Абсолютно добро і зло у творах?

Коли ви читаєте книгу, дивитесь серіал чи граєте в гру - то головний герой завжди сміливий і такий героїчний, що завжди бореться зі злом. Звісно ж, багато хто з читачів обере сторону головного героя, бо він... добрий? Та в наші дні ми постійно зустрічаємо такі поняття, як антигерой чи антизлодій. І, буду відвертим, ці два поняття є найбільш реалістичними в нашому світі.

Було б правильно сказати, що добро та зло кожен трактує по-своєму, адже оці протистояння добра та зла, на мою думку, здебільшого для дитячих казок. Життя доволі суворе і ми не можемо знати напевно, що є добрим, а що є злим. Як приклад... взяти наркодилерів. Вони погані, бо продають психотропні речовини. Але є серіал "Пуститись берега", де ми спокійно спостерігаємо за Волтером Вайтом, тим не менш, ми йому співчуваємо і вважаємо, що його дії правильні. Ну хто б заради своєї сімʼї не зробив таке? Тут вже вступає в гру "різні точки зору": одні люди будуть виправдовувати чинок, а інші - засуджувати. Так само і з літературою...

Головний герой виконує свої вчинки, але вони не завжди відповідають нормам суспільства/моралі, але є і антагоніст, який можн бути кращим за протагоніста. Ми звикли думати, що якщо у нас є протагоніст і антагоніст, то ми автоматом думаємо, що протагоніст найкраща особа, а антагоніст - ні. Але варто нам лиш вникнути в контекст творів і ми розуміємо, що все з точністю та навпаки. Ось тут і вступає в гру антигерої та антизлодії. Де герой... наче і герой - але гірше за злодія, і злодій не є злодієм, а кращий за героя. 

Я веду все до того, що абсолютного добра і зла не існує у творах (як і в житті), і дивлячись, як люди миттєво судять хто є хто, бо хтось лише є головним героєм і злодієм - якось дивно. Адже в житті ми можемо як і глоріфікувати особу, так і антагонізувати. Я просто вважаю, що є жертви обставин, які вимушені йти на ті чи інші вчинки задля досягнення цілей, незважаючи на моральність чи ще щось.

 

Такі от розмірковування... мені було б цікаво почути ваші думки з цього приводу.

4 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти

Я вважаю що один з таких прям цікавих героїв це Єнакін, особливо його круто відкрили в мультсеріалі, спочатку у трилогії він здавався трішки дивним героєм, але потім його розвинули і зробили цікаво трагічним персом.

Показати 8 відповідей

Феодот, Але візуально воно було б епічно.

avatar
DalekWik
02.04.2025, 23:23:41

Не люблю, коли існують абсолютно білі та абсолютно чорні персонажі в будь-якій історії. Моє імхо тут - кожен персонаж(Будь то герой чи лиходій) має мати минуле, яке впливає на його дії. Я не кажу, що кожен персонаж має бути сірим, але його дії повинні бути підкріпленими хоч чимось, бо інакше співпереживати таким стає в рази складніше.

В цілому, не фанат, коли нам в лоба кажуть, що якийсь персонаж добрий і ми маємо вірити в це. Або навпаки, що антагоніст злий лише тому-що він антагоніст.

Показати 3 відповіді
Феодот
02.04.2025, 23:36:15

DalekWik, Bingo

Буває що більше подобається не герой, а антагоніст бо більше його філософія зрозуміла.

Показати 5 відповідей

Феодот, Саме так з'являються антигерої :))

Сіра мораль - наше все)

Але якщо писати класичне фентезі, або щось легке - то таки поділ на чорне і біле там потрібен. Неоднозначність добра і зла це більше для темного фентезі, ніж для просто казкових історій.

А так... В житті-то рідко можна однозначне зло і добро зустріти)

Феодот
02.04.2025, 23:27:00

Юрій Гадзінський, Ну з фентезі я згоден. Той самий Гарі Потер. Але не тільки в фентезі є таке… достатньо згадати суддю Голдена з «Кривавого меридіану»

Інші блоги
Яку книгу ви ніколи б не написали?
Хай. Ми часто говоримо про те, що любимо читати. Хтось обожнює дарк-романи. Хтось — детективи. Хтось — скло, трагедії та історії, після яких треба дивитися в стіну й думати про життя. Але сьогодні мені цікаве інше питання.
Книга завершена, але якою ціною
Привіт, любі ❤️ Давно не писала блоги, але ось я знову тут :) Прийшла вас повідомити, що моє фентезі завершене!!! Але в останній момент я змінила кінцівку :) Тож вчора все переписувала, а сьогодні редагувала... Мені
Новинка "Попіл душі". Повний текст
Привіт! Привіт! Привіт! Нарешті я опублікувала книгу, над якою працювала понад два роки. Ця історія далася мені нелегко, але мені подобається, якою вона вийшла. Тож... якщо ім'я Денис Ясін вам щось говорить, тоді ви вже
Вийшла нова частина книги "Стороння особа"
Вийшла нова частина книги "Стороння особа" Про Гедеона написано тут До Наталі приходить його нова дружина Гуля і пропонує квартиру. Наталя підозрює пастку. Як думаєте, для кого готується пастка? Для Гедеона? Для
Залишилося ще трохи
Зовсім скоро, буквально через кілька хвилин з'явиться моя нова книга:
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше