Нарешті це сталося!
Вітаю, шановні читачі! Маю радість презентувати свій перший доволі великий роман: «Темний лорд: Пробудження.» Вже написано більше трьохсот сторінок готового (майже готового…) твору, та ще сотня чернетки з приблизними подіями для продовження. Однак, зараз я опубліковую лише пролог. І на це є вагомі причини.
По-перше, пролог був написаний в останню чергу. Лише озирнувшись на події книги, я твердо вирішив, що він просто необхідний. Та й на час його написання я вже встиг набратися хоч якогось досвіду, проаналізувавши та переосмисливши багато моментів. Тому деякі подальші події доведеться корегувати за попутним з історією вітром. Як багато хто знає: навіть невеличка зміна на початку може влаштувати лавину подій надалі, якої ти (автор) і сам не очікував. Так званий «ефект метелика».
По-друге, я володію українською та російською мовами, але спілкуюся бісовим суржиком. Так вже сталося, що на початку створення твору, думки в голові чомусь завжди проговорювалися російською і я розумів, що словесний запас у цьому випадку у мене дещо багатший, я міг швидше і більш розгорнуто висловитися. Так… ганьба мені… Та після подій 24-го лютого, перекласти книгу українською, взагалі перейти в усьому на українську – стало принциповим питанням. Неймовірно багато часу я витрачаю на переклад. Але, я не просто кидаю текст у гул-перекладач та копіюю готовий результат. Я часто замінюю невдалі слова на стилістично кращі синоніми, які виразніше передають суть та потрібний настрій подій, чи сказаної репліки. До прикладу: «Был заметен едва различимый…» гугл перекладав «Був помітний ледь помітний…» Кожне речення я уважно прискіпливо перевіряю, щоб не писати дурню. Інколи взагалі перебудовую не лише саме речення, а самі події.
По-третє, книгу я почав писати зовсім «зеленим». До цього весь мій досвід зводився до шкільних творів на тему: «Як я провів літо». Після десяти місяців плідної роботи я наважився поділитися частиною свого творіннями (250 сторінок) з «обраними» людьми, які просто майку на собі рвали, бо так хотіли почитати: що ж я там написав наосліп? Як наслідок, з 15 чоловік із завданням впорався лише 1, адже за понад рік у інших не знайшлося на це часу. Після такого зневажливого ставлення та відвертого плювка в душу, з цим твором я впав у відчай та творчу кризу на 11 місяців.
Однак, повністю я не полишив справу. Я спробував себе у віршах та оповіданнях. Одночасно, мов губка вбирав поради щодо письменницької діяльності. Дізнався про трьох актну систему, «арки» персонажів, необхідність конфлікту та постійне вибивання землі з-під ніг героїв, про невдалі шаблони та ще багато чого іншого. Я поглинув безліч необхідної інформації, якої мені конче не вистачало на початку.
Я проаналізував власних героїв, їх вмотивованість, пошук відповідей та висновків. Я намагався описати події та діалоги так, щоб вони були логічними, щоб Ви повірили в них, щоб герої не були «пласкими» або «дерев’яними». Уникав «роялів» у кущах, які рятують кожного «добряка» у потрібний момент. У моєму творі померти може кожен.
І останнє. Звісно, я не став виключенням і наступив на деякі граблі письменників-початківців. Найбільша моя проблема – так звані «інфодампи», або «інформаційні звалища». В мені живе клятий перфекціоніст. Я завжди намагаюся описати все, до найменших дрібниць. Мене заносить, події стають на паузу і далі йдуть сторінки опису. Я борюся з цим. Видаляю непотріб абзацами, навіть сторінками. Звісно, гірко плачу в процесі: «Я ж його стільки вигадував!!!» =)
До чого я все це Вам так довго розписую? Я терпіти не можу ділитися сирим продуктом, чимось, що зроблений «аби як». Я поважаю свого читача, слухача, чи глядача. Якість для мене важливіша, аніж кількість. Якщо не брати до уваги мою сліпоту, це і є основними причинами, чому мої твори так довго пишуться.
Що ж, сподіваюся, мої старання не були марними і мені не стане соромно за цей роман. Сподіваюся, що він знайде своїх читачів. Забігаючи наперед, я вже розумію, що це початок циклу, але, спочатку потрібно закінчити хоча б цю книгу.
Якщо Ви полюбляєте темне фентезі, пригоди з розбійниками, магією, чудовиськами, відьмами, сутичками на мечах та всім іншим, притаманним цьому жанру, то запрошую Вас зануритися у вигадане середньовіччя зі своїми правилами та законами буття.
Приємного та цікавого Вам читання!
З повагою, Дмитро.
Слава Україні!
2 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиУспіху!
Таша Павлова, Дякую) Мама прочитала, їй сподобалося, так що успіх вже максимальний =)
Серйозна праця! З описами навіть не знаю. Оскільки пишу фентезі й створюю нові світи, в котрих діють вигадані мною ж правила - не пояснити їх не можу. Так, намагаюсь не розтікатись словесно аж занадто, але необхідний мінімум маю прописати)
Dark Overlord, ))
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати