Як я була оперною співачкою (історія з мого життя)

Трапилося це в третьому класі, коли мені було дев'ять років. 

Одного дня вчителька викликала до дошки одночасно мене, ще двох дівчат, Тетянку та Іринку, і хлопчика Костю. Чесно кажучи, я думала, що нас  з Танею будуть сварити, бо на перерві ми ледь не побилися через те, що ніхто з нас не бажав стояти останнім на фізкультурі. Розбороняв нас весь клас, в Костя навіть лінійкою виміряв обох, щоб визначити хто  вищий. От тільки до чого там була Іра, незрозуміло. Вона вважалася першою красунею в класі і в конфлікт наш не втручалася.  Вчителька теж у свару вникати не стала. Вивела нас у коридор і передала незнайомій жінці зі словами:

— Ось, вони співають краще за всіх.

Отак ми з моєю конкуренткою і ще двома однокласниками потрапили до трупи дитячого оперного театру, що започаткували в нашій школі. 

Ставили оперу МУХА-ЦОКОТУХА композитора Михаїла Красєва. Керівничка сказала, що за голосовими даними ми з Танею обидві підходимо на головну роль, але все ж на роль Мухи обрали мене, бо я трималася на сцені набагато впевненіше. Таня ж стала моєю дублеркою і отримала "німу" роль мурахи. Оскільки вона на мене не образилась, то і я поступилася їй місцем на фізкультурі. Іра одержала роль Метелика, там треба було не тільки співати, але й танцювати. Костя ж, зі своїм чудовим сопрано, був обраний на роль Комарика.

А що ж опера? Вона проіснувала цілий рік. В шкільній майстерні нам зробили декорації. Для мене особисто - картонний самовар завбільшки в половину мого зросту. Задник для сцени в актовому залі розписав справжній театральний художник, костюми зшили батьки, а великі цукерки, якими Муха мала пригощати гостей, ми накрутили самі з кольорового паперу.

Виконання також не підкачало. У всіх хлопців і  дівчат були чудові голоси, а найбільш дзвінкоголосим  виявився Павук, він був найменшим з нас  і навчався в першому класі. Коли він вилазив на стіл і заводив високим голосом  "Я злий Павучище, довгії ручищі…" глядачі були просто у захваті. Ви б чули, як йому аплодували! А найстаршим і найвищим з усіх був Таракан з четвертого класу. В ті часи я була впевнена, що співає він справжнім басом :) 

Мені особисто припало співати арію,  загальну застільну  пісню і заключний хор, дуже урочистий, який нам всім подобався, бо відображав зовсім не весілля комах, а  перемогу над злими силами. 

Ми гастролювали по різних школах, перемогли у конкурсі талантів і навіть виступали в обласному музично-драматичному театрі де для нас встановили справжні театральні декорації - дерева, пеньочки, грибочки. Навіть підлогу "травкою" встелили.  Зал був повний глядачів, а сцена підсвічувалася софітами. Тобто все було як у справжніх артистів.

От з того часу  і полюбляю я оперне мистецтво. Тому і приділяю йому так багато уваги в книзі ШОВКОВИЙ ШЛЯХ "БОРИСФЕНА".

Запрошую всіх приєднуватися до читання і підписуватися на автора.

ЧИТАТИ ТУТ

 

3 коментарів

Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис

Увійти
avatar
Тетяна Рибак
09.11.2023, 12:56:05

Яка чудова історія, інколи маленькі втілені дитячі мрії дають натхнення до звершень та цікавість до галузі в цілому!

Єва Ромік
09.11.2023, 12:59:22

Тетяна Рибак, Авжеж, все наше життя витікає із дитинства.

avatar
Валерія Серпень
09.11.2023, 12:02:21

Круто! Я в дитинстві теж мріяла співати, але... слон на вухо наступив чи щось типу того. Ані в опері, ані в театрі жодного разу не була, хоча й дуже хочеться. Думаю, може наздожену прогалини в знайомстві з культурою наступного року. До речі, перший раз до кінотеатру (справжнього, а не того, куди водили школярів на мультики в радянські часи) я потрапила з донькою, на ранковий сеанс, коли мені було 34 роки (ахахах). Отож вирішила не варто відкладати якісь приємні дрібнички для себе на потім.

Єва Ромік
09.11.2023, 12:25:24

Валерія Серпень, Ох дійсно, варто побувати і в оперному театрі і в драматичному, і в кінотеатр хороший завітати. І дітей в театр візьміть обов'язково, це враження на все життя. Мене вперше мама з тіткою повели на балет в чотири роки, деякі моменти пам'ятаю досі. І враження: "А чого це Дюймовочка така велика, що її в колисці аж чотири дядьки носять?" Це був Одеський оперний, тітка там співала в хорі, тож квитки нам діставалися у кожен приїзд. А потім вже я сама возила дітей, вони у мене обоє музикальні, хоча працюють в інших сферах.

avatar
Анні Ксандр
09.11.2023, 10:41:10

Дуже цікаво було б глянути на все те дійство)))) Я то люблю співати, але опера для мене то... словом, не люблю її. Єдина оперна арія, що сподобалась, це Діви Лагуни з "5 елемента")))

Показати 2 відповіді
Анні Ксандр
09.11.2023, 11:28:47

Єва Ромік, Спробую))

Інші блоги
Єва - жертва чи монстр?
Вітаю! Новий розділ вже на сайті) Посилання на книгу: Зібрані з уламків Новий розділ: Розділ 9. Генеза монстра
Знайомство
Вітаю! Я давно спостерігаю за творчістю поетів та письменників на букнеті, але виставити свою збірку наважилася тільки зараз. Я трохи хвилююся, але надзвичайно рада бути тут, серед своїх. Я пишу вірші про те, що болить, вражає
♥️дякую за Бест! + 1 розділ поза графіком♥️
Вітаю всіх, хто любить переходити одразу до солодкого! Любі читачі, сьогодні моя книга «Помилково викрадена» потрапила в бестселери на головну сторінку! Дякую вам за підтримку! Я неймовірно розчулена тим, що
Доброго дня.
Доброго дня! Мене звати Anni Cher, і я рада вітати вас у своїй першій роботі. Сподіваюся, вам сподобалися перші частини, і ви залишитеся зі мною. Буду щиро вдячна за підтримку — додавайте книгу до своєї бібліотеки та підписуйтеся
7 творів навіки покинуть цю платформу
Дорогі читачі, вітаю. Хотів повідомити цим блогом, що через три дні з цієї платформи зникнуть 7 творів: "Безбарвний сон", "А вони плачуть", "Вантажівка з гниллю", "Увімкни темряву. Збірка новел", "Я
Використання файлів Cookie
З метою забезпечення кращого досвіду користувача, ми збираємо та використовуємо файли cookie. Продовжуючи переглядати наш сайт, ви погоджуєтеся на збір і використання файлів cookie.
Детальніше