Як не втратити ідею для написання книжки?

Як часто буває: геніальна ідея спала на думку, але "немає часу" її записати, і вона просто зникає? У мене таке траплялося постійно! Безліч цікавих сюжетів, персонажів, поворотів – все це розчинялося в повсякденній метушні, бо я не могла виділити навіть пару хвилин.
Це було болісно, адже я втрачала справжні "золоті жилки" для своїх романів.
Тому тепер у мене є нове, непорушне правило: як тільки з'являється будь-яка задумка – я одразу її записую! Дуже коротко, тезами, кількома словами – головне зафіксувати суть. Це може бути навіть у нотатках телефону під час прогулянки чи на клаптику паперу.
Ці кілька хвилин рятують години роздумів пізніше і гарантують, що жодне зернятко майбутньої історії не пропаде даремно.
 

4 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Надія Філіпська
21.06.2025, 14:17:42

Завжди записую всі ідеї. Зазвичай це нотатки в телефоні. Хоча, коли немає часу друкувати, виручають голосові повідомлення. Адже вже за десять хвилин ідея/діалог/чи ще щось забувається і іноді буває коли сідаєш за ноут, то вже не памятаєш тих деталей, які створювали особливу атмосферу.

Показати 2 відповіді
Надія Філіпська
21.06.2025, 17:26:26

Ева Вітер, Мені таке знайомо, я навіть вночі занотовувала, бо придумала классний діалог)))

avatar
Ірина Скрипник
21.06.2025, 14:41:10

Ну, якщо раптом щось пропаде - отже, таке собі було зернятко :)

Ева Вітер
21.06.2025, 17:15:01

Ірина Скрипник, Можливо і так)

avatar
Філл
21.06.2025, 12:43:18

Хороше правило!) Записувати, непогана ідея, бо дійсно багато забувається. Мізк - генератор ідей, що пошле тебе, не виділивши скриньку в пам'яті, якщо ти не записав ідею) І тоді вже сам винен, що впустив думку) Тож, як я вже десь говорив, у мене повно нотаток, на компі. Я скажу краще - в мене документи з нотатками займають більше пам'яті компа, ніж самі твори!)

Показати 5 відповідей
Ева Вітер
21.06.2025, 17:09:47

Fill, Головне, що є ідея та натхнення, а написати завжди встигнете)

avatar
Олег Іващишин
21.06.2025, 14:48:15

Ідеї як квіти, якщо їх не поливати вони в'януть ;)

Показати 2 відповіді
Олег Іващишин
21.06.2025, 14:58:38

Ірина Скрипник, ... і вони теж не вічні. Успіхів Вам у творчості. :)

Інші блоги
Одиниця під розділом. Чому ви її ставите?
Стикнулася з тим, що на дві останні книги читачі поставили по одній зірці. Якщо за «Полуничку» мені зовсім не образливо - вона неоднозначна, та й тематика може не всім відгукуватися, то щодо «Тіні, що не зникає»
Що полюбляють їсти дракони?
Вітаю шановне панство! Хочу показати візуал на 8 главу книги "Помінятися місцями не було в планах" Виявляється один із моїх драконів полюбляє випічку. А шо люблять ваші дракони? "Принцесі дали передягтися
Морок в усіх на очах
Привіт, мої любі! Ну що, видихаємо? Чи ще не виходить? Сьогодні вийшов, напевно, найважчий, найкривавіший та найемоційніший 15-й розділ «Княгині з Півночі». Принаймні на цьому етапі. Бо справжнє м'ясо буде ще попереду. Коли
✿ Сором'язлива квіточка і Чеширський кіт (візуал)
♥️ Сьогодні додалося ще три розділи до оповідання «Я (не) спік інгліш». Загалом шість, а це вже половина. ♥️ Вирішила показати вам героїв та їхню першу зустріч. ✿✿✿ Ніжна і сором’язлива квіточка
♥️ Питання до читачів ♥️
Всім привіт! ⁠♡⁠‿⁠♡ Мої любі читачі! ♥️ Я постійно читаю ваші повідомлення: «Хочемо більше розділів!», «Може, викладати щодня?», «Я так чекала окрему історію Сенцових!». І повірте, мені неймовірно
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше