Що робити, коли здається, що твір «не такий»? ??

Всім привіт! ?

Бувало у вас таке: перечитуєте свій текст і думаєте – «Щось не те…»? Сюжет начебто є, персонажі цікаві, але відчуття, ніби чогось бракує. І в голові одразу починаються сумніви: «Може, краще все переписати?», «А раптом нікому не сподобається?»

Але знаєте що? Це абсолютно нормально! Майже всі автори проходять через це. Важливо зрозуміти, що ідеального першого варіанту не існує. Кожна історія – це процес, і навіть великі письменники переписують свої твори по кілька разів.

Я для себе знайшов такий вихід: не зациклюватися на виправленнях одразу, а відкласти текст на кілька днів. Потім перечитати свіжим поглядом – і ось тоді вже редагувати.

А як ви справляєтесь із такими моментами? Чи бувало у вас бажання просто все видалити й почати з нуля? Давайте поговоримо про це в коментарях! ??

8 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Рома Аріведерчі
11.03.2025, 20:50:42

Є просте правило. і воно працює. на стадії чернетки не можна нічого виправляти, треба спочатку дописати історію так, як вона задумана, до логічного закінчення. і лише потім редагувати. Коли уже видно всю картину.

Якщо автор сам не відчуває задоволення від своєї писанини, то й читач навряд чи відчує магію його слів. Текст повинен зачаровувати насамперед самого автора — якщо цього немає, то навіть найкрасивіші фрази залишаться порожніми для інших.
Тож редагуйте і пишіть так, щоб це захоплювало вас. Якщо текст здається нудним або "не твоїм", значить, щось у ньому не так. Можливо, не вистачає емоції, сміливості або тієї самої іскри, яка робить історію живою. Спробуйте змінити підхід: пишіть так, ніби ніхто не буде цього оцінювати — просто для себе. Додайте сцену, яка змусить вас самих відчути захват або навіть мурахи по шкірі. Якщо автору цікаво, то й читачеві буде. Тож експериментуйте.

avatar
Ірина Скрипник
11.03.2025, 19:35:56

Колись мені одна людина тут дала пораду: не перечитувати те, що вже прочитано 5 разів, а зосередитись на наступній історії.

Показати 2 відповіді
Ірина Скрипник
11.03.2025, 20:01:01

Yevhenii Nahornyi, Для цього є 5 спроб. Потім вже просто замилюється око і можна наробити нових помилок. Якось так.

avatar
Оксана Павелко
11.03.2025, 18:56:55

А я раніше завжди відкладала на місяць, аж потім відлежану відкривала для першої вичитки. І так, скільки не читай, а своя книга завжди не так гарно написана як у інших авторів:))

avatar
Олесь Король
11.03.2025, 16:50:24

В мене зараз є твір який я дуже хочу видалити. Не знаю чому. Та він мені весь не такий. Але я вирішила, що допишу його а там будь, що буде. Я гадаю що нічого ідеального не існує особливо в літературі. Твір може бути якісним, але не знаходити свого читача через масу причин.

avatar
Мельська Наталі
11.03.2025, 15:36:17

Добрий день) Ох, мені здається, це знайомо кожному письменнику…раніше я не могла «відпустити» думки про книгу, яка мені не здавалась ідеальною, чим би я не займалась, а думки мої були у книзі, але пізніше зрозуміла, що толку з цього не має, я лише вимотую себе безрезультатно (і саме тоді приходять думки все переробити, видалити, стерти, замінити…) і я, також, прийшла до того, що мозку треба відпочивати і відволікатися від моїх вигаданих світів, я залишаю все як є, відпочиваю від письменництва і наступного дня, вже думається легше і моральний стан набагато краще;)
А те, що усі письменники стикаються при написанні зі «ступором», сумніваються в «ідеальності» написаного - це факт! І не варто через це, навіть, турбуватися! Наприклад, я свій роман «Невинність» починала 12 разів! І що ви думаєте? Я все ж таки його завершила і він є опублікований на Букнеті (якщо вам цікаво з ним ознайомитися))
Тож можу підсумувати, що не варто заганяти себе у рамки!)

avatar
Лілі Руж
11.03.2025, 15:35:12

Ви знаєте є дуже талановиті люди, які вміють створювати шедеври, які не знаходять свого поціновувача багато років... А буває, якась дурня і багато людей у захваті... Тому все дуже відносно... Не зациклюйтесь занадто.

avatar
Мрія Чарівна
11.03.2025, 15:14:06

Я не можу не зациклюватися на такому. Поки не виправлю, не заспокоюсь. Як правило, це означає, що я "випала" з якогось персонажа або події і написане не співпадає з тим, що я уявляла в своїй голові.

Показати 3 відповіді
Yevhenii Nahornyi
11.03.2025, 15:29:25

Чарівна Мрія, Зрозуміло й цікаво

Інші блоги
Я повернулася
Я давненько нічого не писала в блозі. І, чесно кажучи, трохи хвилююся, натискаючи кнопку «Зберегти». Останні місяці були дуже насиченими. Багато що відбулося та змінилося, але одна річ залишилася незмінною — я продовжувала
"Волошковий букет". Рецензія
Твір Ларії Ковальської «Волошковий букет» https://booknet.ua/book/voloshkovii-buket-b439853 — миле оповідання–спогад про перше кохання і перші розчарування. І хоча волошки на підвіконні кожного ранку в нас час — це щось казкове,
Так? Так?! Некромаркетинг.
Ах, намагаюсь навчититися робити гіфки у тексті ) Трохи Некромагії!!! Як вам герої Некромаркетингу?
♥️дякую за Бест! + 1 розділ поза графіком♥️
Вітаю всіх, хто любить переходити одразу до солодкого! Любі читачі, сьогодні моя книга «Помилково викрадена» потрапила в бестселери на головну сторінку! Дякую вам за підтримку! Я неймовірно розчулена тим, що
Сьогодні тривіально, але коротко)))
– Будь ласка, зроби це знову. Мені потрібно відчути межу… – вона повільно підняла руки, простягаючи йому шовкову стрічку. Нікс лише мовчки розчинив двері ширше. Відступивши вглиб кабінету, він впустив її всередину. –
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше