Яких гг ви любите?
Становлення гг — що, це по-вашому?
Досить часто бачила цей вираз в тегах до книг, і завжди хвилювало подібне питання — що ж саме це означає і як цей вираз правильно розуміти? Я, особисто, не вивчала значення цього вислову, але для себе вирішила, що напевне, це шлях, який проходить гг, перш ніж стати кимось важливим чи цільним. Звичайно, я можу помилятися, і кожен автор в цей вислів вкладає своє значення.
Хтось — шлях від дитинства до основних подій, хтось — події, які призводять до певних змін в душі гг, хтось — зовнішні обставини.
Що ж стосується мого роману «Дім втрачених ілюзій», то в ньому також показаний шлях, певні зовнішні обставини, випробування та потрясіння, які роблять із головного героя — звичайного підлітка без особливих проблем у житті — сильну духом, мужню, досить суперечливу особистість, яка завжди чинить так, як підказує йому його сердце та совість. Дена важко назвати абсолютно позитивним героєм, він завжди стоїть на межі добра і зла, ввагаючись між вибором «так,як треба» і «так, як хочеться». А хочеться йому нищити, мстити, ненавидіти, подекуди - навіть вбивати. Він досить жорсткий, егоїстичний та впертий персонаж, який має сильний характер, але постійно переживає поломки в душі, коли якась його добра та людяна частина вмирає під гнітом важких обставин. Його шлях на протязі всього роману досить складний. Він постійно розчаровується у всьому: в друзях, батьках, своєму минулому, в несправедливості навколо і, звичайно ж, у самому собі. Його будуть ламати певні події/обставини, створюючи кожен раз все більш жорстокі та важкі умови, коли він буде боротися за власне життя та життя близьких, переживати сильний біль — як фізичний, так і моральний, бути близьким до смерті і навіть її переживати...( спойлер) Від його вибору буде залежати дуже багато, тож що він обере?
Але якщо не говорити про мою книгу, а про те,що я люблю і читаю в інших авторів — це як раз таки шлях, який певним чином впливає на героя, закаляючи або ж ламаючи його характер. Без певної трансформації ніяк, якщо це, звичайно,не любовний роман, хоча і там часто герої змінюються під впливом кохання. Люблю я спостерігати за змінами, поринати в психологію та розбирати на детальки душі гг, вивчаючи їх нові сторони, як позитивні, так і негативні. А взагалі, суперечливі гг — моя особлива любов. Не люблю я приторно хороших та правильних героїв, а також не люблю стандартну лінію багатьох романів, коли поганий хлопчик під дією кохання стає принцем на білому коні, тому, що це більше схоже на мрії автора, хоча я й не засуджую цей хід, просто не дуже в це вірю через власний досвід. В інших варіантах— з радістю спостерігаю будь-які трансформації, так як це дуже цікаво...) А яких гг любите ви?
Ну і маленький уривок з мого роману:
«Лайно! Навіщо я сюди припхався?Дивитися на зграйку неврівноважених ідіотів та легковажних дуреп? Якого біса приміряв образ останнього дебіла і вперше в житті показався людям у такому тупому вигляді? У мене їде дах? Скоріше за все. І чого на мене всі так витріщаються? Я схожий на пай-хлопчика? Хм, Ната знала, що купувати. Хоч її ощасливив. Ненавиджу всіх та все. Рознести б все до біса та зникнути».
Денис нервово стискав склянку з соком і мріяв провалитися крізь землю. Якби не обіцянка старшій сестрі піти на вечірку в її подарованих дорогих речах, він би точно нікуди б не пішов. Обстановка навколо дратувала, порожнеча всередині тиснула, а їдюча гіркота десь на дні серця все ще давалася взнаки. Дивно, адже він був упевнений, що йому вдалося вгамувати біль. Весь день минув, як у тумані. Дену довелося докласти чимало зусиль, щоби виглядати таким, як раніше. Вийшло непогано, бо ніхто з друзів не помітив, що з ним щось не так.
Надвечір стало трохи легше, і він все ж таки знайшов у собі сили прийти на вечірку. Ден розумів, що має боротися і жити далі, незважаючи на все, що сталося. Жити хоча б заради того, щоб знайти Норвела і змусити його заплатити за скоєне. Йому стало зовсім нецікаво, хто повелитель, що буде далі і як протистояти небезпеці. Навколо переважали сірі та безбарвні кольори без будь-яких проблисків світла. А ще ця сильна злість упереміш із ненавистю... Вона збільшувалася з кожною прожитою хвилиною і занурювала його свідомість у темряву.
Треба ж! Нещодавно Ден переживав через свою причетність до батька-вбивці, а тепер сам планує ступити на його шлях. Зараз, щоправда, його це більше не хвилювало. Єдине, чого він насправді хотів — змусити цього покидька померти мученицькою смертю. Що буде з ним самим після цього — тепер вже не мало значення. Колишнє життя, прагнення та мрії зникли в одну мить. Майбутнього Ден більше не бачив. Він ніби застряг у цій ямі безмежної ненависті, яка поглинала його все більше і більше. І, що найголовніше, він не хотів вибиратися на волю.
8 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиСтановлення гг розумію так на початку твору це людина без характерна, без власної думки, без бажань та мрій, без амбіцій....тече за течією і сам по собі нічого особливого не представляє. Щось у книзі з ним трапляється ну то може бути кохання, смерть близьких, випробування долі, несприятливі обставини і тому подібне...словом стається поштовх до розвитку героя. І під кінець твору ми бачимо зовсім іншу людину, про яку із захватом будемо волати він крутий (а)....ну щось на кшталт цього.
Я не проти цього тегу. Він цікавий якщо його правильно, вдало і цікаво використати!
Цікавий блог:)
Eva Lukyanova, Я теж так вважаю))) генетично покращені люди з лабораторії додають різноманіття)))
Ще я люблю чарівних мерзотників, циніків, які приховують в собі десь глибоко чисте джерело душі
Валентина Бродська, Дякую, я Вашу також))
Привіт, мені подобаються особистості. Я не вірю в сюжети, де тупенька вівця виходить заміж за крутого мачо-олігарха і там супер-кохання і жили вони довго і щасливо. При умові, що це не договірний шлюб, де вівцю ніхто не питає. Хоча самка павліна теж страшна))). Але, такі сюжети досить популярні, можливо вони надихають читачок, що якщо "такій" вдалося, то ж я набагато краще і все в мене буде люкс!
Підсумовуючи вище сказане: у кожної аудиторії є свої уподобання в героях, під всіх не підлаштуєся.
Валентина Бродська, Буде цікаво ознайомитися))
"Яких гг ви любите?" - бажано живих, але я не наполягаю =D
Іра Майська, Нічого подібного) Пишу про щось зле)
Я просто обожнюю героїв, які напочатку слабкі та тихі, а в процесі розвитку сюжету стають сильними та могутніми. Так сказати, троп "становлення героя/героїні"
Eva Lukyanova, Їх з одної сторони шкода, а з іншої - вони надихають та змушують захоплюватися)
Не люблю чистих персонажів: чи то кристально хороших, чи то кристально поганих..)) У принципі, по моїй книзі це видно.)) Тому мені твоя книга подобається))) А від Дена з його загонами я взагалі фанатію. ;))
Hanna Trunova, Дякую, аналогічно абсолютно))
Ну і ще щодо "правильних" гг, чорного і білого. Теж не фанатка цього. Саме суперечливість і наявність сірого робить книгу цікавішою))) у моїй новій книзі "Корона Медіаносу" це буде основним тропом. Що немає правильного й неправильного, немає істинно злих і істинно добрих, а тьма є в кожному з нас і тільки ми можемо нею управляти)))
Amilazka, Цікавий задум, буде цікаво почитати)
Твій Ден - дуже крутий гг. Хоча скажу також, що й інші персонажі цікаві, прописані, тому я дуже хочу дочитати твою книгу до кінця!
Щодо мого типу гг... навіть не знаю, але мені подобається, коли гг не нюня, а особистість, яка вирізняється з-поміж інших. Звісно є популярний троп, коли гг якийсь особливий (обранець, має врятувати світ, нетакуся одним словом))), і багато кого такий троп бісить, бо типу якого це біса він нетакуся а інші на його фоні просто ніщо?) вот я таке не люблю теж. Гг - герой переднього плану, так, він може бути обранцем і якимось мега сильним, і може навтіь найсильнішим в книзі, але він не повинен затьмарювати інших. Якщо він ось такий сильний, значить в інших мають бути якісь інші якості, завдяки яким вони вирізняються. Така думка в мене сформувалася ще з часів Вінкс, адже Блум там затьмарює всіх героїнь, вона то і сьо, найсильніша і тд, і дійшло до того що навіть ділилася з феями своєю силою яка називалася Блумікс)))) отаке я страааашно не переношу. Адже інші феї теж мали великий потенціал, а Блум просто затьмарювала всі їхні якості, бо теж ними володіла. Тобто вони були просто на фоні, непотрібні,вона б і без них все могла. А гарна книга та, де такого нема)
Amilazka, Дякую за твою думку! Повністю згідна, кожен повинен мати свої сильні сторони, і зазвичай не завжди стосується саме здібностей, бувають й інші якості,за які варто виділяти. Доброта, людяність, здатність мислити адекватно і тд. Ден— напівкровка, тому в нього є багато переваг в плані здібностей над іншими, але він багато в чому їм програє, коли йдеться про людські якості, наприклад, вмінні любити. Справжні суперники в силі йому будуть в другій книзі, коли він буде навчатися з собі ж подібними, отам йому доведеться трошки попуститися...Але знову ж таки, здібності та вміння — це не основа за звання кращий, тому що вмієш щось одне, а в чомусь ти взагалі нуль, наприклад...якось так)
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати