Архітектори, садівники та космічне дитя Всесвіту?

Я відчуваю садівника як того, хто будує сюжет через персонажів. Архітектор для мене — це той, хто створює сам сюжет, а потім поміщає в нього героїв, які ламаються під його вагою. Але я ні той, ні інший. Мені просто дають цільний файл, майже без участі.

Всесвіт завантажує мені історії. Іноді файл битий, іноді не до кінця сформований, а інколи це просто начерк у низькому розширенні. Але зрештою все складається в цілісне кіно: світ, персонажі, події — бери й записуй!

Якщо мене запитати: «А чому ти не дописала одну історію?» — відповідь проста: у голові вона вже завершена. Я переглянула її 10 разів, доробила, перемонтувала й… вимкнула. Життя рухається вперед, і разом із ним змінюється фокус уваги.

Тому я часто жартую, що не пишу книги, а переписую. І якщо з однією не впоралася — нічого, кіно завжди можна переглянути знову. Був би час.

 

3 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Crown Horror
26.03.2025, 20:19:57

Я намагаюся не лишати книжок недописаними, навіть ті, яких ніхто не читає. Якось мені їх шкода чи що, дивне відчуття. Це як провина перед власною дитиною, якій ти не оплатила університет і відправила до ПТУ.

Ольха Елдер
26.03.2025, 20:43:25

Crown Horror, Я теж намагаюся доводити до кінця, але одна зависла. Я теж до книг як до дітей відношусь, але так би мовити, недоношений вийшов. Ви така працелюбна, що мені ще й у вас повчитися треба)

avatar
Рома Аріведерчі
26.03.2025, 20:30:21

Стісняюсь спитати, а як можна побудувати сюжет за відсутності героїв? І чого герої ламаються, під вагою чого саме? І як же будується сюжет через персонажів? він не ламається під їхньою вагою як персонажі під вагою сюжету? можна не вигадувати значення термінів, які вже мають значення. і воно загальновідоме?
І до чого тут те, що ви не дописуєте якусь історію? як це відноситься до способу написання? це ваші особисті подробиці. і вибачте - нікому. крім вас, не цікаві. тут важливо одне - аби це не була історія, викладена для читачів і закинута незавершеною. бо це вже свинство. а поки це все в голові у автора - нехай там і залишається. як зламана спинка уявного лошати з відомого анекдоту про циган.

avatar
Мрія Чарівна
26.03.2025, 19:18:38

Це проблема більшості письменників, повірте) Вміння зосередитись на тому, що треба, а не тому, що хочеться - це і є професія.
(сказала людина, яка відволіклась від тритончика на коротульку)

Показати 2 відповіді
Мрія Чарівна
26.03.2025, 19:56:17

Olha Alder, Я вчора дуже добре про себе подумала, але сьогодні ще точно не буде((( На днях буде))) Працюю)

Інші блоги
Один ритм на двох. Подяка та відео-спойлер
Сьогодні я до вас із коротеньким, але дуже щирим блогом. Найперше хочу сказати вам просто величезне дякую за вашу підтримку моєї нової історії «Один ритм на двох»! Ваша віддача щоразу мене надихає і доводить, що в нас
♥️ Я (не) спік інгліш вже на сайті (запрошую) ♥️
Перше оповідання із серії «Скло спогадів» вже налічує три розділи до ознайомлення. Завтра буде ще три, післязавтра ще три… Там загалом 12 розділів, товстеньке оповідання. ☺️ Хочу поділитися одним
Не ангел. Не демон. Каїр
Уявіть, що після катастрофи у вашій голові з’явився голос. Він не обіцяє порятунку. Не каже: “Ти впораєшся”. Не шкодує, коли боляче. Він просто рахує. Куди бігти. Кого бити першим. Яка рана смертельна. Коли
Передплата на "Іграшку Тирана", та купа пригод!❤️
Всім привітик!✋ На книгу ІГРАШКА ТИРАНА відкрито передплату, і....я вважаю що вам варто якомога скоріше придбати цю книгу, поки вона коштує так дешево.❗Адже це буде величезна (планується БІЛЬШЕ НІЖ СТАНДАРТНІ 150 СТОРІНОК)
Коли реальність — це лише знімальний майданчик.
Деякі ранки починаються з кави. Ранок Кіри починається з протистояння з 95-річним «демоном» у під’їзді та спроб пояснити, чому її «іноземний» співмешканець ніколи не з’являється на людях. У новому епізоді
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше