Головний хейтер моїх персонажей
Чи хейчу я своїх персонажів?
Регулярно.
Є в мене такі, яких, ну… прямо-таки хочеться висварити.
Але що цікаво: я майже ніколи не пишу чистого зла. У мене немає класичних лиходіїв із мультфільмів. Бо я твердо знаю: у всіх є дитячі травми. Але ще сильніше я знаю інше — наші травми нас формують, але не визначають.
І от коли я злюся на свого героя, коли ловлю себе на неприйнятті — це, скоріше, про мене. Це моя незрілість. Я дивлюсь на нього, як мати, що незадоволена дитиною. Не тому що дитина погана — а тому що поводиться не так, як я очікувала. Не так, як «могло би бути», якби він був трошечки свідомішим.
Але коли хейтить читач — ой, ні. О Боже, тільки не це. Читач має йти глибше. Має розмотати історію до голих кісток. Має дійти до того місця, де вже не засуджує, а співчуває. Бо інакше — це погляд на уламок, а не на цілу мозаїку.
Так, деякі мої герої дійсно заслуговують на хейт. Але тільки мені можна. Я ж їх народила. :)
#olhaalder
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЛюблю ваші твори в тому числі за психологізм)
Хоча іноді однозначно погані персонажі теж потрібні)
Olha Alder, О, давайте! Я точно читатиму)
"я тебе породив - я тебе і знищу" що називається. Ну раз це ваші "діти" то значить вам можна.
Руслан Баркалов, Ну, нищити я не планую, тільки посварити)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати