Запитання до колег

Оскільки я тільки розпочинаю свій шлях письменниці та пізнавати цю сферу, то нещодавно стикнулася з проблемою, про допомогу в рішенні якої хотіла б попрохати Вас, колеги з Букнету.

Як відомо, існує 2 підходи до написання книг. Можна бути або "архітектором", що чітко заздалегідь продумує конструкцію власної історії, або "садівником", що садить у землю зерно ідеї, а тоді спостерігає за його ростом, не маючи чіткого розуміння, що буде в кінці.

Й от працюючи над своє першою книгою "Збираючи пазл минулого", я опинилася на роздоріжжі. Звісно, пишучи детектив, просто неможливо з самого початку не мати уявлення про головну розв'язку історії. Та все-таки чи необхідно розписати чіткий план кожного розділу історії, чи слід усе ж дозволити собі просто плисти по течії, не наражаючись на ризик втратити інтерес до книги після ретельного продумування?

Шановні колеги, а як Ви пишете свої історії? Який шлях порадите?

2 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Віка Лукашук
24.05.2024, 19:37:52

Я спочатку продумую історію у голові. Чи то навіть з завершенням, чи просто початок. Якщо детектив, то вигадую, хто саме буде злодієм, аби не сильно вказувати на цього персонажа, щоб читачі не дізнались справжнього вбивцю) А далі спокійненько пишу)))
Звичайно, якщо це жанр детективу, де ми маємо дізнатись вбивцю, то ви маєте продумати хоча б головного злодія(чи маньяка. Дивлячись за книгою). Його характер, що він робить, і т.д. Тож на цьому етапі варто хоч в голові мати уявлення самих подій. Наприклад, у вашій книзі дівчина втратила пам'ять, і намагається згадати через кого та через що. От і намагайтесь для початку не вказувати на можливого винуватця, а просто робити невеличкі зачіпки, які все ж таки стосуватимуться його.
Тож у висновку просто пишіть як вам зручно) Я от продумую сюжет у голові, і мені це аж ніяк не заважає. Тому дивіться самі))) Якщо легко в голові збережете подробиці, а потім вильєте їх на папір, то будь ласка;) А ще можете робити невеличкі нотатки. Мені це також доволі допомагає)))
Хай щастить!

Йоанна Овсієнко
25.05.2024, 09:29:14

Віка Лукашук, Величезне спасибі за таку детальну та розгорнуту відповідь! Ви справді допомогли!

avatar
Ірина Скрипник
24.05.2024, 19:36:34

В мене і так, і так було. Залежить від історії.

Йоанна Овсієнко
25.05.2024, 09:28:31

Ірина Скрипник, Дякую за відповідь)

Інші блоги
Твоя свобода тепер належить мені...
Привіт, мої любі читачі! ❤️ Готові до нової порції адреналіну та емоцій на межі? Уже сьогодні опівночі вийде продовження роману «Твоя (не)випадкова», де правила гри стають ще жорсткішими. Аліна підписала контракт,
⭐останній блог :3
Я уходжу з цього сайту) Він мені не цікавий та не зручний) Творчість свою не припиняю, можете зв'язатися зі мною: все в шапці профілю) Я є в усіх соцмережах. Нік — моє ім'я) Це був гарний досвід, проте я для себе не
⭐️❤️ Золоті фантазії❤️⭐️
Фантазія відкриває двері в інші світи, але лише кохання дає сміливість переступити поріг. А уява автора проводить читача крізь ці двері — до історій, де оживає магія, народжуються легенди й неможливе стає реальністю. Дякую Віккі
Солодкі цілунки з русалкою.
Всім привіт! Саме ці слова хочеть присвятити персонажам із книги Бійся темної води Фрагмент 4 розділу: Їхні обличчя опинилися так близько, що він міг вловити запах її шкіри — неймовірний, дурманний аромат
Якщо сподобалася новинка)
Вітаю, любі читачки і читачі! Читаєте мій роман «До кінця днів» і важко дається чекати нових глав?) Тоді пропоную, доки книга в процесі, почитати мої схожі історії, вже дописані! Ловіть маленьку добірку❤️ ❤️
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше