Як писати анотації?
Спершу людей приваблює обкладинка, потім назва, а тоді вже анотація. Анотація дає зрозуміти, про що йдеться у творі, зацікавлює, викликає бажання дізнатися більше. Також демонструє унікальність вашого тексту. Тому слід писати добре. Тож, як писати анотації?
Основні принципи написання це: короткість і чіткість (анотація повинна бути лаконічною, уникайте надмірної деталізації, зосередьтеся на головному), змістовність (вкажіть основну тему, жанр або ідею вашого твору), гачок (початок анотації має зацікавити. Використовуйте інтригуючі питання, загадкові твердження або захопливі факти), тон і стиль (анотація повинна відповідати стилю вашого твору), унікальність (підкресліть, що саме робить ваш твір особливим).
Уникайте розмитих, або загальних формулювань, не розкривайте ключових поворотів сюжету, і пишіть так, щоб текст був зрозумілим широкій аудиторії. Почніть з того, що одразу привертає увагу, далі поясніть, про що ваш текст. А завершіть реченням, яке спонукає читача дізнатися більше.
Якщо ви пишете анотацію до частин книги (до прикладу, до другої/третьої частини трилогії), слід зазначити, що це продовження твору.
За анотацію також можна вважати уривок. Нерідко я зустрічала, як автори використовують уривки саме діалогів. Це цікаво, є "гачком".
А як пишете анотації ви?
1 коментар
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиДуже дякую за поради! Анотації пишу як невеликий переказ книги, прибираючи деякі деталі, щоб розповісти частину сюжету.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати