Живі та не зовсім живі предмети
Японські легенди розповідають, що у кожної речі є якщо не душа, то якась "життєва сутність" як її альтернатива. Тому деякі звичайні побутові предмети, як от парасолька, солом'яна сандалія або ж старовинний ліхтар, які досягли поважного віку (за легендою — ста років, але не факт) перетворюються на щось на кшталт бакемоно. Це слово можна перекласти як "щось, що змінює форму". Бакемоно — духи, які наділені свідомістю. Вони можуть зберігати свій первісний вигляд, або виростати до гігантських розмірів. Деякі з них не завдають людям шкоди, але деякі можуть бути небезпечними. Тому перед тим, як позбутися старих речей, треба їм подякувати за довгу службу, щоб вони не перетворились на злих бакемоно.
Деякі джерела дають таким духам окрему назву — цукумогамі — і вважають їх різновидом йокаїв. Але на мою думку, це несуттєво (якщо тільки ви не пишете дисертацію про японську культуру).
Серед таких духів є і ліхтар-привид — баке-торо чи баке-доро у різних джерелах (японською пишеться 化け灯籠). Його ви зустрінете і у моїй книзі. Але про баке-торо ми поговоримо наступного разу.
Ілюстрація - міланська художниця Марга Біацці (BlackBanshee)
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиМені теж завжди задавалося, що вони ближчі до йокаїв.
Наталка Черешня, Мені важко вирішити, адже йокаї більш небезпечні, але чому б і ні
Головне тут не переоцінювати цей феномен, а то я бачив в інтернеті як, не пам'ятаю точно де можливо і фейк, але один мужик одружився на ляльці, говорячи, що в неї вселився дух його колишньої померлої жінки. Десь схожа історія була про дерево :)
Zinkevych Ihor, перевіряти не будемо)) До речі, про ляльок (ще й з будинку побачень) у японців є окремі тосі денсецу (міські легенди)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати