завершена! 7 місяців роботи та сумарні 553 сторінки, на яких розгортається особиста драма двох зовсім не схожих, на перший погляд, людей. Вона
Хір ві гоу егейн
Вітаю! По-перше: дякую! Усім, хто хвилювався, підтримував та писав слова підтримки. Усе це я бачив, усе це я дуже сильно ціную. Піпець, скажімо так, ще не завершився, але завершилася його "гаряча стадія", та і я втомився
Велика знижка на передплату -30%
ВАУ-ЗНИЖКА!!!! Таке точно не можна пропускати! МИ ПОДІЛИМО ЇЇ -30% Коли весь коледж оголосив мені війну, а власний брат вдав, що це його не стосується, на моєму боці опинилися ті, кого бояться навіть викладачі. Адам і Даміан.
✨ Шалені емоції та магія «золотих фантазій»! Дякую
Дорогі читачі та колеги-автори! Я досі перебуваю у приємному шоці й навіть не очікувала, що мій перший літературний флешмоб «Золоті фантазії» збере таку величезну кількість однодумців! Коли я все це задумувала, то
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше