Шукаю поради.
Привіт, дорогі колеги!
Питання цього блогу адресується більше авторам, ніж читачам. Хочу задати вам важливе питання, яке, сподіваюся, допоможе не лише мені, а й усім, хто цікавиться оптимізацією процесу написання книг. Маючи вже певний досвід у написанні, я все частіше замислююся, як можна покращити роботу та ефективність. Тому шукаю поради у вас — професіоналів, що працюють на платформі Букнет!
Мені цікаво дізнатися, якими інструментами та сервісами ви користуєтесь при написанні своїх книг?
Наприклад:
-
Для створення та візуалізації персонажів
Я вже пробував кілька різних інструментів для того, щоб краще уявити своїх персонажів і зробити їх більш живими. Чи є у вас улюблені сервіси для створення візуальних образів героїв, які можна використовувати для натхнення або навіть для вставок в книгу?
-
Для планування сюжету та запису основних подій
Кожен автор має свій спосіб організації і планування сюжету. Які інструменти ви використовуєте, щоб записувати ключові повороти сюжету, побудову світу чи навіть елементи, які важливі для розвитку історії? Чи є у вас програми чи застосунки, які допомагають тримати все в порядку?
-
Для організації робочого процесу та збереження ідей
Я часто записую свої ідеї у нотатник на телефоні, але все одно відчуваю, що потребую ще кращої організації. Яким чином ви зберігаєте свої ідеї для книг, будь то швидкі замітки чи навіть великий план для всього твору?
Буду радий вислухати ваші поради щодо оптимізації процесу написання!
8 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
Увійти1) Для створення та візуалізації персонажів - "midjourney", "Pinterest". Одна - ШІ; Друга - платформа, де розміщують всілякі пікчі.
2) Для планування сюжету та запису основних подій - звичайний текстовий документ. Для нотаткування усіляких адміністративних та сюжетних ідей.
3) Для організації робочого процесу та збереження ідей - музичний супровід (зазвичай медитативний), а також спробуйте "Рідсі". Редактор книжок - дуже зручна штука.
Валерій Калінов (Demolition), Космічну фантастику дуже люблю, сама бавлюся таким))), прочитаю, відпишуся.
Візуалізую персонажів в голові))) Звісно, користуюсь ШІ для створення картинок, але поки ще жодна ілюстрація на 100 відсотків не передала персонажа. Крутіше людської фантазії ще не придумали)
Сюжет теж в голові. Щоправда, колись в спец.зошиті прописала план, але ні разу в нього не заглядала. До того ж в процесі письма сюжет зазнав змін, і той план теж скоригувався. А так в цьому ж зошиті прописую ідеї. Ще в нотатках на телефоні.
Надія Філіпська, Мені подобається цей підхід тим, що ти й сам не знаєш, коли пишеш, чим закінчиться історія)))
Привіт! Для візуалізації та обкладинок користуюсь Canvas та чат GPT. Для планування сюжету - відразу на гугл-диску створюю документ - синопсис. Другий док - сам текст. Якщо ідея приходить не вдома - пишу основну ідею в записник або в телефон. Для організації робочого процесу вставала кілька років поспіль щодня о 4 -й годині ранку, коли мене ніхто не відволікав та дві години писала з натхненням по 10-13 сторінок робочого тексту. Зараз не працюю, тож, можу собі дозволити вставати пізніше. Однак, мені потрібна абсолютна тиша. Ніякої музики. Можу спочатку надихнутись нею, отримати ідею. А писати тільки у тиші. Ідеї приходять звідусіль.
Радомир Український, То в кожного по-своєму, звісно!
1) Для візуалізації Hugging Face.
2)Підійде гугл докс. Простий і все зберігає.
3) Тут нотатки в телеграмі. Важливі ідеї – як правило короткі. Пораджу для всього цього також встановити Language Tool. Крута штучка для орфографії
Вадим Булава, Дякую! Ви вже другий, хто рекомендує цей інструмент)
Для нотаток блокнот і ручка. Ні. Не тому, що я не знаю про існування word чи інших програм. Просто я потім не можу згадати в яку саме папку запихнула ту чи іншу інформацію. А блокнот завжди під рукою . До того ж коли немає світла я незалежна.
Радомир Український, Я ще зі старої школи.
майкрософт дизайн, створення зображень) мої котики, мурк і лео, теж звідти)
Марко Кейк, Ніколи не користувався) Всі візуали в ГПТ робив) Треба буде подивитись)
Для візуалізації героїв нічого не використовую) Не планую сюжет, лише кілька ключових моментів, а їх просто запам'ятовую. Якщо треба робити якісь нотатки під час написання для цього є зошит та ручка)
Є Ворд, я зошит ручка, і вже потім LanguageTool, щоб прибрати основні помилки. і Міджорні, щоб зробити обкладинки.
Радомир Український, Ну влітку ще не генерував) Зараз поки що не можу сказати)
Ти мене просто змусив почервоніти. Які плани сюжету?))) Вчора побігла забирати дочку з укриття під час тривоги і по дорозі народилась ідея нової глави. Отак я працюю. А ідеї записую на тому, що зараз під рукою, навіть на квитаціях на комуналку. Єдина умова - писати в час. коли мене не турбують, або рано врані, або пізно ввечреі. І музика - у нас частково співпадають смаки. Що до візуалу, маючи образ набагато краще писати.
Джуні Салем, Власне в тому і питання) Я плану сюжету спочатку не мав, придумував по ходу справи) Думав, можливо є в когось цікаві ідеї чи додатки, які б могли полегшити процес написання)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати