Кохання чи одержимість? Ви писали подібне?
Усім привіт! Що ж, зовсім недавно я опублікувала продовження мого роману "Дім втрачених ілюзій", яке має назву "Коли сонце не зійде" і щиро хочу подякувати тим, хто підтримав мою новинку! Для мене це дуже приємно і важливо для подальшої роботи. Ну і оскільки я звикла ділитися часом своїми думками та ілюстраціями до глав, хочу також розповісти і про новий пролог, написаний від особи головної антагоністки та лиходійки роману — Енджел, вона ж Нуара.
Помітила, що деяким моїм читачам здалося, що Енджел закохалась у головного героя роману, і свого супротивника — Дена, який молодший за неї майже на 200 років ..)) Але чи справді це так? Про це буде трохи нижче.
Як я й говорила раніше, Нуара являється моєю чи не найулюбленішою героїнею, незважаючи на те, що роль її далеко не позитивна. Чому ж саме вона? Тому що мені, як людині, яка цікавиться психологією — її особистість дуже цікава, адже в її душі відбувається ще та війна, в якій вона не може розібратися сама.
Для тих, хто не читав роману, хочу пояснити. Нуара — королева планети Горану, яка має намір захопити Землю. Їй двісті років, але завдяки великій силі енергії, якою володіє, виглядає вона як молода дівчина. Та й судячи з її відношення до чоловічої статі, вона вже давно забула про свій вік і він для неї не має суттєвого значення. Вона — богиня, неймовірно красива, розумна і жорстока королева, яка приваблює всіх чоловіків як своєю вродою, так і внутрішньою силою і могутністю. Нуара, як і її почуття — це часткова реальність, у неї є реальний прототип.
Що ж вона відчуває до Дена (Алана)? Кохання, ненависть, зацікавленість, одержимість, потяг? Судячи з останнього речення в пролозі, деякі й справді подумали, що вона закохалась. Але чи це так? Як автор роману, хочу одразу ж пояснити... Кохання — це почуття благородне і його головна сутність — це добро. Цьому почуттю треба також вчитися, так як не все, що має відношення до потягу та сильних почуттів може зватися коханням. То ж чи варто називати її почуття до Дена коханням?
Думаю, згадуючи події в книзі, ви й самі зрозуміли, що одержимість було б недоречно називати коханням. І частіше це поняття пов'язане зі злом. Нуара, сутність якої — темна, жорстока, могутня та зла енергія просто не здатна на такі почуття. Злі герої не стають хорошими в одну мить. Це просто неможливо. Те саме можна сказати і про їхні почуття. Одержимість кимось не може називатися коханням, хоча іноді ці почуття набагато сильніші і більш руйнівні. Вони здатні підкорювати собі їх господарів, робити вразливими, здатними відчувати біль та страждання. Але чи можуть вони через це стати коханням?
Нуара знайшла людину, яку не може зламати і підкорити собі. Яку вона не розуміє і не може розгадати. Про різницю у віці я навіть писати зайвого не стану, адже королева знаходиться в тому віці, коли будь які цифри її не хвилюють. Вона дивитися тільки на внутрішній світ і на те, чи може вона його підкорити собі. Ден, безумовно, приваблює її, як особа, сутність якої вона не розуміє до кінця. А це свого роду азарт.
То ж не будемо називати коханням почуття, сутність яких — зло. Але чи здатне це так назване божевілля і одержимість з часом трансформуватися у щось світле? Було б цікаво, звичайно, послухати вашу думку на цей рахунок...) Тому що я нездорові почуття по типу одержимості кимось — зустрічала і в реальному житті. З того часу, як явище в психології, мені це почуття досить цікаве, так як до кінця воно не розгадане. І чи писали ви самі про таких суперечливих героїв? Цікаво було б послухати...
Ще зробила ілюстрвції до прологу, але зроблю, мабуть, для нього інший блог...)))
4 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЗустрічати в житті і переживати, це різні речі. Якщо переживали то описати буде не так важко xD
Zinkevych Ihor, Як людина, яка цікавиться психологією і іншими людьми, я можу сказати так: завжди цікаво дивитися на життя з іншого ракурсу — ракурсу героїв, адже кожен з них— окрема особистість. В цьому сутність психології.) Я скоріше дивлюсь на все з боку психолога, простого спостерігача, і мені це цікаво...але деякі письменники описують частково події зі свого життя. Я ж описую частково із чужого, частково із фантазії та домислів. Це не менш цікаво, чим якби я писала свій власний досвід)
Дуже цікаві питання:)
Я не писала, хіба що про токсичні стосунки і щось частково схоже на стан так званої
одержимості кимось)), але читати доводилося.
Це доволі цікава та непроста тема і черпає вона глибоко, адже торкається душі.
Але ви тут в блозі дуже все влучно розписали)) погоджуюся з вашими думками:)
Ален Стеллс, Дякую! В підлітковому фентезі про пригоди та битви — це дійсно досить неочікувана тема. Але саме вона допоможе мені краще передати головний посил книги про добро та зло) Дуже дякую за ваші спостереження та розгорнутий коментар)
Думка, що Енджел кохає Дена, здається дикою. Радше в неї сліпа одержимість. Та й Ден ніколи не відповість їй "взаємністю".
Красиві ілюстрації)
Eva Lukyanova, Побачимо) краще Ден Ксю зізнається... от цього я чекаю)
Те, що не можеш отримати завжди притягує. І коли нарешті отримаєш бажане, розумієш, що не настільки воно було потрібно. Розумію її оту одержимість Деном. Саме одержимість. Бо до кохання там ще далеко
Анна Стоун, Саме так)) І те, що не розумієш до кінця, теж притягує, так як вона звикла,що для неї всі та все— відкриті книги. А Ден поки що й сам себе до кінця не розуміє, так як тільки починає усвідомлювати свою сутність і здібності. Дякую за коментар))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати