Про батьків книжкових героїнь
Слухайте, в мене питання: а чому героїні в книжках (особливо фентезі або фантастика) такі бідні та нещасні? Тобто їх або сім'я ображає, або вони сиртки. Якщо честно, це трішки дістало.
Ні, я не хочу вихвалитися, що от моя книга "Дружина лиходія" така крута, бо там сім'я в Габріелли не просто єж, а й вона її любить та цінуєю. Питання значно глибше... Хоча це, скоріше, прохання поділитися своїм книжковим досвідом та порекомендувати якісь книжки, де в героїні фентезі або фантастики хороша та адекватна родина.
До речі, якщо ви хочете обговорити якусь книгу або порадити історію на іншу тематику, то нагадую, що в нас є телеграм-канал та чат, де ми інколи це робимо, а історії з посиланнями, які мене дуже подобаються, закріпляються.
Не соромтеся мені щось рекомендувати, бо можливо саме ваша рекомендація надихне мене не тільки на читання, а й на відео для поповнення стрічки буктоку ситуаціями з книг українських авторів фентезі та фантасити (вже набридли однотипні відео про світові бестсерели). Давайте разом просувати наше, українське)
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЗнаєте, у головних героїв цієї книги https://booknet.ua/book/zhiv-ta-zakohan-b417481?utm_medium=repost&utm_campaign=417481&utm_term=10865121&utm_source=native доволі дивні батьки, але дуже люблячі та непередбачувані)))
Ангеліна Кріхелі, Потрібно буде глянути )
Є така прекрасна книга Кларісси Пінколи Естес "Та, що біжить з вовками". Вона присвячена жіночим архетипам в міфах та казках. Жіноче фентезі, це як правило все ж казка, тому ризикну спертися на думку авторки.
Цей архетип звучить як "Надто турботлива мати має померти".
Відсутність старшої людини в оточенні головного героя/героїні - це обов'язкова умова для дорослішання й розвитку персонажа. Якщо немає батьків, герой стикається із труднощами сам на сам: проходить випробування, помиляється, програє, вчиться, міняється і в решті решт або досягає мети і отримує приз, або гине.
Втім, роль батьків можуть ситуативно грати інші герої (Мерлін для Артура, Баба-Яга для Василіси, Багіра для Мауглі, святий пустельник для юного грішника тощо). Вони дають підказки, але НЕ діють замість героя. А батьки б діяли, намагаючись захистити дитину, і дитина б не подорослішала.
Отже всім Попелюшкам, Білосніжкам і іншим Рапунцелям доводиться ставати сирітками)))))
Анні Кос, Здається, десь навіть чула назву цієї книги. Треба буде обов'язково прочитати!
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати