Як ви ставитеся до фанфіків?

 

Хочу спробувати себе в ролі фікрайтерки) А саме – написати приквел до Оберегу. Але не знаю – чи зайде жанр.

Це буде історичний детектив із присмаком містики, автономний твір на тлі подій, які відбуваються під час Північної війни Шведського королівства проти Московії на території моєї улюбленої многостраждальної Інгрії. З першим романом його об’єднуватиме той самий фінський хрест як дійова особа. Він належатиме фінському священникові та, як завжди, буде захищати, рятувати й карати негідників.

1.

ЙОХАННЕС

Жовтень, 1708 рік

Околиці Копор’є, Інгерманландія

 

Це було найгірше рішення в його житті – полишити безпечний фінський Або та відправитися в обозі шведських експедиційних військ генерала Лібеккера, який мав намір відвоювати Інгрію після чотирьох років окупації Московією. Ціллю Інгерманландської кампанії були новозбудовані московитами порти та Нієншанц, на місці якого ті будували свій Санкт-Петербург і вже проголосили його новою столицею, навіть не чекаючи кінця Північної війни.

Що він хотів зробити один, він, Йоханнес Гезеліус Молодший, єпископ Або? Врятувати людей, яких він, а до того – його батько, все своє життя навертали у лютеранство? Як він собі це уявляв? Що Боже слово захистить його паству від окупантів, що як не пруть скопом у черговий рейд, так вигулькують обозами з лісів? Що люди вишикуються в чергу та вирушать у бік Фінляндії на підводах та човнах, які самі ж і організують, бо військовим нема до них діла?

Експедиційній армії, яка складалися переважно з колишніх військовополонених саксонців, а також фінів, в тому числі інгерманладців, на початку вересня вдалося успішно переправитися через Неву, втративши хіба 300 людей. Московити під командуванням адмірала Апраксина поклали, за підрахунками Лібеккера, втричі більше. Натхнена перемогою, шведські війська рушили на Копор’є й виграли цю битву також. Однак Апраксин повернувся з підкріпленням, і вже 18 жовтня Лібеккер оголосив евакуацію – він не мав достатньо важкої артилерії, щоб довго чинити гідний опір. Поки ар'єргардна частина, стікаючи кров’ю, стримувала атаки ворога, решта військ отримала наказ організованим порядком виходити до великої води, де на них чекатумуть шведські кораблі.

Але то легко було сказати – організований порядок. Рясний дощ, який припустив зранку та не припинявся ні на хвилину, перетворив навколишній світ на морок, а відступ на хаос. Крізь густу водяну завісу Йоханнес Гезеліус міг бачити свої руки, а ось ноги – вже ні. Єпископський візок йому майже одразу довелося залишити, бо їхня кобила зламала ногу, її пристрелив Онні – служка, який супроводжував єпископа в цій кампанії. Сам Онні зник з поля зору, коли Йоханнеса підхопила та понесла людська хвиля кольору індиго – домінуючого кольору шведської уніформи. Понесла та виштовхнула на тіло солдата без обличчя: його розчавило колесо гармати, яка відкотилася назад та намертво застрягла в багнюці. Йоханнес натикнувся на неї, порачкувавши. Він важко підвівся, спираючись на гарматне дуло – не хотів бути затоптаним. За стіною з дощу кричали командири, скрипіли вози, моторошно ржали коні – їх зрештою почали стріляти всіх, навіть здорових, але незадіяних в евакуації, аби не дісталися московитам.

 

Чіпляє таке?

7 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Наталія Шепель
07.07.2025, 21:53:32

Щось трохи не зрозуміла: ви збираєтеся написати фанфік на свій же твір?

Показати 5 відповідей

Наталія Шепель, я ж так і написала, що це приквел ✍️

avatar
Ася Рей
07.07.2025, 22:33:37

Неймовірно захопливий уривок! Ви так майстерно передаєте атмосферу того часу, особливо жахи відступу. І доля ЙОХАННЕСА... відчувається вся його внутрішня боротьба та безвихідь. Дуже сильно! Яка ж трагічна і водночас вражаюча сторінка історії. Хочеться читати далі!

Ася Рей, Дякую вам! ♥️

avatar
Інна Юрєва
07.07.2025, 20:44:13

Із задоволенням почитаю! Пишіть)))

Інна Юрєва, Дуже дякую!♥️

avatar
Мрія Чарівна
07.07.2025, 18:30:54

Я люблю фанфіки до творів, з якими знайома)
Натхнення вам)

Чарівна Мрія, Дякую!♥️

avatar
Ріна Март
07.07.2025, 17:56:09

Гадаю, це чудова ідея. Я перша в черзі на читання цієї роботи )))

Ріна Март, Ця історія взагалі-то мала вписатися в перший роман, але мені здалося, що вона буде занадто громіздкою на цій платформі) Дякую, як завжди)))

avatar
Анжеліка Вереск
07.07.2025, 17:58:46

Я люблю фанфіки)))

Анжеліка Вереск, Ну гаразд))

avatar
Анна Марк
07.07.2025, 17:52:33

По-перше, мені подобаються фанфіки. По-друге, мені подобається цей фрагмент. Продовжуйте ❤️

Анна Марк, ♥️♥️♥️

Інші блоги
Фінал...
Вітаю вас всіх, дорогі читачі) Гадаю, ви зауважили(а можливо і ні), що останні мої книги зараз - заморожені. Причиною цього стало моє остаточно рішення взяти перерву в написані книг. Останнім часом мені стало набагато
Про себе.
Можливо настав час розказати що я гей... Я нічого з цим не можу зробити, батьки ще не знають, і напевно скоро не дізнаються Важко було змиритися з цим фактом, я не міг прийняти себе 4 роки, але з рештою змирився коли зустрів
Страх і неприйняття
Привіт усім! Я авторка-початківець. Напевно, дехто вже бачив мою книгу, та ніхто не знає моєї історії.Мені було дуже важко почати писати знову. Ще в дитинстві мені сказали, що в мене ніколи це не вийде, а мої вірші та дитячі
Звернення від авторки
Вітаю, мої любі читачі! Мабуть, ви вже встигли засумувати за цією історією — так само, як і я, а можливо і забути! Ця довга пауза була мені життєво необхідною, і я щиро радію, що знову повертаюся до письменництва. За цей
Що робити, коли почуття стають табу? сьогодні -25%
У мене є історія, від якої важко відірватися. Викладачка, студент і небезпечна гра, де на кону стоїть не лише кар'єра, а й власне життя. Тут стільки напруги, гострих діалогів і таємниць, що ви точно прочитаєте її за одну ніч. —
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше