Чому ти не «інтроверт»
Нещодавно у блозі Букнет прочитала сповідь письменниці, яка розповідала про себе як про «інтроверта», бо не любить галасливі компанії.
Як психолог за фахом, скажу, що виражених екстра або інтро насправді незначна кількість (приблизно 3%)- подібний «діагноз» встановлюється завдяки дослідженням мозкової активності, тому говорити про себе як про інтроверта лише тому, що хочеться відпочити від людей не є вірним. Просто нині якийсь повальний мейнстрім пішов. Інтроверсійний J Насправді переважна більшість населення Землі - амбіверти. Такі люди є більш гнучкими та діють в залежності від ситуації та компанії, в якій опинились. Тому й так коливаємось ми – то «гвоздь програми» в компанії, а то слова з нас не витягнеш, та й іти нікуди не хочеться.
Чому люди ображаються, коли дізнаються, що вони не інтро? В основі цього феномену є бажання бути особливим. Не таким як усі. Але у прагненні бути унікальним ми часто потрапляємо у когнітивну пастку – стаємо схожі на натовп таких же «унікальних». І це стосується не лише інстроверсії. Зараз куди не плюнь то як не соціопат, то інтроверт, як не кавоман, який помирає, поки не вип’є чашку кави, то якийсь невідомий чувак з непереносимістю лактози.
Кудись ділись звичайні люди, які п’ють звичайне молоко та вважають, що неважливо як ти проводиш свій час – за книгою чи у галасливій компанії, ти все одно залишаєшся унікальним. Бо ти – це ти. І такого більше немає ніде на цілій планеті.
Ти стаєш унікальний лише тоді, коли зрозумієш і приймеш свою неунікальність. Такий от парадокс Всесвіту.
3 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯ довго вважав, що можу чудово обходитися без людей. Краще розуміння цієї сторони власних характеру та психології прийшло, коли мені прийшлося тиждень самому охороняти пасіку в лісі. Напикінці тижня, коли мене мали замінити колеги, я буквально чекав їх, як манни небесної. :)
Володимир Шабля, Недарма кажуть - Усе пізнається в порівнянні:)
Гарний блог. Перш ніж піти за кавою, а потім перевірятися щодо лактози, хочу спитати. А чому в вас немає на сторінці творів психологічного спрямування? Чи це ще попереду?
Сергій Ляховський, Дякую :) Так, статті психологічного спрямування ще попереду, є багато матеріалу, та немає часу їх оформити у психологічну збірку. Думаю як краще зробити, бо є ще тексти ліричного спрямування.
ем...просто яскраво виражених ЕКСТРАвертів завжди дуже чутно , мовчати хоча б хвилини 2 вони не можуть, і це реально, вони не розуміють "нелюдимість" інтровертів)
дякую за інфу ,от я теж залежно від компанії дію , чи цікаві мені теми спілкування чи ні не люблю "порожніх" розмов про дорогу комуналку тощо))
Іра Сітковська, Так, є люди з яскраво вираженою екстра чи інтроверсією, проте це не чисті інтро чи екстра - люди просто люблять побалакати значно більше, аніж співбесідник :) Це якщо порівняти - дитина-аутист та дитина з порушенням аутичного спектру. З одного боку, ніяких відмінностей не видно, але спеціасліт у цій сфері добре помічає відмінності. Інтроверти зазвичай асоціальні, вони важко пристосовуються до життя в соціумі, їм важко реагувати на зовнішні подразники, часто роками сидять без роботи та пари, бо у цього типу низька адаптивність.
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати