Мунір Амірович чи Михайло Євович?
Привіт!))
Захотілося дізнатися ваше ставлення до нового (відносно) закону про можливість давати дитині по-матері. Вже є перший випадок, коли дівчинка за власним бажанням змінила по батькові на по матері та стала Литвиненко Станіславою Лесіїївною.
Я б взалагі воліла, щоб цю частину імені скасували. По-моєму людині цілком достатньо імені та прізвища з приставкою -пані, -пан. Пані Валентино, Пане Сергію і т.п. Але то таке, маємо що маємо. А стосовно по матері мені ідея подобається. Знаю дуже багато випадків, коли батько не доклав жодних зусиль для виховання та становлення особистості своїх нащадків. Особливо часто таке трапляється після розлучнення. Великий відсоток татусів просто зливається у захід сонця. В такому випадку не бачу сенсу носити прізвище і по батькові людини, яка цього не варта.
От Єва і Амір (головні персонажі моєї новинки) теж мають суперечку з цього приводу. А у них все ще більш заплутано... Тим паче в даному випадку чоловік навіть в зачатті участі не брав. Як так вийшло, що він став щасливим татусем? О, ви навіть не здогадаєтесь! Про це треба читати ТУТ. До речі на цю книгу ще діє акційна ціна - всього 39 грн.
Та повернімося до теми обговорення. Ваша думка по Євовичів, Алісовичів та Катериновичів. Хороша ініцатива чи "міксер у вухо"?
7 коментарів
Щоб залишити коментар, увійдіть в обліковий запис
УвійтиЯк побутовий жарт- то взагалі часта історія. Знаю одне 7- річне шило,яке дууууже любить бути то Ольовичем(як улюблена тітонька), то Таньович( як матуся),проте й по батькові не цурається бути.Але якщо суспільство рухається до гендерної рівності- то чому б і ні. Лесіївна то й Лесіївна, незвично, але буду поважати вибір людини
Maria, Погоджуюсь))) просто треба звикнути)
Я за право обирати в старшому віці. Особисто мені подобалось, коли я була для всіх "Іванівна". А мої діти нехай самі вирішують
Леся Найденко, Звучить, звучить. Тут що головне- дожити!)))Та вона дійде до цього з часом
Ой, насправді, нічого такого інноваційного в описаному вами випадку немає. Вже було кілька історичних етапів, коли "по-матері" вживалося, і досить широко.
1) Українські прізвища: Мотрич, Маренич, Маринич, Вдович, Бабич, Катеринич, Катеринчук, Вдовенко - вони явно походять від жіночих імен чи прізвиськ. Є ще багато таких, але це - перші, що прийшли на думку.
В українських прізвищах, що закінчуються на "-ишин" теж явно прослуджується "жіночій" слід. Стефанишин - від Стефаниха (дружина чи вдова Стефана), Лимаришин - від Лимариха, (Лимериха), Василишин - від Василихи (дружини чи вдови Василя)...
2) Я не знаю точно, коли ці норми ввели і вивели з обігу, але десь в період незадовго до і одразу після Другої Світової не писали відомості про батька "зі слів матері". В той же час, залишити графу "по-батькові" пустою вважалося, ну, негарним чи неправильним. Я особисто знала Зінаїдовича, а в інтернет-дискусії на цю тему також люди згадували Оксановича та Катериновича.
Ну, тобто, не бачу привода святкувати черговий "винахід велосипеда".
Оксана Зіентек, Все, зрозуміла))) дякую))
Я навіть не знала, що є такий закон. Але не проти. Якщо дівчина чи жінка народжує від чоловіка ( чи хлопця) який тільки приймав участь "в процесі" і подальша доля дитини його не цікавить, то навіщо мамі записувати дитину міфічним по- батькові чи взагалі по- батькові свого батька ? Записала на себе та й годі.
Лариса Гаврилюк, Згодна на 100%
По дідові взагалі не розумію. Тут, мабуть, краще було просто обрати по батькові яке личить імені дитини.
Я мабуть надто консервативна в цьому плані... не подобається оця фігня! Отже саме... ''У вухо''!) Якщо вже на те пішло, то погоджусь з твоєю позицією)
Леся Найденко, Да, якось... м'яко кажучи дивненько...
А чому би ні. Погоджуюся з вами, що є батьки, які взагалі нічого не дали, не вклали в дитину, крім сімя для зачаття, то чому не взяти по матері. Але я такого ще не чула, щоб було по матері. Але мені здається, що Амір той тато по батькові якого можна взяти. Вірю що все в них буде. Позлити Аміра по матері Єва може)
Antonina Koval, Ага, Єва його своїми кониками ще не раз випробує))) і не тільки вона. Нові халепи не за горами
А чому ні?Ми ж за рівноправність))Враховуючи,що жінка дитину виношує 9міс,потім тяжко
народжує,потім ночі недосипає і ще багато таких моментів,то можна сказати ,що по-матері,навіть,справедливіше буде))
Якщо чесно,то ніколи над цим не задумувалась,але нічого проти не маю,буде трохи не звично,але до всього привикаєш)))
Тетяна Маркова, От я теж думаю, що несправедливо. За одні пологи чого варті...
Видалення коментаря
Ви дійсно хочете видалити повідомлення?
Видалити СкасуватиКоментар буде видалено назавжди.
Блокування коментування
Ви дійсно хочете заборонити можливість коментування?
Заборонити Скасувати