Головний хейтер моїх персонажей

Чи хейчу я своїх персонажів?

Регулярно.

Є в мене такі, яких, ну… прямо-таки хочеться висварити.

Але що цікаво: я майже ніколи не пишу чистого зла. У мене немає класичних лиходіїв із мультфільмів. Бо я твердо знаю: у всіх є дитячі травми. Але ще сильніше я знаю інше — наші травми нас формують, але не визначають.

І от коли я злюся на свого героя, коли ловлю себе на неприйнятті — це, скоріше, про мене. Це моя незрілість. Я дивлюсь на нього, як мати, що незадоволена дитиною. Не тому що дитина погана — а тому що поводиться не так, як я очікувала. Не так, як «могло би бути», якби він був трошечки свідомішим.

Але коли хейтить читач — ой, ні. О Боже, тільки не це. Читач має йти глибше. Має розмотати історію до голих кісток. Має дійти до того місця, де вже не засуджує, а співчуває. Бо інакше — це погляд на уламок, а не на цілу мозаїку.

Так, деякі мої герої дійсно заслуговують на хейт. Але тільки мені можна. Я ж їх народила. :)

#olhaalder



Блага вістка. Для Йоана.            Ю-критерій Манна-Уїтні

2 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Мрія Чарівна
05.05.2025, 14:09:30

Люблю ваші твори в тому числі за психологізм)
Хоча іноді однозначно погані персонажі теж потрібні)

Показати 2 відповіді
Мрія Чарівна
05.05.2025, 18:13:07

Olha Alder, О, давайте! Я точно читатиму)

avatar
Руслан Баркалов
05.05.2025, 14:02:34

"я тебе породив - я тебе і знищу" що називається. Ну раз це ваші "діти" то значить вам можна.

Ольха Елдер
05.05.2025, 14:04:12

Руслан Баркалов, Ну, нищити я не планую, тільки посварити)

Інші блоги
Книга завершена, але якою ціною
Привіт, любі ❤️ Давно не писала блоги, але ось я знову тут :) Прийшла вас повідомити, що моє фентезі завершене!!! Але в останній момент я змінила кінцівку :) Тож вчора все переписувала, а сьогодні редагувала... Мені
Незапланована мокра вечірка ☔
У книзі "У ліжку з Морозом" сестри вирішили провести вечір удвох, але й тут без Макара не обійшлося: врятував та завершив їхній потоп. ‍‍‍ ︎ (зображення веде на сторінку книги) Планував, як завжди,
пост-подяка♥️♥️♥️
Моя книга «Дихати(не)тобою» отримала перші 2000 прочитань і 90 бібліотек. ❤️ Кожне прочитання, кожне додавання в бібліотеку означає, що моя історія знайшла ще одного читача. І саме заради цього хочеться писати ще більше
Дякую вам, мої любі читачі❤️
Саме завдяки вам сьогодні одразу дві мої книги потрапили до віджетів: Між двох тіней — у бестселери, а Гра без згоди — у набирають популярності. Я щиро вдячна кожному з вас за підтримку, прочитання, вподобайки
Останні години знижки! У ліжку з босом та Дружина
Привіт, мої любі Спокусники! Сьогодні спекотні знижки на дужеееее спекотні книги! Ловіть смаколики!!! Сьогодні діє знижка “У ліжку з босом» 15% #1 “— Покарання закінчено, Тріс. Починається поклоніння.” #2
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше