Гриби, що світяться)) і їдять
Вітання!))
Ну що ж, Марка і Кіру (Книга "Адаптація бездушності")все ж запихали в віртуальний простір, тепер треба думати як їх звідти випихати)))
Отже, вони вияснили, що десь є коридор, який сполучає їх з реальним світом, себто з лабораторією)), але поки вони не знають де він. Також вияснили, що коли хтось з учасників експерименту гине, помешкання людини знищується разом з тілом за допомогою спеціального "Вічного світла", таких собі біолюмінесцентних грибів, що починають сяяти коли їдять))) Приблизно то виглядає ось так)))
До речі зараз покажу вам реальний прототип цих грибів)))
Такий люмінесцентний гриб як Mycena luxaeterna зустрічається на сучках дерев в приатлантичних лісах. Плодове тіло цього гриба досить маленьке: його капелюшок має розмір близько 8 мм. в діаметрі, розташований на желеподібній ніжці. Видова назва цього виду гриба означає "вічний світло".
А, наприклад, гриби Armillaria mellea Vahl мають у міцелії світлі або темні нитки (ризоморфи). Вони пронизують деревний стовбур і сприяють його руйнуванню. Ризоморфи світяться в темряві, і з боку здається, що сяйво йде від дерева. Такий феномен найчастіше спостерігається на вже гнилих стовбурах. Світяться гриби Xylaria Hypoxylon L мають булавоподібні плоди, які розгалужуються, як оленячі роги. Найчастіше вони ростуть у букових пнях. У грибів світяться тільки міцелії. Такий же ефект спостерігається у іншого виду - X. polymorpa Pers. Найчастіше у грибів світяться плоди. Наприклад, один з найвідоміших – Pleurotus (Agaricus) olearius DC. Вони ростуть у південній Європі, під старими деревами. Гриби дуже великі, стоять на товстій ніжці, але мають маленьку жовтувато-золотистий капелюшок. Ці види світяться повністю, навіть верхня поверхня капелюшка.
Ще один цікавий вид – Pl. Gardneri Berk, що росте в Бразилії. Ці гриби перебувають на мертвих пальмових листках. Діти місцевих тубільців часто використовують світяться шматки таких грибів вечорами замість іграшок. Деякі види ростуть на стовбурах здорових дерев.
І пару слів про Павутинник красивий (Лат. Cortinarius rubellus).Той, що Кіра приготувала для Ріксона.
Смертельно отруйний гриб, що містить повільно діючі токсини, що викликають ниркову недостатність. Цей рід заслужив назву «павутинники» через схожіть на павутинку.
Про гриб стало відомо десь середині двадцятого століття. До того всі хто помирав від цих грибів, навіть не знали про це. Але якось в Польському містечку Бидгощ разом померло 19 чоловік від цих грибів, то розслідування зрештою виявило причину. Але й сьогодні люди час від часу помирають від цих грибів, плутаючи їх з їстівними.
Я вас ще, як Ріксон))) Марка, не втомила своїми розповідями про гриби?))))
10 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиТак! Підтримую Лесю і виходжу з величезним плакатом. Мною аж коробить, коли заходжу на сторінку конкурсу і починаю копирастися у списку... Дуже достойна робота і варта уваги читачів та модераторів конкурсу. Такі рідкісні даркнетівські гриби можна знайти тільки у Ален. Читав зі слинявчиком, бо так пробуджувало апетит, що аж ноги німіли і гурчало у животі. Були такі глави, що від захвату думав мене спаралізує. Адаптація бездушності - мій фаворит і технології у цій кіберпанківській історії є... я теж пишу кіберпанк на мінімалках))) Ален, я з вами і всіма руками і ногами підтримую вас!))
Ален Стеллс, Дякую, Ален. Ще час є і я маю сподівання, що вашу роботу приймуть))
АП!
Хочу привернути увагу організаторів конкурсу кіберпанк до вашого твору)))
Хоч твір поки не прийняли на конкурс, але впевнена, що журі має звернути увагу на ваші блоги.
Не знаю, як хто, але я дізналась багато цікавого про гриби (хоча на перший погляд гриби, ну не зовсім кіберпанківська тема)!!! Особливої уваги заслуговують візуалізації!
Я навіть не уявляю, як журі будуть обирати найкращі твори, бо є цікаві та достойні роботи!!!
Думаю, що було б цікаво визначити переможців у певних номінаціях.
Alesia, Дякую, Олесю))
Я теж приймаю будь який розвиток подій;))
Дякую, що ви зі мною)) ваша підтримка❤
Вітаю)) Ви і проду, і блог опублікували мабуть одночасно, не знаю за що першим схопитися і проду читаю і блог, оч-ч-чі розбігаються. Яке втомили?)) Добавки ще)))
Ален Стеллс, Ваша книга - це спокуса на спокусі))
Ураааа! Знову цікавинки від Вас)))
Гарні!!! Але хай ростуть десь у лісі. Але навіть не уявляю свої дії, якби вночі побачила на дереві гриби, які світяться))) Хоча, не варто шастати у лісі вночі)))
Alesia, Я теж за те, щоб росли собі у лісі )))
Де мене нема))
Отакі і я б хотіла)
Юлія Богута, Я б лише побачити)
Ні, не втомили:))) Це надзвичайно цікаво, а ще Ваші блоги - не лише пізнавальні, а й естетична насолода для очей:)))) Піду читати оновлення:)))
Катерина Федоровська, Дякую ❤
О, сьогодні напрочуд красиві екземпляри)) Де б я ще стільки інформації про гриби дізналася))
Юлія Міхаліна, Ще скажи що Орест на мене через гриби првпливав))))) ахах
Красиво:)
Давай ще!
Наталка Черешня, Дякую, Наталочко))
Ні, не втомила)) Давай ще =))) Розповідей про гриби, як виявляється, багато не буває)))
Hanna Trunova, Так і будем робити))
А я тільки сьогодні думала, чи буде про люмінісцентні гриби? Таку красу оминути неможливо. Дякую. Я в дитинстві навмисне шукала гнилушки у лісі і тягнула додому, все мріяла побачити як світяться. Не влалося.
Єва Ромік, Може і є)) не знаю, щось не знайшла інформації))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати